הצעירים מסתערים על מועצת העיר

שתפו

ארבעה צעירים מקומיים הכריזו על הקמת רשימה חדשה למועצת העיר: רוצים להוכיח לכולם שלצעירים יש זכות דיבור

מאת גיל דובריש

לראשונה מזה שנים רבות, עשויה להתמודד רשימת צעירים עצמאית בבחירות המקומיות למועצת העיר, בעוד כשנה.

ב-23 באוקטובר הכריזה אגודת צעירי כרמיאל, המורכבת מתושבי העיר בשנות העשרים לחייהם, על התמודדות בבחירות הבאות. מייסדי הרשימה כוללים את חיים שוקרני, יובל שקל, אופיר זגורי ועומרי דרור. בהודעה הרשמית שהתפרסמה ברשת הפייסבוק, הם כתבו: ״שנים שלא שמעו והתייחסו אלינו הצעירים. שנים שהיינו אפתים לשינוי צעיר. שנים שלא חשבנו על השינוי שיש בכוחנו להביא. שנים שהבנו, כשנשתחרר נעבור למקום אחר, שנים שלא קמה קבוצה להוביל את השינוי, השנים הללו הולכות להסתיים. כי עכשיו אנחנו לוקחים את ההזדמנות הזו בידיים. הקול הכרמיאלי הצעיר, הולך להשפיע ולהביא את השינוי הצעיר״.

בעקבות ההודעה התקבלו תגובות רבות, מספר אופיר זגורי, אחד ממובילי היוזמה: ״תושבים רבים התקשרו להביע תמיכה, אנשים הביעו סקרנות כדי לדעת מי אנחנו ולמה החלטנו להתמודד בבחירות. דווקא מצד נבחרי הציבור נתקלנו בחשדנות ובספקנות, יכול להיות שהם רוצים להבין מי עומד מאחורי היוזמה. אנחנו מחוייבים לציבור ולא לנבחרים, אנחנו עומדים מאחורי היוזמה ולא שום גורם אחר״.

– איך בכלל עלה הרעיון להתמודד בבחירות?

״התכנסנו ודיברנו על העיר ועל עתיד הצעירים כאן. התחלנו לבחון את המועמדים מקרוב והגענו למסקנה, שהכי טוב הוא לייצג את עצמנו. תהינו, מדוע שלא נתעורר , נהיה מעורבים יותר ושותפים בקבלת ההחלטות בנושא הצעירים ברמה העירונית ומדוע שלא נביע את הרעיונות שלנו כדי לקדם את הצעירים כאן? החלטנו להקים רשימה ולבדוק האם ביכולתנו לקבל תמיכה ציבורית בבחירות״.

– כבר קבעתם את הרכב הרשימה?

״לא קבענו את הרכב הרשימה, עדיין מוקדם מדי. אני מאמין שנדון בכך בהמשך השנה״.

– בניתם מצע לבחירות?

״אנחנו עובדים על המצע בימים אלה ונמצאים בעיצומה של העבודה. עדיין מוקדם כדי לחשוף את עיקרי המצע״.

– ‬האם‭ ‬אתם‭ ‬מבטיחים‭ ‬להיות‭ ‬מחוייבים‭ ‬להצהרות‭ ‬שלכם‭ ‬ולרעיון‭ ‬הקמת‭ ‬הרשימה‭ ‬עד‭ ‬יום‭ ‬הבחירות‭?‬

״אנחנו הולכים על ההתמודדות בכל הכוח, יש לנו כוחות רעננים. רוצים להוכיח לכולם שלצעירים יש זכות דיבור בכרמיאל. אנחנו לא עוד קבוצה של צעירים, אלא פועלים כדי להפוך לקולם של הצעירים בכרמיאל״.

– מאין תגייסו תקציבים לקמפיין הבחירות?

״כפי שמימנו את הפוסט של ההכרזה מכיסנו, נוכל גם לממן בעתיד פוסטים בפייסבוק. נפעל על בסיס התנדבותי. אנחנו קוראים לכל מי שמעוניין להיות פעיל, להצטרף ולהתגייס למען המטרה. אנחנו מכוונים אומנם לציבור הצעיר עד גיל 30, אבל כמובן שנשמח אם יצטרפו אלינו תומכים ופעילים מכל הגילאים״.

כתבה מעניינת:

ריבוד כביש 85 צילום עיריית כרמיאל

סוף סוף: עבודות הריבוד בכביש 85 יסתיימו השבוע

שתפומערכת פורטל זהר.נט בשעה טובה ומוצלחת, לאחר עבודה מאומצת שנמשכה מספר חודשים, תסיים השבוע נתיבי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.