משאבים אילוסטרציה 2018
צילום אילוסטרציה: pixabay

המשאב הלא מנוצל

שתפו

יאנה מלניקוב – בלוגרית, רעיה, אמא, מנהלת שיווק ומרכז קריירה במכללת צפת

מייל [email protected]

 

בחירות לרשויות המוניציפאליות…
מידי פעם אני מביעה את דעותיי ועמדותיי בפלטפורמות עירוניות כאלו או אחרות, אבל רוב הזמן אני צופה מהצד בנעשה והתחושות שלי מעורבות. לא רק לגבי העיר שלי אלא גם לגבי רשויות נוספות שאני נחשפת הודות לפייסבוק לשיח הפוליטי של תושביהן.

מצד אחד קשה להתעלם מהשיח המתלהם, ההשמצות, גיבורי המקלדת והיוזרים הפיקטיביים בשקל וחצי. מועמדים שמוכרים לנו סחורה זולה ופעילים שההתנהלות שלהם לא מכבדת לא את המועמדים שלהם ובטח שלא את עצמם.

אני רואה תושבים שמקבלים שזה המצב, שככה זה שזה המטבח ואילו ריחות הבישולים שיש בו. מי שזה לא מתאים לו "שייצא מהמטבח".
ומצד שני, וחשוב לא להתעלם מהצד השני, דווקא באווירת הבחירות מתגלות איכויות ועוצמות אנושיות. תושבים שמגלים איכפתיות ומעורבות בנעשה, תומכים נלהבים שבטוחים שהמועמד שלהם הוא הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות לעיר ולהט הנובע מתוך רצון כן לקדם את מי שלדעתם יהיה הכי טוב לעירם.

המילה פוליטיקאי זכתה ובצדק בקונוטציה לא נעימה אבל כשאני שמה את ההגדרות בצד ואני מתבוננת על חברי הרשימות השונות המתמודדים להיות חברי מועצה בהתנדבות אני מגלה לא רק "פוליטיקאים סטריאוטיפיים" אלא גם מגוון של נשים וגברים בגילאים שונים (הייתי שמחה לראות קצת יותר נשים…), זרמים שונים, עדות שונות, עמדות שונות, זהויות שונות בחברה הישראלית שרוצים לשנות.

הם מגיעים מצוידים ברזומה המכיל תארים אקדמיים מגוונים או ניסיון מקצועי עשיר או גם וגם, אמביציה, מחשבה יצירתית, כריזמה וחיבור ליישוב ולתושביו. טכנית לא כולם יצליחו להיכנס למועצה, האם הם ימשיכו לפעול למען סביבתם גם ביום אחרי?

אפשר להגיד הרבה דברים שליליים על הפוליטיקה והאופן שהיא מתנהלת, אבל בזכות מערכות הבחירות לרשויות המקומיות אנו מבינים את עושרו של המשאב האנושי בכל עיר, את הפוטנציאל המטורף שיש בה, את העוצמות והתשוקה של התושבים לפתח את סביבת מגוריהם.

ואני רוצה לנצל את הבמה הקטנה שלי ולצאת בקריאה תמימה לכל אותו ציבור שהתעורר עכשיו בערים השונות, ללא קשר למחנה ומעורבות פוליטית כזאת או אחרת- בואו נשמר את המעורבות האזרחית, את האיכפתיות, את הבקרה והדרישות מנבחרי הציבור שלנו גם ליום שאחרי הבחירות. יש לנו את הכוחות והאנרגיות הציבוריות, יש מספיק דברים בקונצנזוס בכל עיר שצריך לפעול למענם ואפשר לעשות זאת יחד.

כי לפני שהפוליטיקה התחילה ואחרי שהיא תסתיים יש לנו ערים לחיות בהן וזה אולי הדבר הכי חשוב.

כתבה מעניינת:

אני יכולה יותר

שתפולשרוד את החשיכה | בלוג ממעמקי לבה של רבקה איריס רובינשטיין (32) אם חד הורית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.