בית / חדשות / חברה וקהילה / המטרה: להחזיר את תלמידי היסודיים ללימודים עם חיוך
דפנה גיל וגיא מרציאנו

המטרה: להחזיר את תלמידי היסודיים ללימודים עם חיוך

מיזם חדש של הפעילים החברתיים גיא מרציאנו ודפנה גיל, הפעם למען תלמידים שמשפחותיהן לא מסוגלות לעמוד בהוצאות הגבוהות לקראת פתיחת שנה”ל החדשה

מאת גיל דובריש

מיזם חדש של הפעילים הקהילתיים גיא מרציאנו ודפנה גיל, נועדה לסייע לתלמידי בתי ספר יסודיים ממשפחות רווחה בכרמיאל, בגיוס הציוד הדרוש לקראת החזרה לבית הספר.

השניים, שכבר יזמו בתחילת הקיץ מסיבה מוצלחת מאוד לחיילים בני כרמיאל בפאב, החליטו כי הצעד המשותף הבא שלהם יהיה למען ילדים שידם אינה משגת. לדברי גיא ודפנה, “ההוצאות לקראת החזרה ללימודים הולכות וגדלות מדי שנה, לא כל המשפחות מסוגלות לעמוד בכך, בייחוד לא כאשר יש יותר מילד אחד במשפחה שלומד בבית הספר”.

הפעילים הנמרצים פנו אל הנהלת קניון לב כרמיאל וקיבלו אישור מיוחד לקיום אירוע התרמה פתוח ביום ראשון ה-16.8 בשעות 6 עד 8 בערב, ברחבת הכניסה של הקניון. כל תושבי כרמיאל מוזמנים להגיע לאירוע המיוחד עם ציוד חדש או יד שניה במצב טוב ולתרום למען המטרה הנעלה. ניתן גם לתרום כספים באופן ישיר. לדברי השניים, בין האביזרים הדרושים.

מדובר בתיקים, מחברות, חוברות, קלמרים, כלי כתיבה למיניהם ועוד. כל אזרח שירצה לתרום, יתקבל בשמחה, כל אחד בהתאם לרצונו ויכולתו. התרומות יועברו בהמשך למשפחות בהתאם לרישומי מחלקת הרווחה.

במקביל למאמציהם בארגון האירוע, פונים מרציאנו וגיל בימים האחרונים לתעשיינים ולבעלי עסקים בכרמיאל, על מנת לרתום אותם למען גיוס הציוד הנדרש לתלמידים.

לדברי דפנה וגיל, “האתגר הוא שמשפחות מעוטות יכולות יוכלו לשלוח את ילדיהם בתחילת שנת הלימודים עם ציוד לבית הספר. התייקרות המחירים הפכה לעובדה מוכרת בארץ והנפגעים העיקריים הם כידוע השכבות החלשות. היינו מאוד רוצים לעזור לכל ילדי הארץ אך לצערנו המשפט “עניי עירך קודמים” מקבל פה משמעות חזקה, אמיתית ועצובה. ישנו גם אתגר חברתי במיזם – לגרום למעורבות הקהילה. כל חלום הוא אפשרי וניתן לביצוע – רק צריך ליזום, להעיז, לשתף”.

שתפו

כתבה מעניינת:

אשפה ברחובות. 2018

״הגינון והנקיון מוזנחים, חיות בר משוטטות בשכונות המגורים״

כך טוען יו״ר סיעת טב לכרמיאל במועצה, רותם ינאי שמתריע: תנים ושועלים נכנסים לתוך העיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable