בית / Uncategorized / הנהגת ערביי ישראל והתייר הישראלי
חדשות כרמיאל
צילום אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה

הנהגת ערביי ישראל והתייר הישראלי

הנהגת ערביי ישראל

בדיון שהתקיים בכנסת, בעניין הכבדת העונש על זורקי אבנים ובלוקים על מכוניות ביהודה ושומרון, קמה מהומת אלוקים של ח”כים ערבים. ח”כ חיליק בר שהיה יו”ר הזמני, אמר לח”כ אחמד טיבי  שאפשר לבקר את חיילי צה”ל, אבל “אל תשכח שבזכותם אתם יכולים לומר כאן את אשר על ליבכם“. אחמד טיבי ענה: “אני לא צריך שחיילי צה”ל יגנו עלי“. בהמשך, הייתה התנפלות של הח”כים הערבים על חיליק בר. ובכן בואו נשים את הדברים על דיוקם. הזכות לחופש היא זכות חוקתית בדמוקרטיה, אבל, מי שמאפשר לקיים חברה חופשית ודמוקרטית, אלו הם מערכת המשפט, כוחות המשטרה והבטחון, כולנו יכולים לישון בשקט בגלל הצבא ששומר על כלל תושבי ישראל, יהודים וערבים כאחד. כאשר נסראלאה תקף את ישראל בטילים, הוא לא הבחין בין יהודים וערבים. הטילים שלו הרגו גם ערבים. לכן קצת כבוד. זה צבא שמקיז דם יום יום, כדי שלכולנו יהיו חיים נורמליים. רוצה הוכחה? ראה מה קורה במדינות ערב שבהם הצבא קרס. ראה את סוריה, תימן ועירק שם יש תוהו ובוהו.

ההנהגה הזו, לא רק שהיא מתנגדת לשירות הצבאי של ישראלים ממוצא ערבי, כפי שמתבקש בדמוקרטיה שיש בה זכויות וחובות, היא גם בזה לאותו צבא שבזכותו יש כאן חיים. ההנהגה הזו, נהנית ממה שהדמוקרטיה הישראלית מציעה, אבל באותה עת יוצאת נגדה. זו צביעות וכפיות טובה לשמה .

ועוד מילה אחת. ח”כ בסאל גאטס מהרשימה העברית השתתף בשייט לעזה, הוא בכלל ח”כ קולני שמחליף את ח”כ זועבי, אני שואל אותו, מדוע למשל אתה וחבריך האירופאים האנטישמים למשט, למה לא פניתם לצד המצרי, הרי גם המצרים עושים סגר צבאי על עזה. זו שוב אותה צביעות וכפל סטנדרטים. אנחנו זקוקים להנהגה אחרת, הנהגה  שחותרת לדו קיום.

ההסתה במסגדים

צבי יחזקאל עשה כתבה מאלפת על ההסתה במסגדים. כאן בישראל, מתוך המסגדים מסיתים נגד ישראל, נגד סיסי ונגד המערב. מדוע מאפשרים להם להסית? אני יודע שיש רגישות רבה בכול הקשור לחופש הפולחן, אבל יש הבדל בין חופש פולחן לבין הסתה. הנושא הזה הוא בנפשנו, בסופו של דבר, יש אנשים שנוהרים אחרי המסיתים ועושים מעשים נפשעים. צריך להתייצב באומץ מול המסיתים במסגדים ולא לאפשר להם להמשיך להרעיל בארות. הייתי שוקל לשלול אזרחות מהמסיתים.

התייר הישראלי ואנטישמיות

לפני זמן מה טיילתי באחד האיים  היווניים. ביקשתי לרכוש מזכרת, המוכרת סחה לי, שאני לא כמו הישראלים האחרים, “אתה מריח טוב, אתה מתנהג בג’נטלמניות, לא כמו שאר היהודים“. זו הייתה מחמאה שמלווה בעלבון. שימו לב להגדרה של המוכרת, אני לא ישראלי, אני יהודי. האנטישמיות ביוון חייה וקיימת, זו אנטישמיות קלאסית עתיקה שמקורה בנצרות.

טורקיה, קפריסין ויוון הן יעד לעמך, לישראלי הפשוט, וגם לישראלי המכוער, זה אדם קולני שלא תמיד נעים להיות במחיצתו. אני מאוד ממליץ  לשר התיירות לפתוח בקמפיין הסברתי לכול אלה שיוצאים לחו”ל. צריך להסביר להם, שהם הפנים של המדינה לטוב ולרע. לכן עליהם להתנהג בהתאם, שלא יוציאו את דיבתה של הארץ רעה.

שבת שלום

שתפו

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

התחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable