אז איך נהניתם בפורים - אשי טאוב
אז איך נהניתם בפורים - אשי טאוב

הקלף שחשף אהבה אובססיבית

שתפו

היא מאוהבת, ממשיכה לענג, לרצות, לבשל ולשכב איתו, אך הוא לועג לה ומבזה אותה. האם יש סיכוי לאהבתה של יעל לפרופסור המכובד? האם אי פעם ישיב לה אהבה?

יעל, בת 60+, נאה, עגלגלה, טובת לב וחרוצה, עדיין עובדת במשרה מלאה כמנהלת משרד במשרד עו”ד גדול. היא מארגנת, מסדרת ואחראית על 4 מזכירות – היא המנוע שמזיז את המשרד.
היא יושבת מולי בקליניקה וקולה רועד. “כשדיברו אתמול על קשישה בת 60 שנדרסה צחקתי, אני לא קשישה, אני דינמית ובעיקר מאוהבת, אבל מה יהיה עם הפרופסור שלי?”, שבה ושאלה את אותה שאלה כבר עשר שנים.

בסוף הוא יחזיר לי אהבה
כבר עשר שנים שיעל מאוהבת עד מעל הראש בפרופסור, כך היא קוראת לו. כבר עשר שנים שהוא מהתל בה, מגיע, לא מגיע, לפעמים שוכב איתה ולעיתים מתעלם ממנה, “את פשוטה,” הוא אומר לה, “את שמנמנה, תורידי רק 5 ק”ג ותהיי כליל השלמות, אין לך תואר או מכובדות”.
ומצד שני, כמו מגנט הוא ממשיך להופיע בחייה, לאכול ממיטב המטעמים שלה, מקטר עם פה קמוץ שהיא לא יפה מספיק, בעיקר בשביל פרופסור לרפואה כמוהו, היא לא יכולה להופיע בין חבריו המכובדים.
גרונה של יעל נחנק עם עצב נוראי, היא ממשיכה להגיע אלי ולשאול את הקלפים שוב ושוב: “מתי הפרופסור יחזיר לי אהבה?”.  אך שוב ושוב מופיע קלף 4 גביעים, המתאר איש שאינו שם לב לגביע הכסף שמוצע לו, מתעלם ממנו וחושב שיש לו מספיק בעולם.
“לא מפריע לך לחזר, לבשל, לענג, להתאכזב, לבכות ולצפות ששוב יגיע אליך הביתה ושוב ידרוש, יקבל וילך?” שאלתי אותה. יעל מביטה בי בעיניה היפות ואומרת בביטחון: “בסוף הוא יהיה שלי! את תראי, הוא מגיע, הוא נמשך אלי, וזאת למרות ה-5 קילו המצחיקים שלי, והוא יחזיר אהבה!”.

עושה הכל כדי שיגיע שוב
אך הפרוספר מעולם לא הביא לה ולו מתנה אחת ממסעותיו ברחבי העולם, מעולם לא לקח אותה לסרט או מסעדה, אבל היא בשלה, ממתינה, מסמסת, מטלפנת מבשלת, שוכבת איתו – הכל על מנת שיגיע שוב.
הקמטים כבר העמיקו בפניה היפות והילד הפרופסור בן ה-70 גם לא הולך ונעשה צעיר. אבל משחקי המשיכה-דחייה האלו נמשכים. הצעתי לה להתעצם, רציתי שהקלפים יראו לה את הדרך חזרה אל עצמה ואל בטחונה העצמי, הסברתי לה שהפרופסור שלה נכה נפשית ועקר, ואינו מסוגל להבין את צרכיה, וככל שהוא מתבגר – כך יסתגר יותר.
אבל יעל בשלה: “אני לא מרצה אותו, אני רוצה אותו, אני מאוהבת, הרי אני פנויה והוא פנוי, ותוך זמן קצר זה יגיע לסיום מוצלח.
קלף מלכת הגביעים מסמל את כל מה שיש ביעל אשר נותן לה את הכוח לתקווה אין סופית – היא עקשנית. אני מוצאת את עצמי נוזפת בה, מחבקת אותה, מתריעה ומנחמת, שהרי פתרון אמיתי אין לי, ונותר רק להמתין לשיחת הטלפון הבאה ממנה: “אני רוצה להגיע אלייך בבקשה, הפרופסור היה נחמד אלי אתמול, האם הקלפים יראו קירבה? מה יהיה עם הפרופסור האהוב שלי?”.

אובססיה של אהבה…
קלף 4 הגביעים – איש צעיר יושב מכונס בתנוחת הלוטוס, מאחוריו הישגים רגשיים בדמות 3 גביעים וגביע נוסף מוצג לפניו – אך הוא מסרב לראותו. קלף המסמל דחיית רגשות, התעלמות מהמצב הקיים.

 

נחמה מירב,
נסיון של 26 שנה בקריאה בקלפי טארוט, מלמדת
בסדנאות וויט וריידר, כנסים וערבי גיבוש

טל’ 052-3716939

דוא”ל [email protected]

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *