צילום ארכיון: דוברות כב"ה מחוז צפון

ילד הצית אש, הבית נשרף כליל

שתפו

אימו של הילד שבגלל משחק תמים במצת גרם לשריפת הדירה, מספרת: בהתחלה חשבתי שאני מריחה עשן ממדורת ל״ג בעומר

מאת גיל דובריש

נמצאה הסיבה לדליקה שפרצה בשעות הלילה שבין שבת לראשון בדירת מגורים ברחוב יסמין – אם המשפחה, שמבקשת שלא לפרסם את שמה, מספרת כי אחד הילדים, בן 6, שיחק עם מצת שמצא ברחוב והצית בתום לב אש בחדרו. בדליקה נשרפה כליל הדירה וכן כל תכולת הבית, אך למרבה המזל נמנע אסון כבד ביותר לאחר שהדיירים הצליחו להימלט מבעוד מועד. האירוע הקשה התרחש מספר חודשים לאחר שאב המשפחה נפטר לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.

האישה, אם לארבעה בגילאי 12, 10 ו-6, אומרת כי אחד מבניה הקטנים איתר מצת בגן שעשועים והחביאו. ״זו לא הפעם הראשונה שהילד חוזר הביתה עם מצתים שהוא מוצא במקום, הגן משמש בשעות הלילה כ׳זולה׳ לבני נוער והם מעשנים במקום ושוכחים סיגריות ומצתים. פעמיים כבר תפסתי אצל בני מצת והשלכתי לפח, הפעם הוא הצליח להסתיר אותו״, מספרת האישה ומשחזרת את רגעי האימה: ״בלילה, הוא שלף את המצת מהמחבוא, שיחק בו וגרם להתלקחות של הסדינים במיטתו. אני ישבתי בסלון, כשהרחתי עשן, הייתי בטוחה שאני מריחה את מדורת ל״ג בעומר הסמוכה שהדליקו לידינו ברחוב. אחרי כמה רגעים הבנתי שהעשן מגיע מתוך הבית, רצתי לכיוון וראיתי שהמזרן בוער כולו. צעקתי לילדים שייצאו מהר מהבית, אחת הבנות הייתה במקלחת, פתחתי את הדלת הראשית וכמו שאנחנו, פשוט נמלטנו כולנו החוצה. הבית החל לבעור כולו, אנשים התאספו ברחוב ובתוך כל ההמולה והרעש לא מצאתי את אחד הילדים. התחלתי לצרוח בהיסטריה כי חשבתי שהוא נשאר בבית, רק אחרי כמה שניות הוא נצמד אליי ואמר ׳אמא, אני פה׳. כשמכבי האש הגיעו, זה כבר היה מאוחר מדי, כל הבית נשרף״.

לדברי האישה, לאחר שכובתה השריפה, הם לנו בהמשך הלילה אצל הוריה במושב שזור. ״בינתיים, נישאר אצל הוריי, אבל אני מחפשת פתרון דיור לכמה חודשים, עד שיסיימו את השיפוצים בבית. אנשים רבים התקשרו, ביקשו לעזור, הבעיה העיקרית היא שתכולת הבית נשרפה ואין לי בגדים ונעליים לילדים, אבל קבוצה טובה של אנשים כבר דאגה לאסוף תרומות. גם מחלקת הרווחה מטפלת בנו. אני מודה מכל הלב לכל מי שהתקשר ולכל מי שנרתם לעזור, בשלב זה באמת שאינני זקוקה לדבר. ברוך השם, כולנו בריאים ושלמים, יש ביטוח ואני מקווה שהשיפוץ יעבור מהר ככל האפשר״.

רק לפני מספר חודשים איבדה האישה את בעלה שנאבק במחלת הסרטן. על ההתמודדות של המשפחה היא מספרת: ״מאז שבעלי נפטר, קשה מאוד להתמודד. הילדים מתגעגעים מאוד ורוצים אותו. השריפה היא עוד מכה קשה לנו, אבל הכי חשוב שכולם בריאים, ברוך השם״.

כתבה מעניינת:

בדיקה קורונה PCR אנטיגן צילום אילוסטרציה Deposit Photos

כ-3000 מאומתים בכרמיאל, ויש גם בשורה טובה

שתפומספר המאומתים שובר את השיאים של עצמו מדי יום, כמה מאומתים יש לפי ההערכות במציאות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.