העירייה ביקשה לאשר בדחיפות הצטרפות שתי נציגות למשלחת קליטה לצרפת

העירייה ביקשה לאשר בדחיפות הצטרפות שתי נציגות למשלחת קליטה לצרפת

שתפו

באופוזיציה הצביעו נגד ונימקו: דרך הפעולה באישור טלפוני ללא ציון פרטים, לא היתה מקובלת עלינו. העירייה בתגובה: הסוכנות היהודית יזמה את הנסיעה בשבוע הבא, מכאן הדחיפות

 

ביום ראשון התקבלו מסרונים (הודעות SMS) במכשירי הטלפון של חברי מועצת העיר, שבה התבקשו לאשר בהקדם ובאמצעות הטלפון, את נסיעתם של נציגי עירייה לכנס עלייה בצרפת, וזאת במטרה לקדם את עלייתם של משפחות יהודיות לכרמיאל. חברי סיעת המהפך במועצת העיר סירבו להיענות בחיוב והודיעו כי הם מצביעים נגד הנסיעה לצרפת.

יו”ר האופוזיציה, משה קונינסקי אמר בעקבות המסרונים כי חברי סיעתו אומנם רואים חשיבות רבה בגיוס עולים חדשים על מנת להשתקע בעיר ולקבוע בה את ביתם ומקום עבודתם, אך מתח ביקורת על אופן הפנייה לחברי המועצה: “דרך הפעולה באישור טלפוני, ללא ציון שמות נציגי העיר, ללא ציון פרטים על הנסיעה והכנס, לא היתה מקובלת על חברי סיעתנו ולכן כל חברי הסיעה הצביעו נגד. בבדיקה שערכו נציגי סיעתנו בסוכנות היהודית ובמשרד הקליטה, נודע כי כנס עלייה התקיים בפריז, צרפת ב-15.2, לפני כשלושה שבועות ונציגי כרמיאל הוזמנו אך לא הגיעו. מאידך ראשי ערים ונציגי עיר בכירים רבים הגיעו ופגשו מעל ל-2000 עולים פוטנציאלים. בהתאם למידע שבידנו לא מקיימת הסוכנות היהודית יריד בתקופה המדוברת”!

עוד טוען קונינסקי, כי “בבדיקה מקבילה שערכנו במשרד הקליטה נמסר כי אמנם ממשלת ישראל קיבלה החלטה אסטרטגית להכין תכנית רב שנתית לעליית עולי צרפת, אך ניתן להנהלת המשרד להגישה עד לסוף חודש מרץ את התכנית, שבה יושקעו מעל 180,000,000 ש”ח, כך שגם משרד הקליטה, לכאורה, לא אחראי על היריד שכן הוא עדיין לא קיבל אישור לתכניות המגובשות בנושא”. יו”ר האופוזיציה מביע את תמיהתו ומציין: “לאיזה יריד עלייה שולחת העיר כרמיאל נציגות?”

בתגובה לדברים מסרה דוברת העירייה לביאה שלו-פישר: “הסוכנות היהודית יזמה נסיעה של נציגים מ-15 ערים בארץ לצרפת, כחלק ממסע לעידוד עליה מצרפת לישראל. הנסיעה בשבוע הבא ולכן דחיפות ההצבעה. מכרמיאל יוצאות שתי מתנדבות דוברות השפה הצרפתית, מצויידות במידע ובכל הפרטים הנחוצים למתן מענה לעולים המעוניינים להגיע לכרמיאל. חשוב לציין כי מיד לאחר אירוע הטרור בצרפת, פנו תושבים רבים אל ראש העיר וביקשו לפעול לעליית יהודי צרפת לכרמיאל  והביעו נכונות לסייע בקליטת העולים בעיר. אנחנו מאחלים הצלחה רבה למשלחת ומקווים לראות את העולים החדשים מצרפת מגיעים לכרמיאל”.

כתבה מעניינת:

רכב הסעות תלמידים צילום אילוסטרציה

קנסות לנהגי הסעות בכרמיאל: איפה מצפים שנחכה לילדים?

שתפונהגי הסעות טוענים להחמרת האכיפה בקנסות על חניה כשהם מחכים שעות ברכביהם לילדים בקייטנות. העירייה: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.