חורשת קובי שרידי מדורה

ונדליזם ומדורות בחורשת קובי

שתפו

גימלאים במועדון הפטאנק מתלוננים על הרס של מסלולים והדלקת אש בחורשה שבהם נוהגים לשחק: ״נס שהחורשה עדיין לא נשרפה״

מאת‭ ‬גיל‭ ‬דובריש

צו מיוחד שהוצא בתחילת הקיץ אוסר על הדלקת מדורותו ואש בחורשות ושטחים שבשהם קיימת סכנת התפשטות האש וסיכון חיי אדם ורכוש

– אבל האם הצו החדש נאכף בכרמיאל?

בחורשת קובי הסמוכה לעיריית כרמיאל פועל מועדון פטאנק, מעין משחק כדורת שבו פעילים עשרות גימלאים מכרמיאל. במקום ישנם מסלולם מיוחדים שהוכשרו לצורך המשחק. לטענת גימלאים במועדון, בסופי השבוע מגיעות למקום משפחות רבות, מבעירות מדורות ומסכנות את כל החורשה. זאת למרות שילוט במקום האוסר על הדלקת אש.

״אנשים מצפצפים על החוק, מגיעים לחורשה ומדליקים אש סמוך לעצים. כל השטח מלא בשרידי מדורות. בנוסף מבצעים אנשים ונדליזם במסלולי הפטאנק שלנו״ אומר אחד הגימלאים, שביקש שלא לחשוף את שמו. לדבריו, ״בכל פעם שאנחנו מתכנסים במסגרת פעילות המועדון, אנחנו מתפלאים לגלות שחורשת האורנים עוד לא עלתה באש. בהתחשב בכמות המדורות שמוצתות במקום בסופי השבוע ובחגים, זה נס גדול שעדיין לא פרצה שריפה בחורשה עקב המדורות. השאלה היחידה שלנו היא לא אם זה יקרה, אלא מתי. ואז יהיה מאוחר מדי כדי להצטער״.

לדברי חברים במועדון הפטאנק, בנוסף למדורות המסכנות את החורשה, כל הפסלים המיוחדים שהוצבו במסלולי המשחק נהרסו במשך הזמן בשל מעשי ונדליזם. ״חבל מאוד שאנשים מגיעים עם המשפחות, כדי לבלות, אבל מקלקלים והורסים״ הם אומרים בכאב.

לדברי המתלוננים, אומנם קיימים בשטח החורשה שלטים האוסרים על הדלקת אש במקום בשל סכנת שריפה, אבל אין אכיפה במקום: ״זה נחמד שיש שלטים שאוסרים להדליק מדורות או ללכלך, אבל העירייה לא דואגת לאכוף את החוק. כשאין מי שירשום קנסות, אנשים ימשיכו לצפצף ולעשות מה שהם רוצים. מספיק שהפקחים יגיעו מדי פעם וירשמו דוחות, כבר לא תהיה כאן בעיה. אנשים יפחדו לעבור על החוקים. אחרת, יום אחד הכל עלול לעלות באש״ הם מזהירים.

מהעירייה טרם נמסרה תגובה לנושא.

היכנסו כדי להתעדכן בכל מה שקורה:

כתבה מעניינת:

שריפה מכוש כרמיאל

שריפה גדולה בין שכונת מכוש לדרומית

שתפוצפו בווידיאו הקצר: מערכת פורטל זהר.נט שריפה גדולה מתפתחת ברגעים אלה (יום ה׳ 17.6.2021) באזור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.