משה קונינסקי ראש העיר כרמיאל
משה קונינסקי. צילום ארכיון

התנועה לאיכות השלטון למשטרה: פיתחו בחקירה נגד ראש עיריית כרמיאל

שתפו

בעקבות תחקיר של יוסי מזרחי בחדשות 12, פנתה התנועה לאיכות השלטון למשטרה וביקשה ממנה לפתוח בהליכי חקירה בחשד לשוחד בחירות לכאורה. ראש העיר כרמיאל: מברך על הבדיקה שתחשוף קשירת קשר נגדי

מערכת פורטל זהר.נט

התנועה לאיכות השלטון בישראל פנתה אל המשטרה בבקשה לפתוח בהליכי חקירה נגד ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי וזאת בעקבות הגילויים בתחקיר ששודר לאחרונה בחדשות ערוץ 12, לפיהם ישנן ראיות המצביעות על חשש לעבירות פליליות לכאורה ובכלל זה חשד לשוחד בחירות באמצעות דיל שנרקם בין איש עסקים מקומי, שלום אטיאס לבין משה קונינסקי. מהתנועה לאיכות השלטון נמסר כי ככל הידוע להם פתחה המשטרה בבדיקת העניין בעקבות פנייתם.

בפניית שנשלחה לניצב יגאל שלום, ראש האגף לחקירות מודיעין, ניצב מוטי לוי מפקד להב 433 ותת ניצב דדו זמיר ראש חטיבת התביעות במשטרה, נכתב: ״ביום 20.12.2020 פורסם בחדשות 12 תחקיר של יוסי מזרחי בעניין עיריית כרמיאל. על פי התחקיר, ראש העירייה המכהן, משה קונינסקי, הבטיח לעורך העיתון המקומי בעיר, שלום אטיאס, משרה כמנכ״ל היכל התרבות בעיר תוך תפירת המכרז למידותיו, בתמורה לקידומו בבחירות באמצעות המקומון ופרסום תחקירים על המועמדים כנגדו… על פי התחקיר, לאחר הבחירות, אטיאס התקבל למשרה של מנהל שיווק, בניגוד לתפקיד שהובטח לו כסמנכ״ל שיווק בהיכל התרבות של כרמיאל… עוד עולה מהתחקיר כי המקרה של אטיאס אינו המקרה היחיד של מינוי פוליטי בעירייה. מהתחקיר עולה כי בעירייה נהוגהשיטה של ממש למינויים של פעילים פוליטיים, ואף פיטורין של עובדים על ידי אשתו של ראש העירייה…״

בפניה למשטרה, עליה חתומים עו״ד תומר נאור, מנהל האגף המשפטי בתנועה לאיכות השלטון ועו״ד גילי גוטוירט ממחלקת רשויות מקומיות בתנועה, נכתב עוד כי ״…מן המתואר לעיל עולה תמונת מצב עגומה המצביעה על שימוש חריג בכוח השררה תוך הכפפת כללי המנהל התקין לצרכיו הפוליטיים של ראש העיר, ומתן שוחד בחירות של ממש הכולל סיקור חיובי בתמורה למשרה בכירה בעירייה״.

תגובת עיריית כרמיאל: ״ראש העיר מברך על כל בדיקה שתגלה את מה שהוסתר עד כה בנוגע לקשירת הקשר במסגרתו ניסו גורמים מרכזיים להפעיל לחצים אסורים על ראש העיר. ראש העיר יחשוף בקרוב תיעוד חמור של אותם גורמים אשר ניסו להפוך את כרמיאל למגרש משחקים פרטי לצרכיהם, וכאשר נבלמו בעוצמה ובתקיפות, החליטו לצאת למסע נקמה שקרי. ראש העיר פועל יום ולילה כדי לשמור על כך שכספי המיסים של תושבי כרמיאל יחזרו אליהם ולא יאפשר לאף בעל עניין לשים ידו על כספם של תושבי העיר״.

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי וטניה מזרסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל

מסגנית ראש העיר לחברת כנסת: קונינסקי בירך את מזרסקי

שתפומערכת פורטל זהר.נט ממלאת מקום ראש העיר כרמיאל וסגניתו טניה מזרסקי תושבע ביום רביעי הקרוב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.