בית / כרמיאל / חינוך / הנהגת ההורים העירונית להורים: אל תשלחו הילדים למבחני המיצ״ב
תלמיד בית ספר 2019-03 צילום אילוסטרציה: Pixabay
צילום אילוסטרציה: Pixabay

הנהגת ההורים העירונית להורים: אל תשלחו הילדים למבחני המיצ״ב

שתפו

מועצת ההורים קראה למנהלים לבטל את המבחנים האמורים להתקיים ביום שלישי ולהורים שלא לשלוח את ילדיהם לביה״ס. בעקבות הדברים יצרה קשר מנהלת המחוז וסוכם לנהל שיח לקראת שנה״ל הבאה

מאת גיל דובריש

הנהגת ההורים העירונית בכרמיאל בראשות משה אלפנדרי, מביעה התנגדותה עזה לקיום מבחני המיצ״ב במתכונתם הנוכחית ובכך מצטרפת לעמדת ארגון מנהלות בתי הספר, הסתדרות המורים, פורום ההורים הארצי, מרכז השלטון המרכזי, והנהגות ההורים בערים ת״א-יפו, הרצליה, בת ים, יהוד, רמת השרון, חיפה, דימונה וישובים נוספים. המבחנים הקרובים במקצועות מתמטיקה, אנגלית, מדעים ולשון אמורים להתקיים ביום שלישי הקרוב בכיתות ה׳ וח׳ בכל רחבי הארץ.

קיראו בפורטל זהר הצפון:

מבחני המיצ״ב מהווים בשנים האחרונות מדד יעילות וצמיחה בית סיפרית מתקיימת כיום בכיתות ה' וח' במקצועות מתמטיקה, לשון, אנגלית ומדעים. כוונת מבחני המיצ״ב היתה לעזור ולקדם בתי ספר ויישובים שבהם תוצאות הנבחנים היו נמוכות, וזאת ע"י הקצאת תקציבים ושעות לימוד נוספות למוסדות החינוך הפחות חזקים – אבל לטענת המתנגדים לביומם מבחני המיצ״ב, בפועל המבחנים הפכו להיות "תחרות רייטינג" בין בתי הספר, ונוצר מצב שהמנהלים והמנהלות של בתי הספר השקיעו שעות נוספות בהכנת התלמידים שהשתתפו במבחנים. ידועים מקרים שבהם מנהלים בבתי ספר בארץ אף הוציאו תלמידים הנחשבים חלשים ל״חופשת מחלה״ ביום המבחנים וזאת על מנת שלא לפגוע בממוצע הציונים של בית הספר.

בהנהגת ההורים העירונית בכרמיאל מציינים כי ״מבחני המיצ"ב הפכו לכלי לקידום וניגוח מנהלים, ואף בחלק מהמקרים מערכות אחרות משתמשות בכלי זה לאפיין אזורי מגורים איכותיים, המיצ"ב גרם לבתי הספר להפוך לגוף כלכלי שמתחרה אחד בשני במפעל ׳הציונים׳, דבר שפוגע בילדים במורים ובבתי הספר״.

הנהגת ההורים העירונית פירסמה קריאה למנהלי בתי הספר בעיר כרמיאל שלא לקיים את מבחני המיצ״ב ולהורים בכרמיאל – שלא לשתף את ילדיהם במבחנים אלו. ״אנו קוראים למשרד החינוך לבדוק את יעילותם של מבחני המיצ״ב ועד לחשיבה מחודשת אנחנו לא נשתף פעולה״, כך הדגישו במועצת ההורים.

בעקבות פרסום הקריאה, נודע לזהר הצפון כי מנהלת המחוז במשרד החינוך אורנה שמחון יצרה קשר עם יו״ר ההנהגה בכרמיאל, משה אלפנדרי והשניים סיכמו ביניהם את הדברים הבאים: מכיוון שבתי הספר בכרמיאל לא צפויים להיבחן השנה במיצ״ב החיצוני ולאחר הבהרות שקיבל אלפנדרי בנושא המיצ״ב, הוחלט כי השניים ישוחחו בעניין מבחני המיצ״ב שיתקיימו בשנת הלימודים הבאה. אלפנדרי הבהיר כי ״בגלל שתי סיבות אלו השיבושים שתוכננו ליום שלישי בכרמיאל לא רלוונטיים״.

במשרד החינוך הבהירו כי ״אין כל מקום לצעדים הננקטים בעיקר לאור החלטת המשרד שלא לפרסם את הציונים ברמה הבית ספרית, כדי לאפשר למוסדות החינוך לקיים למידה מעמיקה ורציפה. וכן, לאור החלטת המשרד להקים ועדה שתבחן את מודל ההבחנות של המיצ"ב. ועדה זו תפתח שעריה לשמוע את הציבור הרחב, ובכלל זה את ציבור ההורים״. בתוך כך, אומרים במשרד כי הם ״מצפים מההורים כשותפים לחינוך לגלות אחריות אזרחית ולא לפעול בניגוד לנהלים״.

 

כתבה מעניינת:

רכב הסעות תלמידים צילום אילוסטרציה

בוטל נוהל האיסוף מהבתים: מלוות החינוך המיוחד כועסות

שתפואחרי שנים, ביטלה העירייה את נוהל איסוף המלוות מבתיהן. המלוות כועסות וההורים חוששים מפגיעה בילדיהם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.