מכללת בראודה. צילום ארכיון

הסתיימה (בינתיים) שביתת המרצים מן החוץ במכללת אורט בראודה

שתפו

הנהלת המכללה וארגון הסגל האקדמי הזוטר חתמו על הסכם קיבוצי

מאת גיל דובריש

לאחר 15 יום הסתיימה שביתת המרצים מן החוץ במכללת אורט בראודה (על הנושא קיראו כאן בהרחבה). ביום חמישי בערב נחתם הסכם קיבוצי בין ארגון הסגל האקדמי הזוטר לבין המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה. בעקבות הסיכומים, שבו המרצים לעבודה סדירה.

ההסכם הקיבוצי עדיין טעון אישור של הרגולטורים – משרד החינוך והוודה לתכנון ולתקצוב (ות״ת) של המועצה להשכלה גבוהה. הרגולטורים היו מעורבים בכל שלב של המו"מ ועודכנו לגבי החתימה על ההסכם.

מבחינת המרצים, סיום השביתה הינו מותנה, זמני ולא סופי. ארגון הסגל הזוטר התנה את חתימתו על ההסכם והפסקת השביתה בכך שאם הרגולטורים לא יאשרו את ההסכם תוך שבוע ימים מחתימתו – יחזרו המרצים מן החוץ במכללה לשביתה, וימשיכו לשבות ללא הגבלת זמן עד שהרגולטורים יחתמו על ההסכם. לטענת יו"ר ארגון הסגל האקדמי הזוטר, פיני שלומאי, ״המכללה קיבלה בלית ברירה תנאי זה – ועתה היא עושה מאמצים ניכרים כדי לוודא שהרגולטורים אכן יאשרו את ההסכם במסגרת הזמן שהוגדרה. כולנו – סטודנטים, מרצים והמכללה, מקווים כי הרגולטורים יאשרו את ההסכם בימים הקרובים ויאפשרו לנו להמשיך ללמד ולסיים את הסמסטר טוב ככל שניתן״.

מהמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה נמסר: ״לכל אורך המו"מ עם נציגי הסגל הזוטר ראתה המכללה לנגד עיניה את צרכי הסטודנטים וזו הסיבה שרובם המכריע של ההסכמות היו תחת צו מניעה של בית המשפט. חרף המאמצים, נכפתה על הסטודנטים שביתה, שמנעה מהסטודנטים עשרה ימי תרגול ומעבדות, ועל מנת לסיימה לאלתר נחתם בין המכללה לבין הסגל הזוטר הסכם קיבוצי מותנה באישור הוות"ת. יש לזכור שהמכללות המתוקצבות פועלות תחת חוק התקציב ועל כן נדרשים הסכמי שכר לאישור הממונה על השכר באוצר, שמטבע הדברים אורך זמן. ההסכם הסופי לא הוסיף עלות או תנאים מיטיבים, שלא הוצעו להם קודם, אך שונה בתמהיל – באופן שבו חולקו ההטבות בין חברי הסגל. לפיכך מברכת המכללה על ההסכמה של הסגל לחזור ללימודים באופן מיידי ותעשה כל שביכולתה להבטיח כי ההסכם שנחתם ואשר עשוי להביא ׳שקט תעשייתי׳ לעשור הקרוב, אכן יאושר״.

כתבה מעניינת:

משטרה תצוגה משלוחי מנות בית ספר מוריה צילום דוברות המשטרה

משטרת כרמיאל חילקה משלוחי מנות לתלמידים

שתפומערכת פורטל זהר.נט בבית הספר הממלכתי-דתי מוריה בכרמיאל ציינו את חג פורים לפני היציאה לחופשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.