צילום מסך מתוך הסדרה הרוסים בערוץ 10

הרוסים על כרמיאל

שתפו

העיר עומדת במרכזה של סדרת טלוויזיה קומית חדשה בערוץ 10, שצוחקת על העולים ועל כולנו. קבלו את ולדימיר ודימה

 מאת גיל דובריש

יום שישי בערב, השעה 22:30. ערוץ 10 מציג לראשונה את הסדרה הקומית החדשה שלו, ״הרוסים״ שמספרת על MC דימה ו-DJ ולדימיר, שני ראפרים מכרמיאל עם קשיי קליטה שחולמים על להצליח בגדול. עד שיצליחו, מתעד אותם חבר שלהם, וובה טייפ דאבל קאסט. השניים, לא ממש העפרונות הכי מחודדים בקלמר, עוקבים אחרי הקומסטיקאית המקומית סימה (חן אמסלם) שדימה מאוהב בה, אבל היא שמה פס עליו, בעוד שהם אינם שמים לב לליטל (רוני דלומי), המוכרת עם הגשר במכולת שמאוהבת בוולדימיר בסתר. תוך כדי העלילה, הם מסתבכים בפרשיה עם ראש העיר המכהן (רמי ורד) שאותם הם מכנים ״הדיקטטור״ ו״הרודן״ הראשי של העיר ואיכשהו מגוייסים לעזור לו בקמפיין הבחירות הקרב ובא.

ארם רבינוביץ' ולב ברודינסקי, אגב, שניהם מצפון הארץ, אבל לא תושבי כרמיאל, הכירו בסטודיו למשחק בו למדו ביחד והעלו קטע קצר לאינטרנט. בערוץ 10 הבינו שמדובר בפוטנציאל אמיתי ובחודשים האחרונים הופקה העונה הראשונה, שכוללת 12 פרקים.

אז מה אפשר לומר על הסדרה הראשונה שעוסקת בכרמיאל? ובכן, די תתאכזבו, כי לפחות עלפי הפרק הראשון, כרמיאל מככבת בתיאוריה אבל לא במעשי. העיר מופיעה שם בגדר הרעיון, העלילה לכאורה מתרחשת בעיר, אבל מי שמכיר את כרמיאל מבין שצילומי הסדרה לא ממש בוצעו בכרמיאל. בפרק הראשון שראינו, חוץ משני קטעים קצרים בשדרות נשיאי ישראל וצילום חוץ של קניון חוצות כרמיאל, כל שאר הצילומים מתבצעים בכלל במקומות אחרים במרכז הארץ. המרכז המסחרי שבו הם עוקבים אחרי סימה הקוסמטיקאית לא קיים בכרמיאל וגם חנות פקטורי 54 עוד אין לנו כאן, למיטב ידיעתי. יתכן ובפרקים הבאים נוכל לחזות בכל זאת קצת יותר בנופי העיר.

בניגוד לכך, מה שיש והרבה, הם שלטי פרסום של קמפיין הבחירות לכרמיאל (שעליהם מככב רמי ורד) והומור עצמי של שני הכוכבים הראשיים. בתור רוסים הם מרשים לעצמם לרדת על העלייה הרוסית, בלי להישמע גזענים, אבל יותר מכך, הם יורדים על עצמם. כך למשל אפשר לתאר את אחת הסצינות שבה הם פוגשים מאבטח אתיופי ובטוחים שהוא ראפר שחור מארה״ב. תמים, משעשע, מצחיק. עוד קטע מצחיק הוא סרטון מהקמפיין של ראש העיר המתמודד לקדנציה נוספת, ובו הוא מזהיר כי ״ערבים מדיר אל אסד עולים על אוטובוסים כדי להצביע בכרמיאל״. כן, גם לכאן הגיעו הבדיחות על ביבי.

הביקורות בתקשורת הארצית אהבו מאוד ואנחנו מצטרפים ומפרגנים, למרות ההומור הרדוד למדי. הרי בכל זאת, זו הפעם הראשונה שבה עולה למסכים סדרה שמתמקדת בכרמיאל, גם אם הצילומים לא ממש התבצעו כאן. התוכנית משודרת בימי שישי ב-22:30. ואם לא בטלוויזיה, אז אפשר למצוא באתר האינטרנט של ערוץ 10.

אגב, פנינו פעמיים אל נציגם של ״הרוסים״ במטרה לראיין אותם ולפרגן בכתבה גדולה, אבל משום מה לא קיבלנו מענה. כנראה ש״הרוסים״ הרוסים על כרמיאל, אבל פחות על הכרמיאלים.

כתבה מעניינת:

שועל חופשי חיות בר ברחובות כרמיאל

כרמיאלים מפוחדים: חזירי בר, תנים ושועלים ״משתלטים״ על הרחובות

שתפוהתופעה הזו גדלה ומתרחבת בחודשים האחרונים: חיות הבר נכנסות לשכונות מגורים ומשוטטות באין מפריע. צפו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.