הקלף שחשף את הבגידה

שתפו

היא נכנסה לקליניקה של נחמה מירב, מדיפה ניחוחות יקרים וריח של בגידה. קלף האביר על הסוס הלבן סימן את קיומו של מאהב סודי. גם ההתפרצות של הבעל הנבגד

הגברת הנשואה בעלת תווי פני מלאך נחתה בכבדות על הכיסא ממולי, והביטה מבעד לחלון, ממנו נשקפה השקיעה שמילאה את הים ונמל חיפה באור אחרון. “עייפתי”, אמרה, “החיים שלי כל כך מסובכים, ואני לא יודעת איך לצאת ממחול השדים הזה שנלכדתי בו”‘. החדר הסתחרר מהבושם הצרפתי היקר שלה, שעה שנעלי העקב פגעו שוב ושוב בכיסא מרוב שנעה בחוסר מנוחה.

מעולם לא פגשתי אותה עד אותו רגע, פרסתי את פריסת ההיכרות על השולחן, אבל הקלף הראשון הטריד אותי. הבנתי מהיכן מגיעות המחשבות שלה ומה היא מחפשת אצלי בקלפים.

איך קוראים לו?, שאלתי.

“למי?” ענתה.

למאהב שלך, שאליו את כה נכספת, השבתי.

“מה, את רואה אותו כאן? עכשיו? כל כך מהר?”

האביר על סוס לבן שעל הקלף הראשון הרכין ראשו, וסימן לי בנימוס אצילי שהוא כאן, ואינו הולך לשום מקום. מאותו הרגע עברה השיחה לבכי, עצב ושתיקות ארוכות.

“הכרתי אותו בעבודה”, אמרה הגברת, “והוא חיזר וחיזר ולא הרפה, ואני שהייתי כמהה לחום, כי הכל היה בבית שליו ורגיל ומשעמם, נעתרתי. מאז החל מחול שדים, החיזור המענג הפך לאהבה, שהפכה לאובססיה הדדית. והבחור צעיר ממני בעשר שנים, נשוי ואישתו בהריון!”

מי יושב במכונית שחונה ברחוב?

לאחר שהסתיימה הקריאה הטעונה, הודתה לי הגברת המטופחת והתרחקה מהמקום בצעדים איטיים (חצאית פעמון אינה מאפשרת צעדים מהירים), עצובה ומהורהרת.

לפתע, בזווית העין, אני קולטת בקצה הרחוב מכונית חונה ובה ישוב גבר. ברגע  שהתרחקה האישה, יצא הגבר מהרכב ועלה ישירות אליי.

דפיקה זועפת בדלת, האדון שהגיע נראה טעון במיוחד, אך לפני שהספיק לפתוח את פיו, הודעתי לו שאם הוא בא אלי כדי לאושש מידע שיש לו בעקבות מעקב אחרי אשתו, שישכח מזה! אני לא מעבירה מידע, ואם הוא רוצה לשאול את הקלפים על חייו, עסקיו או עבודתו – הוא מוזמן להיכנס. הוא הביט בי בתדהמה, שתק ולא הוסיף, ויצא משם.

לאחר שהלך, העפתי מבט בקלפים, ביניהם היה קלף 7 החרבות, קלף הערמומיות במלוא הדרו ותרבושו. הגנב ניסה להוציא מידע – לשווא.

לאחר כמה חודשים שמעתי שהכל נגמר, האישה נזרקה מהבית ללא אגורה שחוקה, ונאלצה לעבוד כעוזרת בית.

והוא? עד היום מחפש אהבה ולא מוצא, כי ליבו עוד שבור וממאן להתנחם.

אהבה וערמומיות

קלף אביר הגביעים או קלף האביר על הסוס הלבן מסמל מעבר בין הסדרה הראשית והסדרה המשנית, נושא איתו יכולת רגשית גבוהה, תנועה ומעברים לאהבה ולקשר מתרפק ומנחם.

קלף 7 החרבות או קלף הערמומיות, בו “מככב” תורכי גונב חרבות. קלף זה נושא עימו את האמונה של סוף המאה ה-19 ואת הטענה שהתורכי הוא האויב האולטימטיבי, שגונב מהמחנה מבלי שיראו, שפוסע על קצות אצבעותיו שאיש לא ישמע. הקלף מסמל חוסר יושר, בגידות, ערמומיות, דרכים לא ישרות. זהו קלף שלישי במהותו, אבל גם יש בו דרך למחשבה על הצורך בהתנהלות שלנו בעולם – הרי לא ירדנו מגן עדן ואיננו מושלמים.

קצת עליי: שמי נחמה מירב ואני בוגרת החוג לתולדות האמנות באוניברסיטת חיפה, שממנה הגעתי אל ציורי קלפי הטארוט ונשביתי. חייתי בקומונה שיתופית בארה”ב, ושם גם זכיתי להכיר את עולם קלפי הטארוט.

אני מייחסת לקלפי הטארוט שלי תכונות מרפא, אבחון ויכולת כניסה מדהימה אל תוך התת מודע. אני רואה עצמי כמי שמלווה תהליכים שונים אצל יחידים, זוגות, משפחות ועוד.

אני מלמדת קלפי טארוט כבר 25 שנה, תוך שמירה קפדנית על אתיקה מחמירה בתחום פרוץ זה.

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *