Array
(
  [_edit_last] => Array
    (
      [0] => 1
    )

  [_thumbnail_id] => Array
    (
      [0] => 3092
    )

  [photographr] => Array
    (
      [0] => תמונות ארכיון
    )

  [_photographr] => Array
    (
      [0] => field_526e88dd85757
    )

  [journalist] => Array
    (
      [0] => גיל דובריש
    )

  [_journalist] => Array
    (
      [0] => field_526e890585758
    )

  [youtube] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube] => Array
    (
      [0] => field_5309e571a1762
    )

  [youtube2] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube2] => Array
    (
      [0] => field_5371dcbebf175
    )

  [catcolor] => Array
    (
      [0] => #000
    )

  [_catcolor] => Array
    (
      [0] => field_5301f6811eafe
    )

  [catimage] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_catimage] => Array
    (
      [0] => field_53034084449ad
    )

  [slide_template] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw] => Array
    (
      [0] => המנהלת תמשיך בתפקידה
    )

  [_yoast_wpseo_title] => Array
    (
      [0] => המנהלת תמשיך בתפקידה - זהר הצפון
    )

  [_yoast_wpseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => משרד החינוך לוועד הורי ביה”ס ניצנים - המנהלת תמשיך בתפקידה בפגישה גורלית במשרדי מנהלת המחוז של משרד החינוך ובהשתתפות ראש העיר, ממלאת מקומו, המנהלת רותי סקרי
    )

  [_yoast_wpseo_linkdex] => Array
    (
      [0] => 79
    )

  [post_views_count] => Array
    (
      [0] => 2286
    )

  [_wp_old_slug] => Array
    (
      [0] => %d7%9e%d7%a9%d7%a8%d7%93-%d7%94%d7%97%d7%99%d7%a0%d7%95%d7%9a-%d7%9c%d7%95%d7%95%d7%a2%d7%93-%d7%94%d7%95%d7%a8%d7%99-%d7%91%d7%99%d7%94%d7%a1-%d7%a0%d7%99%d7%a6%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%94
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 991
    )

  [essb_cached_image] => Array
    (
      [0] => https://zhk.wpengine.com/wp-content/uploads/2014/07/---------------------------.jpg
    )

  [rank_math_title] => Array
    (
      [0] => המנהלת תמשיך בתפקידה - זהר הצפון
    )

  [rank_math_description] => Array
    (
      [0] => משרד החינוך לוועד הורי ביה”ס ניצנים - המנהלת תמשיך בתפקידה בפגישה גורלית במשרדי מנהלת המחוז של משרד החינוך ובהשתתפות ראש העיר, ממלאת מקומו, המנהלת רותי סקרי
    )

  [rank_math_focus_keyword] => Array
    (
      [0] => המנהלת תמשיך בתפקידה
    )

  [rank_math_robots] => Array
    (
      [0] => a:1:{i:0;s:0:"";}
    )

)
המנהלת תמשיך בתפקידה
המנהלת תמשיך בתפקידה

משרד החינוך לוועד הורי ביה”ס ניצנים: המנהלת תמשיך בתפקידה

שתפו

בפגישה גורלית במשרדי מנהלת המחוז של משרד החינוך ובהשתתפות ראש העיר, ממלאת מקומו, המנהלת רותי סקרישבסקי ונציגי ועד ההורים, הוחלט לפתוח בתוכנית הבראה לביה”ס בליווי צמוד של איש מקצוע

מנהלת ביה”ס ניצנים רותי סקרישבסקי תמשיך בתפקידה. כך סוכם בישיבה הגורלית בנושא המשך עתידו של ביה”ס ניצנים בכרמיאל, שנערכה במשרדה של מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, ד”ר אורנה שמחון, בהשתתפות ראש העיר עדי אלדר, ממלאת מקומו רינה גרינברג, ראש מינהל החינוך מנחם שיכל, פקחית משרד החינוך במחוז רחל שחם, מפקחת ביה”ס דבורי נגר, מנהלת ביה”ס רותי סקרישבסקי ונציגי ועד ההורים של ביה”ס ניצנים.
הפגישה נערכה בעקבות מחאתם של ההורים הדורשים את החלפת מנהלת ביה”ס. ניצנים הינו בי”ס משלב, שבו לומדים כ-40 תלמידים מהיישוב המעורב דתי-חילוני אשחר במשגב ומשום היותו כזה, זכאי ביה”ס לתקציבים מיוחדים נוספים ותוכניות יחודיות. מיעוט התלמידים בביה”ס, הביא לכך שבשנה”ל הקרובה צפוי קיטון במספר הכיתות, כך למשל צפויות להיפתח כיתות בודדות בשכבת א’, ג’ ו-ו’. לטענת ההורים, לניהול ביה”ס חלק נכבד בהתדרדרותו המתבטאת בהקטנת מספר התלמידים, בירידה באיכות הלימודית ובפגיעה קשה באקלים הבית-ספרי, הן מבחינת התלמידים והן מבחינת המורים. קרוב ל-200 הורים אף חתמו על עצומה הקוראת לפטר את המנהלת.
עם זאת, בישיבה הגורלית שהתקיימה בשבוע שעבר, הודיעה מנהלת המחוז, ד”ר אורנה שמחון, כי אין כל כוונה לדון בפיטוריה של מנהלת ביה”ס, רותי סקרישבסקי, עד להודעה חדשה. לדברי ההורים, ד”ר שמחון ציינה כי היא מבינה שביה”ס נמצא בבעיה חמורה, ולכן עליו לעבור תהליך הבראה. במהלך שנת הלימודים הקרובה ילווה מפקח צמוד מטעם משרד החינוך את תוכנית ההבראה ויישומה. המתווה לתוכנית ההבראה נמצא בשלבי בדיקה בין ההורים לבין משרד החינוך, בכל הקשור ללוחות הזמנים. לטענת ההורים, נאמר להם ע”י גורמים בכירים כי למנהלת הוצעו לכאורה תפקידים חלופיים, אך היא אינה מעוניינת לעזוב את ביה”ס.
בסוף הפגישה פנתה סקרישבסקי אל הוועד ואמרה: “פנינו קדימה”. ההורים טוענים כי “ההכרזה הזו רחוקה מהמציאות. סקרישבסקי טרם נעתרה לבקשתנו מזה מספר חודשים לקיים פגישת חירום באשר לעתידו של ביה”ס. הניכור בינינו רק החמיר בעקבות הפגישה אצל מנהלת מחוז הצפון. במסיבת הסיום של כיתות ו’ בשבוע שעבר, שעל-פי המסורת הנהוגה בביה”ס, מוזמנים אליה כל התלמידים וההורים, לא התאפשרה כניסתה של אחת מנציגי הוועד שהגיעה למסיבה יחד עם בתה בת ה-9. ואם זה לא מספיק, עדיין לא קיבלנו לבקשתנו את דוח ההוצאות וההכנסות של תקציב ביה”ס לשנת 2013. זאת לאחר שנאמר בפירוש ע”י היועץ המשפטי של העירייה עו”ד שלמה גבע, שאין מניעה לעשות זאת. דבר זה מעלה תמיהות נוספות. נציין כי הוועד מעולם לא הפר את הכללים והסדר”.
לנוכח ההחלטות שהתקבלו בישיבה במשרד החינוך, עזבו חלק מההורים את המאבק וכן נודע על הורים לתלמידים מהיישוב אשחר, על כוונתם להוציא את ילדיהם מביה”ס ניצנים ולרשום אותם ללימודים בבית הספר במשגב. “יש הורים שחשים מיואשים מכך שהמחאה לא עזרה. הגיבוי הבלתי מעורער לו זוכה מנהלת ביה”ס ממשרד החינוך, מעורר תחושה מרה של חוסר אונים, הן מצד הורים והן מצד מורים, גם ראש הממשלה אינו זוכה להגנה שכזו”, אומרים ההורים. “לדעתנו דרושה התבוננות מחודשת, מנהל בי”ס הוא דמות משמעותית ביותר, ודמותו החינוכית מחלחלת לאורך שנים למוריו ולתלמידיו. עליו להיות דמות מופת ולא דמות שנויה במחלוקת. לילדינו מגיע הטוב ביותר”.
ממשרד החינוך נמסר בתגובה: “מיתווה אסטרטגי לעבודת בית הספר, על דעת המחוז והרשות, אמור לתת מענה ראוי להתמודדות עם המשימות והאתגרים ולשפר את העבודה החינוכית, הפדגוגית, הערכית והחברתית  בשנת הלימודים הבאה. כשותפים, מוזמנים ההורים לסייע ולקחת חלק פעיל בקידום חיובי של התהליך”.

 

כתבה מעניינת:

פרופ'ח שרית סיון נשיאת המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל צילום: ליאת גוטיארז

אחרי 12 שנים: נשיאה חדשה למכללה האקדמית בראודה

שתפומערכת פורטל זהר.נט פרופסור-חבר (פרופ'/ח) שרית סיון היא הנשיאה החדשה של המכללה האקדמית להנדסה בראודה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *