הרבה יותר מהנפת מסור: הכל על גיזום עצים

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

יש תחומים שאם לא מכירים אותם מספיק, עלולים לחשוב בטעות שמדובר בעסק לילדים. גיזום עצים לדוגמא נתפס עבור רבים כמשימה של כמה דקות, שמסתכמת בסך הכל בהנפת מסור חשמלי וזה הכל. ובכן, לא ממש. לעצים יש תורה שלמה משלהם וכדי לגזום אותם כהלכה, יש לדעת לא רק כיצד להפעיל את הציוד אלא גם להכיר את סוגי העצים השונים וכיצד לגשת אליהם בצורה הנכונה, וכמובן – מתי.

כיצד מתבצע גיזום עצים

בגדול, ישנן שלוש שיטות עיקריות של גיזום עצים וכל אחת מהן מתאימה לסוג אחר של עצים:

  • גיזום על סולם – ישנם עצים שלא חובה להשתמש במנוף בשבילם, אבל גם אי אפשר להגיע אליהם סתם כך. ישנם סולמות המתאימים לעצים בגובה של עד עשר מטרים, עליהם מטפסים אנשי המקצוע בכדי להגיע לענפים הגבוהים יותר.
  • גיזום בעזרת מנוף – בשיטה זו מעט קשה לשמור על דיוק, אבל היא מאפשרת להגיע גם לענפים הגבוהים ביותר. עבור הלקוח, לרוב כדאי לדעת שהמנוף מייקר מעט את העבודה, אך מאפשר לבצע אותה במהירות וביעילות.
  • גיזום בטיפוס – לפעמים, העצים גדלים כל כך עד שחוטי חשמל עדינים עוברים בהם או שהם מסתבכים זה בזה. המשמעות היא שכאן נדרשת עבודה עדינה ומדויקת הרבה יותר, הדורשת מבעל המקצוע לטפס בזהירות ולאתר במדויק את הנקודות בהן דרוש גיזום.

מתי נדרש לבצע גיזום?

זוהי שאלת השאלות, מהסיבה שלכל עץ יש מבנה שונה הדורש אופן טיפול שונה, ותנאים אופטימליים לגיזום. כך, גיזום עצים יתבצע בהתאם למעגל החיים של העץ אותו סביר להניח יכיר מקרוב בעל המקצוע (לפחות אלה שמחשיבים את עצמם למקצועיים באמת), וכמובן למצבו הנוכחי. כלומר, ייתכן מאוד שעדיין לא הגיע הזמן לגזום עץ מסוים אבל הוא צמח והתרחב כל כך עד שכעת הוא נוטה הצידה ומאיים ליפול בכל רגע על רכוש יקר או יותר גרוע, על העוברים והשבים. במצב זה לא תהיה ברירה אלא לבצע גיזום באופן בהול.

לסיכומו של עניין, בין אם אתם מחפשים גיזום עצים רמת השרון או בכל מקום אחר בארץ, ההמלצה היא כמובן לשאוף למצוא את איש המקצוע הטוב ביותר ובעל הניסיון הרב ביותר, כזה שהספיק להכיר את כל סוגי העצים ואת הדרכים הנכונות ביותר לטפל בכל אחד מהם. רק כך תבטיחו לעצמכם שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר – הן עבור העץ, והן עבורכם.

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

 

כתבה מעניינת:

ניהול משא ומתן. צילום אילוסטרציה

ניהול משא ומתן – מידע מקצועי

שתפומערכת פורטל זהר.נט במידה ואתם מעוניינים לדעת את כל המידע לגבי ניהול משא ומתן בצורה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.