בית / חדשות / חדשות כרמיאל / התרנגולים של ראמיה מפריעים למנוחת תושבים בשכונת רבין
חדשות כרמיאל
צריפי ראמיה מול בתי שכונת רבין. לתמונה אין קשר לכתבה. צילום: יוני שלפי

התרנגולים של ראמיה מפריעים למנוחת תושבים בשכונת רבין

שתפו

תושבים ברחובות הסמוכים לכפר הבדואי מתלוננים: התרנגולים מקרקרים בכל לילה, אי אפשר לישון. העירייה: אנחנו מזמינים תושבים להתלונן במוקד

מאת גיל דובריש

תושבים בשכונת רבין סובלים לטענתם מדי לילה, ממטרד רעש מציק המפריע למנוחתם – קרקורי התרנגולים הבוקעים מבתי הכפר הבדואי הסמוך ראמיה. לטענת אזרחים המתגוררים ברחובות מבצע מכבי, חטיבת הנגב וחטיבת הראל, התרנגולים הפכו למפגע של ממש, הפוגע באיכות החיים שלהם ומפריע לשנת הלילה של משפחות שלמות, מבוגרים וילדים כאחד.

אלי המתגורר סמוך לבתי ראמיה, מספר כי הבעיה מתחילה קצת אחרי חצות: “יש בכפר מספר תרנגולים, שאולי לפי הכללים אמורים לישון בלילה ולקרקר רק עם הזריחה, אבל הם כנראה לא מודעים לכך. כשהם מתחילים להרעיש, אי אפשר לישון בבית. הרעש שהם יוצרים הוא חזק מאוד, מה גם שמדובר בשעות הלילה, כך שהכל שקט מסביב. גם כשאני סוגר חלונות, זה לא עוזר. בימים החמים זה עוד יותר גרוע, כי מחניק לישון עם חלונות סגורים. התופעה הזו קיימת לפחות שלוש שנים, פנינו בעבר לעירייה על מנת לבקש שיטפלו בבעיה הזו, אבל התרנגולים ממשיכים לקרקר.  בשביל מה אנחנו משלמים ארנונה, בשביל לגור בכפר?”.

מאיה, המתגוררת גם היא בשכונה, מספרת כי ילדיה מתקשים לישון בלילות: “הילדים קמים עייפים בבוקר, החלון שלהם פונה בדיוק לכיוון הכפר, במרחק שאני מעריכה אותו בפחות מ-100 מטר. הרעש הזה פשוט מחריש אוזניים. אי אפשר לישון ככה, זו פגיעה אמיתית באיכות החיים. הקרקורים נמשכים לאורך כל הלילה, לפרקי זמן ממושכים ובהפסקות של חצי שעה עד שעה ואז שוב חוזר חלילה. יש אנשים שאני מכירה, ששוקלים ברצינות לעבור דירה בגלל הרעש”.

תושב העיר, שמבקש להישאר בעילום שם, לא חיכה הרבה וכבר עבר לדירה אחרת בשכונה, בין השאר בגלל מטרד התרנגולים. “אני ואשתי עברנו ממבצע מכבי לחטיבת יפתח בגלל כמה סיבות, האחד זה הרעשים מהאירועים המשפחתיים בכפר שנערכים אחת לחודש-חודשיים וסיבה חשובה נוספת, היא מטרד הרעש של התרנגולים. אנחנו גרים בשכונה חדשה ויפה בעיר, בגלל שאנחנו רוצים איכות חיים טובה. אם היינו רוצים לשמוע כל לילה רעש של תרנגולות, היינו עוברים לכפר או למושב”.

בתגובה מסר לנו דובר העירייה, אלי שדה: “בעיריית כרמיאל לא התקבלו פניות בחודשים האחרונים בעניין זה. בעבר כשהגיעו פניות הנושא טופל ע”י מינהל איכות הסביבה. אנו מזמינים את התושבים לפנות אל מוקדי העירייה העומדים לרשותם 24 שעות ביממה”.

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי מצביע בחירות קלפי כרמיאל

ראש העיר הצביע והשפיע – ואתם?

שתפומערכת פורטל זהר.נט הבוקר (שלישי) יצאו ראש העיר משה קונינסקי ורעייתו סוזי לממש את זכותם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.