בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / זהירות: חשש מהתפשטות כלבת באזור כרמיאל
כלב כלבת אילוסטרציה Deposit photos
צילום אילוסטרציה: Deposit photos

זהירות: חשש מהתפשטות כלבת באזור כרמיאל

שתפו

בשבועות האחרונים נרשמה עלייה מדאיגה במספר הדיווחים על בעלי חיים נגועים באזור ראמה ובית ג׳אן

מערכת פורטל זהר.נט

משרד הבריאות מזהיר מפני התפשטות באזור כרמיאל. מתחילת שנת 2021 אובחנו 18 מקרי כלבת בבעלי חיים באזור הצפון, כאשר בחודש האחרון חלה עליה משמעותית ומדאיגה באזור כרמיאל והסביבה. מהמידע שנמסר לנו עולה כי מדובר 8 כלבים ו-2 כבשות נמצאו נגועים בכלבת, חלקם בראמה ובבית ג׳אן.

מחלת הכלבת הינה מחלה נוירולוגית קטלנית. כל בעל חיים יונק עלול להידבק במחלת הכלבת, בהם גם בני אדם. נגיף הכלבת מועבר מבעלי החיים באמצעות נשיכה, שריטה, ליקוק ריריות או עור פצוע.

משרד הבריאות פירסם שורה של הנחיות בנושא:

• יש להימנע ממגע עם בעלי חיים לא מוכרים. חשוב לציין שגם בעל חיים מחוסן נגד כלבת יכול לחלות ולהדביק במחלה!
• במקרה שאדם ננשך או בא במגע עם בעל חיים, יש לפנות בדחיפות למרפאה הקרובה למקום מגוריכם, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע נגד כלבת. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע או חג יש לפנות לחדר מיון בבית חולים.
• במקרה של מגע עם בעל חיים, יש לאתר ולזהות את בעל החיים על מנת שניתן יהיה להכניסו להסגר במקרה הצורך, מומלץ לצלם את בעל החיים. במידה ומדובר בחיה ביתית יש לאתר את פרטי הבעלים.
• במידה ויש אירוע של בעל חיים חשוד לכלבת, משרד הבריאות מבקש להעביר את המידע על האירוע למטיילים והנופשים באזור וביישובים הסמוכים.
• כל מי שבא במגע עם בעל חיים, עליו לשטוף ביסודיות באופן מידיי את אזור הפגיעה במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולפנות בדחיפות למרפאה הקרובה למקום מגוריו.

כתבה מעניינת:

ישיבת רינה של תורה במתחם פלמ״ח לשעבר. צילום ארכיון

למד בישיבה בכרמיאל – נספה באסון מירון

שתפומערכת פורטל זהר.נט יוסף מסטורוב, בן 17, תושב רמלה שלמד בישיבת רינה של תורה בכרמיאל, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.