תמונה אילוסטרציה

הצנע לכת!

שתפו

אתמול במסגרת הבילויים המשפחתיים שמזמן לנו "החופש הגדול" (שסופו לצערי ממשמש ובא), נפגשנו בירושלים עם זוג חברים מקומיים.

שניהם אנשים משכמם ומעלה, תמיד מזכירים לי את הימים בהם צניעות נחשבה למעלה ולא לחולשה. הגבר עצמו די מפורסם, ועושה רבות למען בריאות כולנו כאן בישראל וברחבי העולם, כתב חוקים לפיהם אנו מתנהלים בארץ, אותו הכרתי לפני שנים בימים בהם פקדתי את בית המחוקקים שלנו לצורך כינון התיקון לחוק למניעת עישון במקומות ציבוריים.

אביו היה שר בממשלת ישראל וכיהן בתפקידים ציבוריים רבים אחרים, ובכלל מדובר בבן לשושלת מפוארת ומכובדת מאוד לכל הדעות, מה שלא גרם לאותה משפחה, לעולם, להתנהל באופן ראוותני ומנקר עיניים.

בכל פעם שאני נפגשת עם אותם חברים ועם חברים נוספים, גם הם מותיקי ירושלים, אני מתרפקת על התפישה שהיתה נהוגה בעבר, בה מנהיגים נתנו דוגמה ומופת לעם, בימים בהם המנהיגים היו חלק מהעם, ולא מורמים ממנו, חייבת לציין  שצניעותם של הענקים האלו, כובשת אותי בכל פעם מחדש!

ושלא תבינו לא נכון, אני לא מכוונת למנהיג מסוים לא מימין ולא משמאל,  כי למרבה הצער רבות הדוגמאות שאפשר להביא מהפוקדים הקבועים של המשכן בגבעת רם בירושלים והראוותנות קיימת בכל הקשת הפוליטית באותה מידה!

במאמרי זה, אינני מלינה על חוקיותם של הדברים, כי בדרך כלל הכל חוקי, אבל איפה הצניעות והערכים, אותם אלו שרובנו יודעים להעריך כל כך,  איך אותם אנשים גדולים ובד"כ חכמים, לא משכילים להבין שאדם צנוע, קונה את עולמו בצניעותו?!

את עניין הצניעות בהתנהלות, כדבר שקונה את לב העם, לדעתי פספסו כבר מזמן המנהיגים שלנו, ובכל פעם שמוזכרת בתקשורת חברות קרובה של איזה מיליונר עולמי מסוים עם פוליטיקאי כלשהו, עולה צחנה חריפה מלווה בייאוש.

פוליטיקאים יקרים – מה שיקנה את העם זה לא הממון שלכם, ולא הבילויים חובקי העולם, וודאי לא הפאר וההדר! כי כאשר בבתים רבים חיים ילדים וקשישים מתחת לקו העוני, ועוני מחפיר קיים גם כשיש שני מפרנסים בחלק נכבד מאותם בתים, אתם נדרשים לצניעות! משם תתחילו כשאתם מתכוננים לסבב הבחירות הבא.

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

שתפומתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.