בית / חדשות / חינוך / השוטרים פשטו עם שחר

השוטרים פשטו עם שחר

שתפו

יחידות משטרה שונות הגיעו לבית הספר תיכון עתיד בכרמיאל, לתצוגת תכלית בפני התלמידים

מחזה יוצא דופן נראה בסוף השבוע שעבר בחצר בית הספר תיכון “עתיד” בכרמיאל. בזו אחר זו עלו ובאו יחידות משטרה שונות, להדגים בפני תלמידי בית הספר את עבודות היחידות: יחידת הפרשים (גם הסוסים הגיעו), היחידה לפיזור הפגנות, יחידת הכלבנים, היחידה לסיכול מחבלים/מפגעים ויחידות רבות אחרות – כולן הגיעו לבית הספר ליום מיוחד שכולו תצוגה מרהיבה.

היום התקיים כחלק משיתוף הפעולה יוצא הדופן של המשטרה עם בית הספר, במסגרתו הוקמה מגמה ייחודית שמשלבת בין לימודי משטרה לבין לימודי חשמל.

“רצינו להראות לתלמידים את האפיקים השונים והמגוונים של משטרת ישראל”, מסבירה עדנה מרום, מנהלת בית הספר. “אנחנו מכירים, למשל, את משטרת התנועה, מחלק הנוער וכו’, אבל היה חשוב לנו להכיר לתלמידים גם צדדים חיוביים ומעניינים נוספים של משטרת ישראל”.

לדברי מרום “התלמידים היו מהופנטים. הרבה מהם ניגשו אליי לבדוק אם יש אפשרות לעבור למגמת חשמל ומשטרה. היו כאן כ-50 שוטרים שהיו מאוד מקבלים, מכילים ושמחים להסביר, וזו הייתה הפתעה גמורה עבורם ואני מודה שגם עבורי”.

כבר במהלך הלימודים יתנדבו תלמידי המגמה במסגרת המשטרה וישתתפו בפעילויות שונות. לאחר מכן תיבדק האפשרות לשלב אותם בשירות המשטרה במסגרת השירות הצבאי. במסגרת המגמה יוצאים התלמידים גם לסיורים בשטח, לצד הלימודים העיוניים והמקצועיים הרגילים כמובן.

“ההתלהבות של התלמידים מהמגמה מדהימה”, אומרת מרום, “ומשטרת ישראל מפתיעה בכל פעם מחדש, במידת שיתוף הפעולה שלה והרצון לייצר חיבור בין בית הספר למשטרה, שיוביל לתרומה לקהילה. הילדים ממש צמאים לידע ומאושרים מכל מרצה מהמשטרה שמגיע אלינו. יש לנו תכנית שנתית מלאה. בקרוב אנחנו נוסעים לבית הספר לשוטרים בבית שמש, בהמשך אנחנו נבקר בבית המשפט בנצרת ואולי גם בביהמ”ש העליון בירושלים. אנחנו ניסע להתארח בשיטור הימי, נהיה אורחים בתרגיל של יש”מ צפון והתכנית עוד מלאה וגדושה”.

כתבה מעניינת:

צילום אילוסטרציה: Deposit photos

הורים לילדים בגני מועדון – צהרונים? בשנה״ל הקרובה תשלמו קצת פחות

שתפובעקבות פגישה בין ראש העיר לראשי הנהגת ההורים העירונית סוכם: ההורים יהנו מהנחה בגובה 35 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.