המשטרה זימנה לחקירה נער בן 13 בחשד שצילם תלמיד בתאי השירותים בביה”ס

שתפו

אימו של הנער: זו התנכלות מצד בית הספר, המחנכת לא רוצה תלמידים חלשים בכיתתה ו”מחפשת” אותו מתחילת השנה

משטרת כרמיאל זימנה לחקירה נער בן 13 הלומד באחד מבתי הספר בעיר, בעקבות תלונה שהוגשה נגדו על כך שצילם באמצעות מכשיר הסמארטפון שלו תלמיד אחר בתאי השירותים בביה”ס. התלמיד הסובל מ-ADHD, הנוטל ריטלין, אך לדברי אימו, מדובר בילד נורמטיבי המשקיע בלימודים ובעל מוטיבציה רבה.

האם מוסיפה ואומרת בכעס, כי לא ידעה דבר על המקרה וכי חוקר הנוער מטעם המשטרה שזימן את בנה לחקירה, סיפר לה שהתלונה הגיעה מהנהלת בית הספר. לדבריה, “מדובר במסע הכפשות מגמתי נגד בני, על רקע נסיונותיה של המחנכת ורכזת השכבה להעבירו מהכיתה בה הוא לומד לכיתה קטנה יותר, וזאת על רקע העובדה שהוא סובל מהפרעות קשב וריכוז. המחנכת לא רוצה ילדים חלשים מבחינה לימודית בכיתה”.

השבוע פנה חוקר נוער אל האם וזימן את בנה יחד עימה לחקירה בתחנת כרמיאל. האם מספרת כי הוכתה בהלם. “הבנתי שיש תלונה מטעם בית הספר על כך שבני צילם ילד אחר בתוך תאי השירותים. נכנסתי להלם. פניתי מיד למחנכת שהכחישה שהיא יודעת על הנושא. איך היא יכולה להכחיש אם במשטרה אומרים שהפנייה בוצעה על-ידי בית הספר, איך יכול להיות שבית הספר פנה למשטרה אבל לא דיווח לי מראש על הההאשמות החמורות האלה נגד בני”?

לדברי האם, בנה “אינו עבריין, הוא ילד טוב, שפשוט מציקים לו מתחילת השנה. הם לא מניחים לו, ומחפשים אותו כל הזמן. מאז שהתקשרו מהמשטרה, הילד כל הזמן בוכה. הוא טוען – ואני מאמינה לו, שאינו יודע דבר על כך, שלא היה מעורב בשום דבר כזה. גם לפני כחודשיים העלילו עליו בביה”ס שנישק ילדה אחרת בניגוד לרצונה ואחרי שבוצע בירור בנושא, התברר שזו הייתה טענת שווא. המגמה היא להעיך אותו מהכיתה לכיתה אחרת, אבל הילד משקיע בלימודים, שכרתי עבורו מורה פרטית במקצועות שהוא מתקשה בהם, אבל למרות כל מה שאנחנו עושים, פשוט לא סופרים אותו.

אני מרגישה שיש שם התנכלות מהשורש, בכל פעם ממציאים סיפור חדש. אני מתחננת שיניחו לו, המשפחה שלנו לא יודעת מה זה משטרה וחקירות, איך הוא יעמוד בפני חוקר משטרתי, בגיל 13? לא חושבים על העתיד, על הנזק שייגרם לילד על לא עוול בכפו?”

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *