בית / חדשות / חדשות כרמיאל / הפסקתם לקבל דואר בחודשים האחרונים? גילינו מה הסיבה
צילום אילוסטרציה

הפסקתם לקבל דואר בחודשים האחרונים? גילינו מה הסיבה

שתפו

כבר לפני מספר חודשים התלוננו אזרחים על כך שעובד בדואר נוהג להשליך ערימות של מעטפות וחבילות לאשפה ואף תיעדו זאת. דואר ישראל: עבודתו של העובד הופסקה והוגשה נגדו תלונה במשטרה

מאת גיל דובריש

האם בחודשים האחרונים חשתם שאינכם מקבלים מספיק דואר, או שדברי דואר חשובים פשוט לא מגיעים אליכם? כנראה שיש לכך סיבה טובה: בדואר כרמיאל פיטרו בשבוע שעבר עובד חלוקה והגישו נגדו תלונה בתחנת המשטרה, לאחר שהתברר כי במקום לבצע את עבודתו, נהג להשליך דברי דואר לפחי האשפה.

אזרחים שגילו כבר לפני מספר חודשים מעטפות וחבילות רבות בפחי האשפה באחת משכונות העיר, התלוננו על כך בפני הנהלת דואר כרמיאל. לפחות אחד המתלוננים אף תיעד את המעטפות הרבות שהושלכו לאחד הפחים. בעקבות התלונות והראיות שהצטברו, הוחלט בהנהלת הסניף להעביר לאחרונה את הנושא לטיפול מחלקת הביטחון של דואר ישראל. המחלקה פתחה בחקירה פנימית סמויה ונציגיה נשלחו כדי לבדוק את הטענות בשטח ואכן מצאו דברי דואר רבים שהוטמנו בתוך פחים הסמוכים למרכזי החלוקה.

העובד הממונה על אזור החלוקה שבו נמצאו דברי דואר באשפה, זומן לתשאול ולשימוע בפני הממונים עליו. במהלך הבדיקה הוטחו בעובד העדויות הקשות ולא נותר לו אלא להודות במעשים. לדבריו, ביקש להוריד מעומס העבודה המוטל עליו והשליך מדי פעם לפח כמויות גדולות של דברי דואר שהיו ממוענים לתושבים. לאחר ההודאה, הוחלט לפטר את העובד לאלתר ולהגיש נגדו תלונה רשמית במשטרת כרמיאל.

מקור בכיר מסר לזהר הצפון כי ״העלמת דברי דואר היא עבירה פלילית לכל דבר. בעקבות התלונות הנושא נבדק והתברר כי מאות אנשים לא קיבלו דברי דואר באופן רציף באזור החלוקה שעליו היה ממונה אותו עובד. תלונות בעניין התקבלו כבר לפני מספר חודשים, אבל הנושא הועבר לבדיקת מחלקת הביטחון של הדואר רק לאחרונה.

בדואר ישראל לא הגיבו על השאלה, מדוע התעכבה במשך זמן רב העברת הראיות למחלקת הביטחון. בתגובה לפנייתנו ציינו שם: ״אנו רואים את המקרה בחומרה ונפעל למניעת הישנות מקרים כאלה. יודגש, כי מדובר במקרה נקודתי שטופל מיידית. עבודתו של העובד הופסקה והוגשה נגדו תלונה במשטרה עוד באותו יום. כל דברי הדואר שאותרו, חולקו לתושבי האזור״.

כתבה מעניינת:

שכונת רבין משאית כביש צר

תושבים בשכונת רבין: סובלים ממפגע משאיות וכלים כבדים

שתפותושבים ברבין הופתעו בתקופת הסגר לגלול כי מגרש ריק מול ביתם הפך לשטח אחסון של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.