קניון כיכר העיר כרמיאל
קניון כיכר העיר בכרמיאל. צילום ארכיון

העסקים בקניון סגורים – אבל משלמים ארנונה

שתפו

בעלי חנויות ומשרדים בקניון כיכר העיר נאלצים לשלם את מלוא המיסים למרות שהקניון סגור כבר חודשיים. עיריית כרמיאל: רק הממשלה יכולה לפטור מארנונה

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

מאת גיל דובריש

קניון כיכר העיר בכרמיאל סגור כבר זמן רב והעסקים שבו אינם פעילים, אבל העירייה גובה מבעלי העסקים במקום ארנונה מלאה.

לדברי עו״ד תמר גופר-רז השוכרת משרד בקניון, היא קיבלה חיוב לתשלום מיסים בסך 1334 שקלים עבור חודשיים, וכמוה גם שאר בעלי העסקים בקניון. ״חנויות רחוב אולי נפתחו, אבל הקניון נעול בגלל ההנחיות של משרד הבריאות, אין יוצא ואין בא, על מה בעלי החנויות בקניון צריכים לשלם ארנונה?״ היא אומרת בתמיהה.

בגל הראשון של הקורונה, כאשר החנויות נסגרו בפעם הראשונה, הוענקה לעסקים פטור זמני מתשלום המיסים, אבל בגל השני, טוענת עו״ד גופר-רז, בוטל הפטור ועסקים נדרשים לשלם מחיר מלא: ״הקניון הישן כידוע, סגור, מוזנח ומט ליפול… אין כמו עיריית כרמיאל ׳שמעודדת׳ עסקים גם בתקופת הקורונה. אין שום רחמים לבעלי החנויות כאן, לא מספיק שבמשך חודשים לא נכנס אליהם איש, הם צריכים גם לשלם ארנונה מופרזת וללא שום שירות שניתן בתמורה לתשלום. אפשר היה לצפות שהעירייה תבוא לקראתנו ותעניק פטור מארנונה לפחות בימים קשים כאלה, כשבעלי עסקים נאלצים להתמודד עם סגר ממושך ואין להם שום הכנסה״ היא מסכמת. ״למזלי, אני עוברת מכאן למשרד חדש, אבל מה יהיה על בעלי העסקים האחרים בקניון״?

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה לטענות: ״הגוף היחיד שרשאי לפטור מארנונה זו הממשלה. לא ניתן לנהוג אחרת. בגל הראשון הממשלה החליטה לפטור מארנונה לשלושה חודשים ולכן קיבלו את ההטבה. בגל השני לא הייתה החלטה כזאת ולכן לא ניתן לפטור אותם מהתשלום. ראש העיר משה קונינסקי יצא בקריאה לשר האוצר ולשר הפנים לשקול להעניק פטור מארנונה לעסקים לשלושה חודשים נוספים לנוכח העובדה שגל הקורונה השני שאותו חוו ועדיין חווים בעלי העסקים קשה יותר ומציג אתגרים כלכליים לבעלי העסקים ולרשויות המקומיות. לכן, ראש העיר משה קונינסקי ביקש משרים כ"ץ ודרעי לשקול בחיוב להעניק להם פטור נוסף למשך תקופה דומה – שלושה חודשים על מנת שיהיה ביכולתה של העירייה לסייע במהרה ולאלתר לבעלי עסקים לשרוד את המשבר״.

כתבה מעניינת:

טניה מזרסקי חברת כנסת

מזל טוב, מזרסקי!

שתפוהיסטוריה בכרמיאל: אם לא יקרה משהו חריג במיוחד ב-48 השעות הקרובות, תיכנס ממלאת מקום ראש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.