בית / קהילה / דעות / העם הנבחר – עם סגולה?
חדשות כרמיאל
אהוד אולמרט. צילום ארכיון

העם הנבחר – עם סגולה?

שתפו

אבי גיסברג טור אישי 1013אבי גיסברג, כדורגלן במכבי חיפה, עכו ובני סכנין. השיג דאבל היסטורי עם הנוער של מכבי חיפה, אליפויות בבוגרים במדי עכו ובני סכנין, נמנה על סגל נבחרת הנערים וקפטן נבחרת ישראל צפון בגיל נערים, מנהל המכללה לכדורגל כרמיאל בחסות מכבי חיפה, פרשן כדורגל בין היתר בערוץ 2, ערוץ 1 וערוץ הספורט. מייל: avigi2@bezeqint.net

קודם כל, אני רוצה להודות לקוראים על הפידבקים הנפלאים שאני מקבל על הטור שהתחלתי לכתוב כאן לפני כחודשיים וחצי, המון תגובות חיוביות ונפלאות וזה נותן מוטיבציה לכתיבה.

בשבוע שעבר נכנס ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לכלא. אולמרט מצטרף לרשימה ארוכה של שליחי ציבור ונבחרי העם שביקרו בכלא כאסירים לכל דבר, בין השמות אפשר לציין את נשיא המדינה לשעבר משה קצב, שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, שר העבודה והרווחה בעבר שלמה בניזרי, שר הפנים לשעבר אריה דרעי  (אשר כפרס השתחרר ומונה שוב ל…שר הפנים), פלאטו שרון, עמרי שרון, איציק מרדכי…

צדק מי שאמר שאנחנו עם סגולה ועוד איזו סגולה… יושבים בני נוער במדינת ישראל וצופים בנבחרי עמו, איזו השראה  הם אמורים לקבל וללמוד מהם? מה הם רואים? חבורה של עבריינים שניהלו את המדינה, שגנבו, רימו, לקחו שוחד. מה המסר של אותם נבחרי ציבור לצעיריה? ואיך במדינה שמכבדת את עצמה, שר פנים שהורשע על לקיחת שוחד חוזר למקום הפשע ומקבל שוב את ניהולו? האם איבדנו כל הגיון?

האם המדינה בזה לאזרחיה? איני נוקט כאן בעמדה פוליטית כי המילים הקשות כאן מופנות לעבר כולם.  נבחר ציבור צריך לשמש דוגמא להראות איך נוהגים ולדאוג לאזרחים שבזכותם הוא נבחר. באיזו מדינה בדיוק אנחנו חיים? האם זו המדינה שחלמנו עליה?

יוקר המחייה שובר כל שיא אפשרי, זוגות צעירים רחוקים מהאפשרות לקנות בית, צעירים נלחמים על הבית ונשארים לאחר הצבא ללא בית, האם זה יתכן? איפה בדיוק טעינו? הרי זו המדינה שלנו, שאנחנו כל כך אוהבים כי אין לנו ארץ אחרת – ולא רוצים ארץ אחרת.

אז תנו לנו לחיות במדינה הגיונית, במדינה אפשרית, במדינה של כל אזרחיה, במדינה שיודעת להחזיר חיבוק ולא רק לקחת, כי אנחנו אוהבים אותה ורוצים בטובתה. רק בקשה קטנה ממנה, שגם היא תרצה בטובתנו, בתקווה שאת המדינה הזאת יובילו אנשים הגונים שרוצים באמת בטובתה ולא בטובתם האישית. ואולי העונשים על אנשי ציבור על שוחד הונאה, עבירות מין, גניבות וקידום אינטרסים אישיים יהיו הרבה יותר קשים, כי באמת אין לנו ארץ אחרת ואנחנו גם לא רוצים שתהייה.

בתקווה לימים טובים יותר ולתפארת מדינת ישראל.

אז מה היה לנו בכדורגל?

מכבי חיפה במשחק מאוד חלש, כנראה אמרה שלום לאירופה בתיקו ביתי (רדיוס) מול הפועל תל אביב, במשחק שהיה קטסטרופלי ולא הזכיר שום דבר מהשמות הגדולים שהיו על המגרש, מכבי חיפה והפועל תל אביב.

מכבי תל אביב ניצחה במשחק חלש מאוד את הפועל חיפה, אומנם ניצחון חשוב אבל רמה שלא מתאימה לקבוצה שהתקציב שלה מעל מאה מיליון  ש”ח ובטח לא לקבוצה שרוצה לזכות באליפות. לי אישית לא מובן איך למשל טל בן חיים על הספסל.

בני סכנין עושה את הבלתי יאומן וממצב של לרדת ליגה היא מוצאת את עצמה עם סיכוי להגיע לפליאוף העליון עם צבירת נקודות מדהימה וניצחון 2-0 על כפר סבא. כל הכבוד ליוסי אבוקסיס שהצליח להשליט סדר במועדון לא קל בכלל.

רעננה כמעט סופית הבטיחה את המקום בפלייאוף העליון לאחר ניצחון על נתניה שתרד ליגה. רעננה לדעתי הפתעת העונה. ההישג שלה ושל חיים סילבס הוא אדיר!

בית”ר ירושלים של דראפיץ חזרה עם ניצחון מעכו המתאוששת והיא ההפתעה השנייה שלי. דראפיץ שהתחיל רע וכבר היה בדרך החוצה, הוא אחד מסיפורי ההצלחה בקרב המאמנים השנה.

בקרב המאכזבות לא היו מנצחות. קרית שמונה ומכבי פתח תקווה לקחו נקודה כל אחת בדרך לעונה פושרת מאוד. הטור נכתב לפני המפגש בין באר שבע לבני יהודה.

תובנה

אם הבת שלך בת 5 אומרת לך אבא הבטן שלך נראית כמו דרבוקה, סימן שאתה צריך להתחיל לחשוב על דיאטה.

כתבה מעניינת:

אייל גולן צילום ארכיון יוני שלפי

מה רוצים מאייל גולן?

שתפואבי שמחון, בעל טור קבוע בעיתון זהר הצפון מייל sasl@017.net.il   אורלי וגיא וילנאי הכינו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.