מתחם צוף כמו שכונת אריאל שרון. באדיבות מינהל ההנדסה עיריית כרמיאל
מתחם צוף כמו שכונת אריאל שרון. באדיבות מינהל ההנדסה עיריית כרמיאל

השכונה המזרחית החדשה: אושרה הקמת 7000 דירות

שתפו

בשעה טובה ומוצלחת: הממשלה אישרה מתן עדיפות לבניית שכונה חדשה על מורדות הר כמון במזרח כרמיאל

מערכת פורטל זהר.נט

הבנייה בשכונת רמת נבון בעיצומה והפנים כבר אל העתיד – מזרחה. הממשלה אישרה הקמת כ-7,000 יחידות דיור, שטחי מסחר ותעסוקה ומוקדי ציבור בשכונה המזרחית העתידית של העיר, בהליך מהיר בוותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבניה של מתחמים מועדפים לדיור). 

על השכונה הזו, מתחם צוף-כמון על מורדות הר כמון, שתיבנה על עתודות הקרקע הפנויות האחרונות בכרמיאל, מדברים כבר שלושה – ארבעה עשורים. מתי היא תוקם בפועל? אי אפשר לדעת. לפחות מהבחינה הזו, האישור הממשלתי אמור להעניק עדיפות לזירוז ההליכים.

את האישור להקמת מתחם מועדף בכרמיאל העניקה ועדת השרים לענייני פנים, שירותים, תכנון ושלטון מקומי בראשותו של שר הפנים, משה ארבל.

מתחם צוף כמון, משתרע על שטח של כ-2,500 דונם, בצמידות לאזור התעשיה בעיר, על גבעות צוף וכמון מדרום וממערב לנחל שזור. המתחם מציע תכנון של כ-7,000 יחידות דיור, פיתוח שטחי מסחר, תעסוקה ומוקדי ציבור לצד פריסת דרכי גישה למסילת הרכבת הפעילה המקשרת את כרמיאל לערי המרכז והקריות. כמו כן עתיד להיבנות גשר שיחבר את מרכז העיר עם השכונה החדשה מעל לנחל שזור – ככל הנראה מכיוון כביש עוקף אזור תעשייה.

ראש העיר משה קונינסקי: "זו החלטה היסטורית של הממשלה ויום חג לכרמיאל שנכללת בפעם הראשונה בתהליכי הותמ"ל. המתחם יעגן את מעמדה של כרמיאל כמרכז החיים בגליל. אני משוכנע שפיתוח המתחם יאפשר המשכיות למרקם העירוני הקיים תוך מתן מענה להגדלת היצע הדיור בהתאם לצרכי העיר המתפתחת. אני מודה לראש מינהל הנדסה ומהנדס העיר: יצחק פרסמן ולצוות מינהל ההנדסה על קידום התהליך".

מעיריית כרמיאל נמסר: "כ-1200 יח"ד מוקמות כיום בעיר ומחירי הדירות מצוים בקו עלייה. המשמעות של הותמ"ל, היא גם בכך שהיא תקדם פיתוח בצורה מהירה יותר מתוך הבנה של חשיבות ההיקף הגדול של ההשקעות הצפוי בתשתיות ובהגדלת תמיכה ממשלתית כנדבך חשוב נוסף בחיזוק הגליל".

כזכור, לפני חודשים ספורים אישרה המועצה הארצית לתכנון ובנייה לעיריית כרמיאל להמשיך את ההפקדה של תוכנית המתאר של העיר עם תיקונים קטנים בלבד, שנערכה ע"י צוות בראשותו של אדריכל אורי מזור ממזור-פירשט אדריכלים ומתכנני ערים ומציעה תוספת של 70,000 תושבים, כאשר כיום מונה אוכלוסייתה של העיר כ-50,000 תושבים ושטח שיפוטה משתרע על כ-22,000 דונם.

התכנית, כוללת הקמת שתי שכונות חדשות במזרח העיר – אותו מתחם שהממשלה אישרה כעת את הבנייה בו – כאשר אחת השכונות תיקרא על שמו של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון. התוכנית תגדיל את כמות יחידות הדיור בעיר בכ-19,000 יחידות דיור נוספות, מתוכן כ-10,000 יח"ד בשכונת אריאל שרון ועוד כ-9,000 יח"ד בהתחדשות עירונית במרקם השכונות הוותיקות.

 

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …


תגובה אחת

  1. ליאור

    נראה כמו תוכנית גרנדיוזית ומיותרת במקום לבנות קצת יותר גבוה בעיר עצמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *