בית ספר פלמח ישיבה כרמיאל
מתחם בית הספר פלמ״ח. צילום ארכיון

התפרצות ענק בישיבה חרדית בכרמיאל: כ-200 נדבקו בקורונה

שתפו

כמחצית מתלמידי הפנימיה במתחם ששימש בעבר את ביה״ס פלמ״ח נדבקו בנגיף. ההערכה: יתכן וידרש פינוי המוני מהמקום

מאת גיל דובריש

התפרצות ענק בישיבה חרדית בכרמיאל. ערוץ 13 דיווח הבוקר (רביעי) כי כ-200 תלמידי ישיבה בעיר נמצאו חיוביים לקורונה לאחר שנדבקו בנגיף. מדובר בישיבת רינה של תורה ברחוב הזית 10 כרמיאל, המתחם שבעבר היה בית הספר פלמ״ח, ביה״ס היסודי הראשון בעיר.

אגב, כדאי לציין כי התלמידים אומנם מתגוררים בכרמיאל לצורך הלימודים, אך רובם ככולם לא רשומים כתושבי העיר ולכן נתוני התחלואה לא יכללו בנתונים של כרמיאל, מה שימנע מהעיר להפוך ל״אדומה״. לא שזה מנחם במיוחד, כי האברכים מבקרים במקומות שונים ברחבי העיר, במרכזי קניות, בבתי כנסת ואתרים נוספים ועלולים להדביק תושבים נוספים. לפי ההערכות, יתכן ופיקוד העורף ידרש לבצע פינוי המוני מהמקום, על מנת למנוע את המשך ההדבקה.

לפי נתוני משרד הבריאות, המקרים הראשונים של הקורונה במקום התגלו ב-20 באוגוסט, כאשר ראש הישיבה הרב אברהם סטוארט, נמצא חיובי לנגיף יממה לפני תחילת 'זמן אלול' ובעקבות כך הישיבה החלה את ה'זמן' בלעדיו. לאחר מכן התברר כי שני תלמידים נוספים נדבקו ומשם שרשרת ההדבקה המשיכה ללא מעצורים.

רינה של תורה היא ישיבה ליטאית גדולה במתכונת של פנימיה, שנוסדה בשנת 2011 ע"י רבי אהרן יהודה לייב שטינמן כסניף לישיבת אורחות תורה. בסוף שנת 2018 רצתה ועדת ההקצאות של עיריית כרמיאל לפנות את הישיבה ממקומה ולהקצות לה מקום חלופי, אך נכון לעכשיו המקום ממשיך לשמש כביתם של יותר מ-300 תלמידי ישיבה. לפי אתר האינטרנט של ״רינה של תורה״, בראשות הישיבה עומד הרב אברהם סטוארט, מנהל הישיבה הוא יעקב וירז'בינסקי (מקורבו של הרב שטיינמן). סביב לישיבה התפתחה קהילה בשכונת המייסדים שמונה לפי ההערכות למעלה מ-60 משפחות.

 

גם זה כנראה יעניין אתכם לקרוא:

כתבה מעניינת:

טניה מזרסקי חברת כנסת

מזל טוב, מזרסקי!

שתפוהיסטוריה בכרמיאל: אם לא יקרה משהו חריג במיוחד ב-48 השעות הקרובות, תיכנס ממלאת מקום ראש …


תגובה אחת

  1. ולא לשכוח שבמקום פועל גם סוג של חדרי הארחה לאורחים כך שיש גם כניסה ותחלופה של אנשים 🙁
    רק בריאות לכל החולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.