בית / חדשות / חינוך / התלמידים מאוכזבים: השנה לא יהיו מסיבות סיום גדולות
מסיבת סיום של ביה״ס אורט פסגות לפני מספר שנים. צילום ארכיון
מסיבת סיום של ביה״ס אורט פסגות לפני מספר שנים. צילום ארכיון

התלמידים מאוכזבים: השנה לא יהיו מסיבות סיום גדולות

שתפו

בגלל הנחיות משרד הבריאות: תלמידי י״ב יאלצו להסתפק באירועי סיום צנועים במגבלות מחמירות – עד 50 משתתפים בלבד

מאת גיל דובריש

בקרוב מאוד, כבר בתחילת חודש יולי, אמורות להתקיים מסיבות הסיום המסורתיות של בוגרי י״ב. בדרך כלל מדובר בטקסים מרשימים שלאחריהם מתקיימים נשפים ומסיבות גדולות, אירוע השיא שמסכם את כול תקופת הלימודים בת 12 השנים. התלמידים והתלמידות מתכוננים לטקסים ולמסיבות הסיום שלהם במשך תקופה ארוכה ומתלבשים בבגדים מפוארים.

מה דעתכם על הנושא? הצביעו בסקר שלנו למטה

אלא שמשבר הקורונה אשר גרם לשיבוש שנת הלימודים צפוי לפגוע גם באירועי הסיום המתוכננים – בכרמיאל כמו גם בכול הארץ. לפי גורמים במערכת החינוך בעיר, לא מתוכננות מסיבות סיום גדולות כמו בשנים קודמות וזאת בגלל הנחיית משרד הבריאות ובהתאם לכללי הריחוק החברתי. התלמידים יאלצו ככול הנראה להסתפק במסיבות וטקסים צנועים הרבה יותר, עד 50 משתתפים לכול היותר. אחד הגורמים במערכת אמר לנו: ״חוזר מנכ"ל משרד החינוך שיצא לאחרונה – והוא לא סופי, מאפשר מסיבות סיום כיתתיות עד כ-50 איש. העניין הוא שבכול יום משתנים דברים, אי אפשר לדעת מה יוחלט מחר״.

ס׳, תלמידת י״ב סיפרה לנו איך היא וחברותיה מרגישות: ״נכון שיש קורונה ואנחנו מבינות את הבעייתיות בקיום אירועים גדולים, אבל מאוד מבאס שדווקא אנחנו נהיה המחזור שמסיים בלי מסיבה גדולה, בלי החגיגות המסורתיות – כמו בכול שנה. זה האירוע שמסמל עבורנו את סוף 12 שנות הלימוד, את הפיכתנו מתלמידים לאזרחים לכול דבר״.

גם זה יכול לעניין אתכם:

תלמיד אחר אמר כי ״אפשר לקיים מסיבות סיום גם במגבלות הקיימות, אם מותר ללכת לים ולפארקים אז א ניתן להתחשב בנו ולאשר אירוע באוויר הפתוח, חבל שנחמיץ את ההזדמנות הזו ולא נוכל לסיים את הלימודים במסיבה גדולה כמו שכול בוגרי י״ב לפנינו עשו שנה אחרי שנה״.

יו״ר הנהגת ההורים בכרמיאל משה צדקיהו מסר לנו כי הוא מצדד בעמדת התלמידים: ״הנהגת ההורים נמצאת בשיח מול משרד החינוך והבריאות מ-3 ביוני. לא יתכן שיש אישור להפעיל אולמות ומופיעי תרבות החל מה-14.6 ומצד שני לא לאפשר לבוגרים לחגוג במסיבת סיום״.

מה אתם חושבים? הצביעו בסקר שלנו

 

כתבה מעניינת:

ראש העיר משה קונינסקי ויו״ר הנהגת ההורים העירונית משה צדקיהו. צילום דוברות עיריית כרמיאל

חזרו ללימודים: כ-98% מהתלמידים בכרמיאל שבו לגנים ולבתי הספר

שתפומערכת פורטל זהר.נט 98% מהתלמידים בגני הילדים ובבתי הספר בכרמיאל חזרו ללימודים כסדרם עם חידושם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.