מפזר החום שגרם לשריפה.צילום פרטי
מפזר החום שגרם לשריפה.צילום פרטי

השריפה בבניין המגורים בכרמיאל: "שמענו בום חזק ואז הכל התמלא עשן"

שתפו

בנס נמנע אסון כבד בשריפה שפרצה בבניין ברחוב צה"ל. הסיבה לדליקה: מפזר החום שהתלקח ככל הנראה באחת הדירות. הדיירים אובדי עצות: "אין לנו כסף לתקן את הנזקים"

מערכת פורטל זהר.נט

עבור הדיירים בבניין המגורים ברחוב צה"ל, אמש היה לילה שלא ישכחו לעולם. השריפה שפרצה בבניין איימה על חייהם של עשרות הדיירים, חלקם קשישים, ורק בנס נמנע אסון כבד. לפי גורמי רפואה, 4 בני אדם נפגעו משאיפת עשן במהלך השריפה, אחד מהם במצב בינוני ושלושה במצב קל. הם פונו לטיפול במרכז הרפואי לגליל (בית החולים) בנהריה.

הסיבה לשריפה, שפרצה קצת אחרי השעה 19:00, הייתה מפזר חום שמסיבה כלשהי התלקח בדירה בקומה הלפני אחרונה בבניין בו 7 קומות (4 מעל הקרקע ו-3 מתחת). בתוך שניות הציתה האש מזרן שהיה באחד החדרים. לפי עדויות במקום, הדייר שמתגורר בבית הבחין בשריפה כעבור זמן קצר, ניסה לכבות אותה ואחרי כמה דקות פשוט שלף את המזרן מהחדר והשליכו לחדר המדרגות כדי למנוע את המשך השריפה בבית. כשהגיעו כוחות הכיבוי לבניין, כל חדר המדרגות היה אפוף עשן כבד והאש אחזה בדירה. הם נאלצו להוציא עשרות דיירים מבתיהם ולפנותם החוצה מחשש לחייהם, תוך כדי מאמצי הכיבוי שהוכתרו בהצלחה. נזקים כבדים נגרמו לדירות בבניין, חלקן לא ראויות למגורים.

דיירת בקומה העליונה סיפרה לנו: "שמענו רעש, בום חזק. כשפתחנו את הדלת ראינו המון עשן בחדר המדרגות. לא יכולנו לרדת למטה כי היינו נחנקים. סגרנו את הדלת ופתחנו את כל החלונות, הזעקנו את מכבי האש למקום".

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

דיירת בקומה הראשונה מספרת: "לא ידעתי שום דבר ואז דפקו בעוצמה על הדלת בבית, כשפתחתי צעקו לי 'תרדו למטה יש שריפה!" הכל היה מלא עשן כבד והתקשינו לנשום".

אחד הנפגעים היה צעיר שחזר הביתה מהעבודה וניסה לעלות לביתו כדי לסייע בחילוץ בני המשפחה. אחרי כמה דקות הוא נחלץ ביחד עם כוחות הכיבוי כשמסכה על פניו.

כעת, אחרי שהשריפה כובתה, נותרו האנשים המתגוררים בבניין לבדם עם הנזקים הכבדים. חדר המדרגות מלא בפיח על הקירות והמדרגות ויש ריח עז של עשן בבניין ובתוך הדירות. "במקום מתגוררים בעיקר מבוגרים ואנשים קשיי יום, אין לנו כסף לממן את התיקונים הנדרשים כדי להחזיר את המצב לקדמותו ולחזור לשגרה" אומרים דיירים.

גורמי כיבוי אמרו לנו בעקבות השריפה כי זו אינה הפעם הראשונה שמפזרי חום גורמים לשריפה: "בתקופה כזו חשוב לשים לב שאמצעי החימום, תנורים ובעיקר מפזרי חום, מונחים על משטחים יציבים ומורחקים ממקומות לא דליקים. יש לשים לב לאמצעי החימום ולא להשאירם ללא השגחה".

כתבה מעניינת:

שלג בכרמיאל תמונת ארכיון פרסום לפי סעיף 27א בחוק זכויות יוצרים

והרי התחזית: סיכויים לפתיתי שלג בכרמיאל

שתפוצפו: לפי התחזית המעודכנת, השלג עשוי להגיע גם לכרמיאל ביום רביעי בלילה מאת גיל דובריש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.