ילדים בכביש צילום עמותת אור ירוק
ילדים בכביש. צילום: עמותת אור ירוק

זהירות, ילדים בכביש: מספר מדאיג של נפגעים בתקופת החופש הגדול

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

79 ילדים ובני נוער נפגעו בעשר השנים האחרונות בתאונות דרכים בכרמיאל במהלך חופשת הקיץ. כך עולה מפרסום של עמותת אור ירוק, המתבסס על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

ב-21 ביוני יצאו תלמידי חטיבות הביניים והתיכוניים לחופשת הקיץ הארוכה וביום שישי הקרוב יצאו גם תלמידי בתי הספר היסודיים והגנים לחופש הגדול. מדובר בתקופה ממושכת שבהם ילדים מרבים לשהות בחוץ והם חשופים יותר לפגיעות בתאונות דרכים, בעיקר בעת חציית כבישים כהולכי רגל והן כרוכבי כלים דו-גלגליים כמו אופניים וקורקינטים.

לפני הנתונים, בתוך שנתיים, נפגעו 10 ילדים ובני נוער בתאונות בכרמיאל שאירעו בחודשי הקיץ. מדובר במגמת ירידה יחסית לשנים קודמות. עם זאת לפי הנתונים, לא פחות מ-79 ילדים ובני נוער נפגעו בתאונות בחודשי הקיץ בעשר השנים האחרונות. יש לציין כי אלה המקרים הידועים שבעקבותיהם הוזעקו צוותי רפואה, ולא מקרים קלים יותר של היפגעות שבהם לא נקראו כוחות הצלה לתת סיוע.

מנכ״ל עמותת אור ירוק, עו״ד יניב יעקב: ״חודשי הקיץ והחופש הגדול מהווים נקודת תורפה מרכזית בהיפגעותם של ילדים ובני נוער בתאונות דרכים. שעות היום הארוכות, היעדר מסגרת מגוננת, שעמום וחסר מעש כמו גם נסיעות משפחתיות רבות בכבישים לא מוכרים מגבירים את הסיכון של הילדים ובני הנוער להיפגע בתאונת דרכים. במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים לרתום את הרשויות המקומיות לפעילות משותפת למען צמצום ההיפגעות בחופש הגדול. יש לרסן את מהירות נסיעת כלי הרכב בסביבת ריכוזי קייטנות וגנים ציבוריים. יש להגביר את המודעות בקרב הנהגים להימצאותם של ילדים בכבישים בתקופת הקיץ ובמקביל גם להגביר את האכיפה בסביבת אזורי הבילוי. בשילוב זרועות של כלל הגופים אפשר להפחית משמעותית את מספר הילדים ובני הנוער שנפגעים בתאונות דרכים בחודשי הקיץ״.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *