בית / חדשות / חדשות כרמיאל / המקלט הזה לא מוכן למלחמה הבאה
מקלט בניין רחוב הגפן 2019-04

המקלט הזה לא מוכן למלחמה הבאה

מקלט משותף ברחוב הגפן הפך לטענת דיירים למאורת מקקים ויתושים: ״אם תפרוץ מלחמה, לא יהיה לאן לברוח״

מאת גיל דובריש

מקלט משותף הנמצא מתחת לבניין מגורים ברחוב הגפן בכרמיאל הפך לבית גידול של מקקים ויתושים. הדיירים ממתינים זמן רב לפתרון הבעיה אך לדבריהם, אף גורם לא מוכן לקחת את האחריות על התיקון.

מדובר במקלט שעליו פרסמנו כתבה בחודש אוגוסט האחרון, לאחר שדיירים בבניין חוייבו לשלם בגין תיקונים שבוצעו במקום. למרות התיקונים, המקלט נותר בלתי שמיש והדיירים טוענים כי אין להם לאן לברוח בשעת חירום.

גם זה יכול לעניין אתכם בפורטל זהר הצפון:

אחת הדיירות בבניין, גולדי, מספרת כי ״המקלט היה מוצף במשך כארבע שנים בגלל עומס על הצנרת הקיימת וזאת בשל עבודות לסגירת קו ביוב לפני כעשרים שנה״.

לדבריה, רק לאחר שעוררה רעש ציבורי מסביב לנושא, הגיעו צוותי עירייה שאיתרו את התקלה ושאבו את המים. ״הובטח שאחרי הבחירות הנושא יטופל. עד היום אנחנו מחכים ואף אחד לא מתייחס! כל הדיירים בבניין אינם מוגנים אם תפרוץ מלחמה בצפון, אין לנו לאן לברוח כדי להתגונן. זאת אזלת יד של הרשויות שאמורות לטפל בנושא״.

גירודים גולדי מקלט מעופש רחוב הגפן 2019-03
עקיצות וגירודים – אחרי ביקור קצר במקלט. צילום עצמי

גולדי טוענת כי נכנסה לתוך המקלט כדי לצלם בווידיאו את הנעשה במקום ואחרי כמה רגעים בלבד התכסה כל גופה בעקיצות של יתושים וברחשים. ״אי אפשר לשהות במקום״ היא מסכמת בזעם ומבטיחה לפנות אל פיקוד העורף כדי להתריע על הבעיה.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה: ״המקלט הינו בבעלות פרטית משותפת והאחריות לאחזקת המקלט ושיפוצו הינם של הדיירים. בעבר סייעה העירייה לפנים משורת הדין בשאיבת מים מהמקלט. החוק אוסר על העירייה לטפל במקלטים פרטיים. בעבר נעשתה פנייה של העירייה לפיקוד העורף בעניין המקלטים הפרטיים והתשובה שהתקבלה הייתה חד משמעית כי אסור לעירייה לפעול במקלטים הפרטיים. השבוע התקיימה ישיבת עבודה עם ראש רשות החירום הלאומית וראש העיר משה קונינסקי העלה בפניו את סוגיית שיפוץ מקלטים פרטיים בדגש במתחמי מגורים של קשישים ומעוטי יכולת״.

שתפו

כתבה מעניינת:

מועצת עיר צילום מדף הפייסבוק של עיריית כרמיאל 2019-07

פה אחד: מועצת העיר אישרה תב״רים בסך 4.8 מיליון ש״ח

מדובר בכספים שלא כלולים בהצעת התקציב המקורית ומוקצים ע״י גופים ממשלתיים מערכת פורטל זהר.נט מועצת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable