שלג בכרמיאל תמונת ארכיון פרסום לפי סעיף 27א בחוק זכויות יוצרים
זה היה מזמן... שלג בכרמיאל, תמונת ארכיון. הפרסום לפי סעיף 27א בחוק זכויות יוצרים

והרי התחזית: סיכויים לפתיתי שלג בכרמיאל

שתפו

צפו: לפי התחזית המעודכנת, השלג עשוי להגיע גם לכרמיאל ביום רביעי בלילה

מאת גיל דובריש

האם נראה בקרוב קצת שלג בכרמיאל? שני מטאורולוגים חובבים, אסף כהן מכרמיאל ו‏יאיר בן ארי מהר גילה ליד ירושלים, צופים אפשרות כי בלילה שבין יום רביעי לחמישי אנחנו עשויים לראות פתיתי שלג בכרמיאל. כמובן שהתחזית הזו עשויה להשתנות, ככל תחזית, אבל השניים סבורים כי הפעם קיים סיכוי סביר לשלג קל בשכונות הגבוהות של העיר. אז – לא בטוח שזה יקרה, אבל כדאי שתכינו את הטלפונים כדי לתעד.

לפי התחזיות שמעודכנות להיום בוקר (שלישי 18.1.2022), לקראת הערב והלילה תחל מערכת חורפית וקרה במיוחד. לדברי אסף כהן ויאיר בן ארי, ״מעט לפני חצות הלילה שבין יום רביעי לחמישי, צפויים לשרור התנאים האופטימליים לירידת שלג ואולי אף הצטברות באופן זמני בהרי המרכז והצפון מגובה 650-700 מטרים ומעלה. לא מן הנמנע שנראה בכרמיאל שלג באוויר בשעות אלו. ישרור קור עז יחסית לכרמיאל״.

השניים מציינים כי ירידת המשקעים צפויה להיפסק ביום חמישי לפנות בוקר, אך הטמפרטורות יוסיפו להיות נמוכות מאוד ולפיכך יידרש זמן להפשרת הצטברויות השלג או הקרח, אם ייערמו על הקרקע.

כהן ובן יאיר מסבירי כי לפי הסרטון (הצבע האדום מסמל משקעי שלג), על-פי המודל האמריקאי קיים תרחיש לירידת שלג בהרי המרכז והצפון, ובכלל זה גם בכרמיאל. ומה לקראת סוף השבוע? ״משעות לפנות בוקר יום ה' לכל המאוחר, יפסקו המשקעים ועצמותינו תשובנה ותשקשקנה מהמשך גל קור יבש״ הם מסכמים.

כתבה מעניינת:

פינוי אישה מביתה במהלך שריפה. צילום דוברות כב״ה צפון

כרמיאל: אישה נפגעה בדליקה שפרצה בביתה

שתפומאת גיל דובריש תושבת כרמיאל נפגעה בדליקה שפרצה בביתה היום (חמישי) לפנות בוקר. בשעה 5 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.