בית / נהריה וגליל מערבי / המרכז הרפואי לגליל בנהריה: שניים נבדקו בחשד לקורונה בתוך שעתיים
יעל זיו המרכז הרפואי לגליל בית החולים הממשלתי נהריה
יעל זיו. צילום: המרכז הרפואי לגליל

המרכז הרפואי לגליל בנהריה: שניים נבדקו בחשד לקורונה בתוך שעתיים

שתפו

בשני המקרים נשלל החשד למחלה, אך באחד המקרים, הועבר תושב נהריה לבידוד בביתו עד שהתקבלו התשובות

מערכת פורטל זהר.נט

ביום ראשון הובאו בתוך שעתיים למרכז הרפואי לגליל (ביה"ח הממשלתי בנהריה) שני מטופלים, שעל פי החשד הראשוני, נדבקו בנגיף הקורונה.

באחד המקרים תושב נהריה בן 34, שחזר מתאילנד ימים ספורים קודם לכן, התלונן אף על תסמינים של חום ושיעול. לאחר שעבר בדיקות, ובתיאום עם המנהלת המחוזית של משרד הבריאות, ד"ר מיכל כהן-דר, הוחלט לקחת לו במיון משטח אף-לוע, ומיד לאחר מכן הוא נשלח בתנאי בידוד לביתו, במסגרת הוראות משרד הבריאות. בשעת ערב התקבלו התוצאות, מהן התברר סופית, כי גם הוא לא נדבק בנגיף הקורונה.

במקרה הנוסף,  הובא גבר בן 39, תושב כרמיאל ע"י אמבולנס מד"א מסניף שירותי בריאות כללית בכרמיאל. הגבר סיפר לצוות הרפואי כי במשך כשבוע סבל מתסמינים של שיעול ומחום. כמו כן סיפר, כי בתאריך 17.1 חזר מסין, ולכן חשש שנדבק בחיידק הקורונה. לאחר תישאול ובדיקות שעבר עם הגעתו לחדר המיון, נשלל במהרה החשד כי חלה בקורונה, והוא נשלח לביתו.

מנהלת היחידה למניעת זיהומים במרכז הרפואי, ד"ר יעל זיו: "למרות שעל פניו היה נראה, כי בשני המקרים אין חשד לקורונה, אנו נקטנו בכל אמצעי הזהירות, בתיאום עם משרד הבריאות. במקרה של הגבר מכרמיאל, שהגיע מסין שבועות ספורים לפני כן, היה לו חום קל ביותר, וגם השיעול לא היה חמור. בנוסף, הסימפטומים עליהם סיפר החלו יותר מ-14 ימים לאחר שובו מסין, ולכן היה ברור די מהר, שלא מדובר בסימפטומים של קורונה. במקרה השני הוחלט לשלוח את המטופל לביתו בתנאי בידוד, מטעמי זהירות ועפ"י נהלי משרד הבריאות, עד שיתקבלו תוצאות המשטח שנעשה לו".

יצוין כי במרכז הרפואי לגליל, המטפל בכ-600 אלף תושבים מהגליל, מוכנים לכל תרחיש אפשרי, תוך עריכת תירגולים של כלל הצוותים למקרים ותרחישים שונים של התמודדות עם חולים החשודים בהידבקות בנגיף הקורונה.

כתבה מעניינת:

זוהר קמי חג׳ג׳ ראשי

זוהר קמי חג׳ג׳ מלמדת איך לנצח את פחד הקהל

שתפוזוהר קמי חג'ג' מאמנת ומלווה להתפתחות והגשמה אישית והצלחה בעמידה מול קהל, חיברה את הספר "לנצח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.