בניין עיריית כרמיאל צילום מבחוץ
עיריית כרמיאל. צילום ארכיון

״חצי קלאץ״ – העירייה הצטרפה למאבק בקרן הארנונה, אבל רק חלקית

שתפו
מערכת פורטל זהר.נט
עיריית כרמיאל מצטרפת למאבק השלטון המקומי לביטול קרן הארנונה, אך תשבית רק חלק משירותיה. היום (ב׳) לא מתקיימת קבלת קהל במשרדי העירייה ולא יהיה מענה טלפוני במחלקות. עם זאת מוקד 106 והשיטור העירוני ימשיכו לעבוד כסדרם. מערכת החינוך פועלת באופן מלא.
מהעירייה נמסר כי ההשבתה מבוצעת במחאה על כוונת הממשלה להקים את קרן הארנונה: ״אנחנו מתנגדים לקרן הארנונה, והתנגדנו לכל אורך כל הדרך. יש כאן נסיון לפגוע בחינוך, ברווחה, בתרבות וביכולת שלנו לספק שירותים מוניציפליים לתושבים שלנו ולהביא לקריסה של הרשויות המקומיות. ככל והשביתה תתארך נודיע בכל ערב על מתכונת השביתה בכרמיאל״.

קרן הארנונה – מה זה בכלל?

הממשלה מנסה לקדם הצעה להקמת קרן ארנונה כחלק מחוק ההסדרים במטרה לחייב את הרשויות המקומיות להקצות חלק מהכנסות הארנונה העסקית לטובת תמרוץ בנייה בערים המוחלשות.

בממשלה מסבירים כי הארנונה למגורים רווחית הרבה פחות לרשויות מקומיות מאשר ארנונה לעסקים, לכן רשויות רבות מקדמות בניית שטחים למסחר ותעסוקה על חשבון קידום שטחים למגורים. לפיכך מקדם האוצר הקמת קרן ייעודית, אליה יועברו כספים מרשויות חזקות שבהן שטחי מסחר רבים. לפי ההצעה, הכסף שייאסף יחולק חזרה לרשויות כולן, כנגד כל היתר בניה למגורים שתפיק הרשות – מתוך כוונה שהדבר יתן תמריץ לבנייה למגורים ברשויות.

מנגד טוענות רשויות מקומיות בארץ המתנגדות למהלך כי הקמת הקרן העתידית תגרום לפגיעה גדולה ברשויות וכי הדבר לא יסייע בפתרון משבר הדיור. עוד נטען כי ההחלטה נובעת משיקולים פוליטיים שנועדו להגביר את השליטה הממשלתית על תקציבי השלטון המקומי ״ולהלאים״ כספי מיסים של תושבים למטרות שלא נועדו להם.

כתבה מעניינת:

שירות התעסוקה כרמיאל צילום ארכיון

סימן טוב: לראשונה מאז תחילת המלחמה ירידה במספר דורשי העבודה

שתפומערכת פורטל זהר.נט סימנים חיוביים ראשונים של התעוררות מחודשת בכרמיאל. לראשונה מאז תחילת מלחמת כ"ב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *