בניין עיריית כרמיאל צילום מבחוץ
עיריית כרמיאל. צילום ארכיון

הממונה על השכר במגזר הציבורי: חריגת שכר לכאורה בעירייה

שתפו

לפי הדו״ח קיימות 3.67 משרות חורגות מהשכר בתפקידי מנהל, סגן וגני ילדים במינהל החינוך. העירייה: אין חריגת שכר! זה פער בתקני כוח אדם

מאת גיל דובריש

הממונה על השכר במגזר הציבורי במשרד האוצר פירסם את הדו״ח השנתי, בו חשף כי קיימת חריגת שכר לכאורה בעיריית כרמיאל. הדו״ח שבדק את השכר בגופי הציבור בארץ בשנת 2019 מציין כי לראשונה מזה שנים רבות נרשמה חריגת שכר לכאורה בעיריית כרמיאל, אחת מתוך כ-50 רשויות מקומיות בלבד שבהן נמצאו חריגות לכאורה באותה שנה.

לפי הדו״ח, מדובר בהיקף של 3.67 משרות במינהל החינוך, בדירוג מנהל, סגן מחלקת חינוך וגני ילדים, כאשר שכר הברוטו המחושב לקביעת החריגה הוא 21,549 ש״ח לחודש.

בדו״ח מוסבר כי שכר ברוטו לקביעת חריגה מורכב מחמשת רכיבי השכר העיקריים בלבד: שכר משולב, תוספות שכר, עבודה נוספת, החזרי הוצאות ותשלומים שנתיים ואחרים ואינו כולל תשלומים בגין פרישה, הפרשים בגין שנים קודמות, שכר בגין תפוקות, עלויות מעביד והטבות שונות.

בתגובה נמסר לנו מהעירייה כי לא מדובר בחריגת שכר: ״בעיריית כרמיאל אין חריגות שכר! הערת הממונה על השכר המופיעה בדו״ח על שנת 2019 מתייחסת לפער שבין תקן כח האדם שתוקצב בתחילת השנה אל מול הביצוע בפועל. סוגיית כח האדם במינהל החינוך, אליו מתייחס הדו״ח, הינה דבר גמיש מכיוון שלא ניתן להעריך באופן מלא בתחילת שנה כל תפקיד ותפקיד במערכת החינוך. במהלך השנה מבצעת העירייה עדכון תקציבי העומד באופן מלא אל מול הביצוע בפועל. חשוב להדגיש כי עיריית כרמיאל מתנהלת באיזון תקציבי מיום הקמת העיר ואין בעירייה כל חריגת שכר הדורשת השבה או הליך משמעתי אחר.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

מנכ״לית תאגיד עין כרמים בת שבע אבוחצירה בטקס הענקת פסל יהלום. צילום: אופיר זגורי

״יהלומים״: תאגיד עין כרמים זכה בפסלון היהלום בפעם השניה ברצף

שתפוהפסלון היוקרתי מוענק לארגונים על עמידה בשבעה תקני איכות בינלאומיים ויותר. רק 15 גופים בארץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.