ויצו עמית שמיר סרט אדום. צילום: מירב סרמילי
צילום: מירב סרמילי

ויצו כרמיאל: דיון מרתק והקרנת הסרט של הבמאית הכרמיאלית עמית שמיר

שתפו

האירוע היווה את יריית הפתיחה של סדרת אירועים מיוחדת בויצו כרמיאל ביוזמת יו״ר הסניף מירב סרמילי במלאת 100 שנה לתנועת ויצו העולמית

מערכת פורטל זהר.נט

אמש (רביעי) הוקרן בבית ויצו כרמיאל הסרט הקצר ״אדום״ של הבמאית עמית שמיר, ילידת כרמיאל.

הסרט מתרחש במהלך ארוחת ליל הסדר ובה ליאון, נערה בת 14, מאלצת את משפחתה המרוקאית להתעמת עם הנשיות הכבויה בביתם המסורתי. קבלת הווסת הראשונה שלה משחררת את המחסומים שהציפו אותה מילדות.

באירוע השתתפו מעל 30 נשים תושבות כרמיאל ומשגב, שניהלו דיון מעניין ומרתק, אשר פתח בפני המשתתפות תחושות ורגשות רבים על המעבר מנערה לאישה, מעמד האישה במשפחה ועוד.

קיראו גם בפורטל זהר.נט:

זו הייתה יריית הפתיחה לסדרת אירועי שנת ה-100 של תנועת הנשים ויצו העולמית בכרמיאל, ביוזמתה של מירב סרמילי, יו״ר ויצו כרמיאל, מתנדבות והנהלת הסניף. ויצו הוא ארגון חברתי גדול, פועל לקידום מעמד האישה, לחינוך ילדים ובני נוער ולשיפור רווחתן של אוכלוסיות מוחלשות. הארגון הוקם בשנת 1920 כתנועת נשים ציונית, על רקע חוסר ייצוג מספק לנשים במוסדות הציוניים ומטרה לסייע לנשים וילדים בישוב היהודי בארץ ישראל. בכרמיאל פועלת ויצו משנת 1973.

ויצו כרמיאל הקרנת סרט אדום עמית שמיר צילום מירב סרמילי
צילום: מירב סרמילי
ויצו כרמיאל הקרנת סרט אדום עמית שמיר צילום מירב סרמילי
צילום מירב סרמילי

כתבה מעניינת:

חונכים את הקונדיטוריה הלימודית בכפר הילדים בכרמיאל. מיקי שמו משה דולב אורן וזאנה ראובן קרופיק נעמה הלוי מאר סמר בשארה צילום אביב גוטליב

הקשר של מיקי שמו לקונדיטוריה בכרמיאל

שתפומערכת פורטל זהר.נט קונדיטוריה לימודית חדשה נחנכה בכפר הילדים בכרמיאל ביוזמת דירקטוריון בנק הפועלים. לפני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.