בית / חדשות / חדשות כרמיאל / זהירות: חזירי בר בדרך

זהירות: חזירי בר בדרך

שתפו

אלירן (אליקו) אזולאי, תושב העיר שכמעט התנגש בחזיר בר בעת שנסע בכביש העוקף: חוויה מבהילה, הלב שלי רעד

מאת גיל דובריש

איזור כרמיאל ידוע באוכלוסיית השועלים, התנים ושפני הסלע שבו, וכעת יתכן מאוד שהצטרף אליהם עדר חזירי בר. אלירן (אליקו) אזולאי תושב העיר, בן 33, אף נתקל באחד מהם בסוף השבוע ולדבריו, מדובר בחוויה מבהילה למדי.

לדברי אזולאי, המפגש המפתיע התרחש במוצ״ש כאשר נהג ברכבו בכביש עוקף תעשייה. ״בסביבות 23:30 היתי בדרכי למרכז ביג. סמוך לאיזור הפאב, קפץ מול עיניי לכביש חזיר בר בוגר, די גדול. למזלי הרב, הייתי במרחק של כמה מטרים ממנו אז הספקתי ללחוץ על הבלמים בחוזקה ולעצור, החזיר הספיק להימלט לצד השני – לכיוון הוואדי״, מספר אזולאי. ״נבהלתי מאוד, הלב שלי רעד עוד דקות ארוכות. אם הייתי נכנס בו עם הרכב, זה היה גורם נזק גדול מאוד למכונית, ואם החזיר לא היה מת מהפגיעה, הוא היה קם ותוקף את המכונית בכל הכוח״. להערכתו, חזיר הבר היה במשקל ממוצע, כלומר באורך כמטר וחצי ובמשקל של 80-90 ק״ג. החטים התחתונים של הזכרים מגיעים לאורך של 20 ס"מ.

חזירי בר נפוצים בעדרים של כ-20 פרטים לפחות, מה שמעלה את השאלה האם הגיע לאיזור עדר שלם. בינתיים, פירסם אזולאי אזהרה בפייסבוק וביקש מחבריו לנהוג בזהירות בכביש העוקף ובאיזורים הסמוכים אליו. חלק מהתגובות שקיבל היו די משעשעות, אבל אזולאי מתעקש ומדגיש: ״אלה היו רגעים מפחידים מאוד״.

כתבה מעניינת:

אופנוע איחוד הצלה 2018-12 אילוסטרציה

עקב חשש להתייבשות: קשיש מכרמיאל פונה לביה״ח

שתפו מאת גיל דובריש החום הקיצוני עשוי לסכן את האוכלוסיה המבוגרת ואוכלוסיית החולים הכרוניים הנמצאות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.