אלון אזולאי וקפטן ג'ורג'. צילום: מדיה אלון אזולאי
אלון אזולאי וקפטן ג'ורג'. צילום: מדיה אלון אזולאי

התוכנית הביטחונית של אלון אזולאי לכרמיאל יוצאת לדרך

שתפו

על רקע המצב הביטחוני אלון אזולאי רתם את היועץ לענייני ערבים במחוז ירושלים במשטרת ישראל, לשעבר סגן ניצב דורון זהבי (קפטן ג'ורג'), ליצירת תוכנית ביטחונית כוללת לעיר כרמיאל; אזולאי: "ניתן מענה הגנתי והתקפי לכלל האיומים"

– מוגש מטעם רשימת "כרמיאל חדשה" –

ביטחון כרמיאל: על רקע מלחמת חרבות ברזל וההסלמה הביטחונית, רתם המועמד לראשות העיר כרמיאל, אלון אזולאי, רתם את היועץ לענייני ערבים לשעבר במחוז ירושלים של משטרת ישראל, סגן ניצב דורון זהבי, הידוע בכינויו "קפטן ג'ורג'", ליצירת תוכנית ביטחונית מקיפה לעיר כרמיאל.

חלק מהתוכנית הביטחונית החדשה לעיר כרמיאל נחשפת כאן לראשונה, אותה מובילים ומקדמים אלון אזולאי וסגן ניצב דורון זהבי, לאחר שבשבועות כבר הוצהר כי תוכנית שכזו נמצאת בעבודה, על רקע חוסר המוכנות של העיר למצב חירום. בין מטרות התוכנית החדשה, הענקת מענה למכלול האיומים על העיר ותושביה, איומים משמעותיים המגיעים בעקבות הנשק והפשיעה בחברה הערבית וכן ניסיון העבר המלמד על חסימת כבישים והפעלת אלימות פיזית כנגד תושבי כרמיאל.

במסגרת פעולות התוכנית תתבצע פנייה אקטיבית ויזומה של אנשי עיריית כרמיאל למשרדי הממשלה ובפרט למשרד לביטחון לאומי, על מנת לתגבר את כוחות המשטרה בעיר כרמיאל תוך מתן דגש על מתן הקלות בקבלת נשק עבור תושבי כרמיאל, דבר שצפוי לחזק באופן משמעותי את יכולת ההתגוננות של תושבי העיר כרמיאל בעת מתקפה. תרחישים שכאלה לצערנו כבר אינם חלום בלהות, ואחרי ה-7 באוקטובר, על כרמיאל להיות מוכנה לכל תרחיש.

בנוסף, התוכנית תעניק מענה אופרטיבי לבעיית ההטרדות המופנות בעיקר כלפי נשים ונערות צעירות, אירועים המטילים פחד על תושבות ותושבי העיר ופוגעים בחירות ותחושת הביטחון. בנושא זה, התוכנית תביא בשורה של ממש עם המלצה להטמעת מערכת חדשנית המזהה חשודים עוד טרם ביצוע המעשה הפלילי. כמו כן, תגבור כוחות הביטחון והמתנדבים וביקורת יזומה על האכיפה בנושאים אלו בעיר.

לצד זאת, התוכנית הביטחונית החדשה מייצרת המלצות לפריסת כוחות משטרה ומתנדבים בכל רחבי העיר, תגבור כוחות אלו באמצעים שונים והמלצות לאימוץ טכנולוגיות ביטחוניות שייסעו בשמירה על תושבי העיר. התוכנית המלאה צפויה להתפרסם לציבור הרחב כבר בשבועיים הקרובים, תועבר במלואה להמשך טיפול ולאימוץ המלצותיה גם לעיריית כרמיאל.

סגן ניצב דורון זהבי, קפטן ג'ורג', הוא מאנשי המשטרה הבכירים והמוכרים בישראל, ומי שהתפרסם בעת היותו חוקר שבויים בכיר, ונמנה על קבוצת החוקרים שהשתתפו בחקירת מוסטפא דיראני, חקירה שנועדה לחלץ מדיראני מידע הנוגע לגורלו של הנווט הישראלי השבוי, רון ארד, שהוחזק על ידו.

אלון אזולאי התייחס לדברים ואמר: "ראינו כיצד במשך השנים האחרונות גברה הפשיעה בעיר כרמיאל, גברו ההטרדות ובעיקר תחושת חוסר הביטחון עלתה וגברה בקרב תושבי העיר. המצב הביטחוני וחוסר מוכנות העיר לשעת חירום, הביאו אותי למסקנה שיש צורך במענה מיידי, תוכנית סדורה ומפורטת, שתעניק מענה לבעיות אלו. קפטן ג'רג' הוא מהמומחים הגדולים בישראל לביטחון ואין לי ספק כי התוכנית בהובלה משותפת של שנינו, תחזק את הביטחון. אני מצפה מעיריית כרמיאל לאמץ את המלצות התוכנית".

כתבה מעניינת:

רכבים טעינה חשמלית

גיל הרכבים הממוצע בכרמיאל – כ-7 וחצי שנים

שתפוכרמיאל מדורגת במקום טוב באמצע, הרחק מקלאנסווה ובית עילית אבל גם לא קרובה אל רמת …


2 תגובות

  1. חרא בלבן רק אלוהים יעזור לו גם את רוני שיחררת לא ישקרן

  2. כרמיאלי וותיק

    אין ולא הייתה בעיה של ביטחון בכרמיאל ,אלון בשיטת נתניהו מייצר חוסר ביטחון והופך ל"מר ביטחון "

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *