אש על הכביש צילום דוברות המשטרה
אש על הכביש. צילום דוברות המשטרה, אין קשר לכתבה

זוג מכרמיאל ניצל מלינץ' באישון לילה: ראינו את המוות מול העיניים

שתפו

ניצלו בנס: בני זוג מכרמיאל שהיו בדרכם חזרה לעיר מספרים כיצד נקלעו בלילה למארב של עשרות מתפרעים אשר ניסו לבצע בהם לינץ'

מערכת פורטל זהר.נט

בני זוג מכרמיאל שהיו בדרכם חזרה לעיר מספרים כיצד נקלעו בלילה למארב של עשרות מתפרעים אשר ניסו לבצע בהם לינץ'. האישה, נחמה (שמה המלא שמור במערכת) משחזרת את  רגעי החרדה ואומרת: "ראינו את המוות בעיניים, זה היה כמו סרט אימה, חשנו חסרי אונים".

נחמה ובעלה הנכה היו בדרכם חזרה מהקריות שם לאחר טיפול רפואי ובהמשך ביקור אצל בני משפחה. בצומת עכו הם נתקלו במחסום משטרתי בגלל הפרות סדר בכביש 85 והשוטרים הורו להם לבצע עיקוף ולעבור דרך צומת כברי. "אמרתי לעצמי שזה לא הגיוני, כי דרך כברי יש ישובים ערביים וזה נשמע מסוכן, אבל הנחתי שהם יודעים על מה הם מדברים, בכל זאת – הם שוטרים" אומרת נחמה.

בני הזוג ביצעו את העיקוף, נסעו עד נהריה, משם פנו מזרחה ובצומת כברי פנו לכיוון דרום, לכרמיאל. בשלב מסויים, נחמה אפילו לא זוכרת באיזה מקטע כביש, הם נקלעו למארב של עשרות מתפרעים. "כבר מרחוק ראינו חבורה של אנשים, אבל עד שהבנו מה קורה, גילינו שאנחנו מוקפים לגמרי ואין לנו דרך מילוט. לא יכולנו לעשות פרסה ולהסתובב אחורה. הקיפו אותנו בערך 30 אנשים, עם רצח בעיניים, חלקם החזיקו סלעים בידיים. הם היכו על הרכב, ניסו לפתוח את הדלתות ולשלוף אותנו החוצה" מספרת נחמה. "בעלי הנכה התחיל להרגיש רע. ראינו את המוות מול העיניים, כבר ראיתי בדמיוני איך מוציאים אותנו מהמכונית ומבצעים בנו לינץ' אכזרי – ואני צריכה להתמודד עם הכל ולנסוע על האבנים שכיסו את כל הכביש. הברירה היחידה שלנו הייתה להתקדם הלאה. הייתי חייבת לפעול במהירות. התחלתי למלמל תהילים, אני אישה דתיה, פשוט המשכתי קדימה תוך שאני נזהרת שלא לדרוס אותם ונמלטנו".

במרחק של כמה מאות מטרים משם, מספרת נחמה, הם נתקלו בעמדת משטרה. "פגשנו שני שוטרים שהורו לנו לעצור. הכביש מאחוריהם  בער לכל רוחבו, כנראה צמיגים שהועלו באש. היה שם קיר של להבות אש בגובה עצום. היה לי ברור שנתקענו, או שניסע דרך האש לכרמיאל או שנחזור בחזרה לכיוון המון המתפרעים. ביקשנו סיוע וליווי מהשוטרים אך הם טענו שאינם יכולים לעזוב את המקום, במקום זאת הציעו שניסע בחזרה, שבעלי יוריד את הכיפה ואני אוריד את כיסוי הראש כדי שלא יזהו אותנו כיהודים. לא הסכמנו לכך. התקשרנו למוקד 100 כמה פעמים אבל זה לא עזר. היינו חסרי אונים, לא ידענו מה לעשות. אחרי זמן מה החלטתי בלית ברירה לחזור אחורה לכיוון הצומת".

אל תפספסו את הכתבות האלה בפורטל:

לדברי נחמה, "שוב ארבו לנו עשרות המתפרעים, הקיפו את הרכב, טילטלו אותו ואיימו לפרוץ פנימה. אני לא יודעת איזה נס קרה אבל לא הצליחו לשבור את השמשות, המשכתי בנסיעה קדימה ולא עצרתי עד שהגענו למעלות, ומשם חזרנו לכרמיאל. יצאנו מהקריות בשעה 10 וחצי בערב והגענו לכרמיאל בסביבות השעה 3 לפנות בוקר".

נחמה מספרת כי אינה זוכרת פרטים רבים מהאירוע. "אני לא זוכרת כמעט כלום, רק שהרגשתי אימה ופחד ותחושה של חוסר אונים. בעלי כל הזמן הזה במצב לא טוב, דאגתי שיקרה לו משהו. מאז האירוע אני ובעלי שרויים בחרדה, אנחנו עדיין לא מעכלים את מה שקרה. שנינו במצב קשה, לא נגענו באוכל כל היום ולא יצאנו מהבית. לפגוש במוות על הכביש בלילה, בחשכה, זה כמו סרט מפחיד, רק שזה קרה במציאות. אינני רוצה למצוח ביקורת על המשטרה, אבל סמכנו על השוטרים והם לא עזרו לנו בדבר, אפילו הפנו אותנו ישירות אל הלינץ'. לדעתי המשטרה לא היתה ערוכה לכל מה שקרה בלילה. אני פונה לאנשים ומבקשת מכם, בשום אופן אל תצאו מהעיר בשעות הערב והלילה עד שהרוחות יירגעו".

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.