נדל״ן נכסים, השקעה, בנייני מגורים, ארצות הברית, ארה״ב צילום אילוסטרציה 2020
צילום אילוסטרציה

השקעות נדלן בארצות הברית – למה הישראלים מתלהבים מכך?

שתפו

בעשור האחרון ובייחוד מאז המשבר בשנת 2008 ניתן לראות מגמה הולכת וגוברת של ישראלים אשר מעוניינים להשקיע בנכסי נדל"ן בארה"ב. מה הופך את נתיב ההשקעה הזה למבוקש? יצאנו לבדוק, וחזרנו עם תשובות

להגשים את החלום: כך הפכה ארה"ב לחלום בעבור משקיעי נדל"ן

מחירי הדיור במדינת ישראל וברחבי אירופה הובילו לא מעט משקיעים למחשבות מחודשות לגבי נתיבי ההשקעה, בייחוד לאחר המשבר הכלכלי החריף בשנת 2008 וגם בשנה האחרונה בעקבות הופעתו של נגיף הקורונה. למעשה, ניתן לראות כיצד ישראלים רבים – חלקם ללא ניסיון קודם מחליטים ליצור קשר עם חברות נדל"ן מובילות אשר מציעות אפשרות להשקעה בנכס ברחבי ארה"ב, כל זאת בעלות כספית נמוכה בעשרות אחוזים מאשר כאן בישראל, ואפילו באירופה. מאחר וארה"ב היא מדינת ענק, שוק הנדל"ן אינו אחיד הן מבחינת המחיר הראשוני בעבור ביצוע ההשקעה והן בעבור היבטי המיסוי הרלוונטים, ועל כן יש לקחת בחשבון כי בעת ביצוע רכישה של נדל"ן מניב יש לקחת בחשבון לא מעט משתנים אשר יקבעו האם ההשקעה אכן תהיה משתלמת לטווח הרחוק. בשל כך, ליווי מקצועי הוא הכרחי לצורך יצירת נתיב השקעה כדאי ונכון, כך שתוכלו גם אתם להצטרף לאחת המגמות הבולטות של עולם הנדל"ן, כפי שניתן לראות בזינוק במספר ההשקעות אשר בוצעו במזומן בעבור רכישה של בתים, משרדים ואפילו מחסנים לטובת הפצה.

מהם היתרונות בביצוע השקעה בנדל"ן?

זה לא סוד שהשווקים הפיננסית חווים תנודות דרמטיות, ובשל כך הנתיב של השקעה בנדל"ן מהווה הזדמנות מצוינת בעבור קהל המשקיעים לביצוע השקעה חכמה. ביחס למדינות אחרות בעולם ובייחוד ישראל, מחירי הנדל"ן בארה"ב אינם דורשים הון עצמי גבוה, וניתן לקבל ליווי כלכלי מצד הבנקים לצורך קבלת מימון מלא. התשואה בכל הקשור לרכישה של נדל"ן בארה"ב יכולה להגיע גם ל 9% ויותר מכך. ומעבר לזה, באמצעות חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום ניתן לנהל את האופרציה מרחוק, וללא צורך בהתעסקות מיותרת. נוסף לכך, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי ארה"ב מעודדת השקעות זרות ועל כן היבטי מיסוי אמריקאי נחשבים למקלים יחסית, אך גם הם משתנים בהתאם למדינה בה מתבצעת ההשקעה. אולם, יש לקחת בחשבון כי בשל העובדה כי בארה"ב אין מס רכישה, מדובר בהשקעה אותה ניתן לבצע גם בהון ראשוני נמוך – לעיתים במחיר שבו רוכשים בישראל רכב. בשל התשואה הגבוהה כמו גם היציבות והביקוש לנכסי נדל"ן – מגורים או מסחר, אין ספק כי מדובר בנתיב השקעה מצוין בעבורכם, כל עוד אתם מבצעים את ההשקעה באופן נכון. על כן, לא מפתיע כי הישראלים נוהרים לעבר המדינה בעלת אין ספור האפשרויות – ארצות הברית של אמריקה.

מה חשוב לדעת רגע לפני ביצוע ההשקעה?

אם אתם חולמים על השקעה בארה"ב, יש לקחת בחשבון לא מעט גורמים אשר משפיעים על כדאיות העסקה. ראשית כל, המיקום. ישנם אזורים בארה"ב אשר זוכים לצמיחה אדירה מבחינת הביקוש למגורים או למסחר, ועל כן איתור של נכס חייב להתבצע בליווי מקצועי מצד מומחי נדל"ן באותה מדינה בה אתם מעוניינים לבצע את הרכישה. שימו לב כי המגמה כיום היא להשקיע לאו דווקא בנכס למגורים אלא בנכס מניב בדמות מחסנים, בשל הביקוש האדיר – רק בשנה האחרונה נרשם זינוק בגובה 90%, ולכן מדובר בשוק מבטיח למדי אותו מומלץ להכיר ולבחון. נוסף לכך, היבט נוסף הוא ההון הראשוני. לעיתים, ההון הראשוני לא יספיק לצורך ביצוע הרכישה ועל כן בדקו לגבי אפשרות של ליווי בנקאי מצד בנק בארה"ב, כולל ביטחונות וערבים רלוונטים. נוסף לכך, התייעצות עם עורך דין המומחה לתחום של נדל"ן בארה"ב היא חיונית, בשל היבטים משפטיים בעת חתימת החוזה כמו גם תיאומים מול רשויות המס כאן בישראל. על הרווחים בארה"ב תידרשו לשלם, כולל מיסוי אמריקאי: דמי ניהול, מיסים מטעם העירייה ועוד. לסיכום, יש לבחון את האפשרויות העומדות בפניכם, באמצעות מעטפת מקצועית לכל אורך הדרך וגם לאחר ביצוע ההשקעה.

בשיתוף משרד רו״ח ויסקינד-ביטס העוסק בסוגיות מיסוי אמריקאי

(תוכן מקודם)

*** Shahar Shitrit

כתבה מעניינת:

כרטיס אשראי ומחשב. צילום להמחשה

סליקת כרטיסי אשראי בנייד

שתפומערכת פורטל זהר.נט יותר ויותר אנשים היום רוכשים באמצעות כרטיסי אשראי. אם פעם היינו חייבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.