בית / Uncategorized / המעשה האמיץ של תנ"צ אפרים ברכה ז"ל
המעשה האמיץ של תנ"צ אפרים ברכה ז"ל
המעשה האמיץ של תנ"צ אפרים ברכה ז"ל

המעשה האמיץ של תנ"צ אפרים ברכה ז"ל

על תת ניצב אפרים ברכה ז”ל

אני כותב את הטור כמה דקות לאחר שנודע על התאבדותו של ראש יאח”ה תת ניצב אפרים ברכה. אני לא הכרתי את האיש, אבל הוא עשה מעשה יוצא דופן באומץ ליבו. הרב פינטו היה מורו ורבו, הוא העריץ אותו ובכל זאת, כאשר הרב ניסה לכאורה לתת לו שלמונים, הוא הלך לממונים עליו והפליל את הרב.  בשביל אדם מאמין כמו ברכה, אני מניח המעשה היה קשה וכואב מנשוא, אחרי הכול מדובר ברב נערץ. בכל זאת הוא שם את נפשו בכפו ועשה את מה שהיה צריך לעשות על פי חוק. לי לגמרי ברור, שאדם שעושה מעשה כזה, הוא מל”ו צדיקים, הוא מעבר לכל צל של חשד. אך מאז שהוא הפליל את ברכה ועד ליום מותו, לא נפסקו ידיעות בעיתונות על חשדות לכאורה על ניצב ברכה.

היה צריך להיות ברור לפרקליטות, למשטרה ובמיוחד לעיתונות, שינסו להשחיר את פניו של ברכה. היה חובה על כולם לשמור על האיש וכבודו ולנהוג באיפוק. אבל אנחנו חברה קשה ונטולת רחמים, אנחנו מחפשים את משרתי הציבור במיקרוסקופ. על דברים שוליים, זניחים של מה בכך. משטרת ישראל והפרקליטות הופכים לעיתים קרובות כלי בידי יריבים פולטיים, בריב בין שכנים, בסכסוך בין אנשי עסקים או סתם בין ברי פלוגתא.אנשי החוק צריכים לדעת שהאדם הסביר, לא בנוי לחקירות והכפשות. עבור עבריינים זה עניין של מה בכך, אך אנשים רגילים, עשויים להיקלע למצוקה נפשית.

אנשי החוק צריכים מאוד מאוד להיזהר, שלא להיות כלי בידי יריבים כאלה ואחרים. זה המקרה שמוכיח שאנשי החוק הפכו לכלי משחק לחיסול חשבונות.

על העברת בתי הדין הרבנים לש”ס

הממשלה החליטה להעביר את בתי הדין הרבניים מידי משרד המשפטים למשרד הדתות. כמו כן רפורמת הגיור שבאה להקל על כול אותם עולים מחבר העמים, ירדה לטמיון. זה יום לא טוב  לחברה הישראלית, זו החזרת הגלגל בזמן אחורה שנים רבות.

אני קצת מעורה במה שקורה בין בתי בדין הרבניים לבין בג”ץ. בג”ץ מכבד את בתי הדין הרבניים, אך גם שם להם גבולות. זה סוג של מאזן אימה וטוב שכך. עכשיו בתי הדין חוזרים לחיקה החמים של אנשי ש”ס. ברור שאת הטון יתנו החרדים. זו טעות איומה של מפלגת הבית היהודי, הם משאירים את נושאי הדת לשליטה בלעדית של החרדים. הייתי שמח לראות רבנים ראשיים מהפלג הלאומי, אנשים שמשרתים בצבא ומעורים בחברה. הייתי שמח לראות דיינים עם כיפה סרוגה, אלו אנשים שחיים בה לא אנשים מסתגרים, הם חלק מהחברה הישראלית בכול מקום, וככאלה הם יכולים לייצג טוב יותר את החברה הישראלית.

סאיב עריקאת כמשל

סאיב עריקאת ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, התבטא השבוע שעל הממשל הפלסטיני לבטל את ההכרה בישראל. עריקאת הוא אחד האנשים היותר מרושעים בהנהגה הפלסטינית. איש רהוט, אדם שמסוגל להסתכל במצלמה ולהפוך את האמת על פיה, בלי להתבלבל. כך לפני כשנה הוא נאם בכנס הרצליה, שם הוא הצהיר, שישראל מעולם לא החמיצה הזדמנות להחמיץ הזדמנות. זה ציטוט מדויק  של דברים שאמר אבא אבן על הפלסטינאים. מה קורה לנו? אנחנו החזקים בשטח, מדוע אנחנו למשל, לא מבטלים את תעודת ה-VIP שלו. שיעמוד בתור כמו כולם. מדוע אנחנו לא מגיבים, על ההסתה בכלי התקשורת הפלסטינאים. תחשיכו להם את המסך.לדעתי צריך להתחיל ליזום, ולא להסתפק בתגובה. אנו מפסידים במאבק הזה בדעת הקהל העולמית.

שתפו

כתבה מעניינת:

קריספיתה צילום נורית פלד-min

על קריספיתה שמעתם?

על פיתות טחינה כבר שמעתם? קבלו את הקריספיתה! חברת אחוה, יצרנית הטחינה, בשיתוף אורן בקר ונורית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable