זוג סטודנטים זקוק ל-13,000 ש”ח על מנת להציל את חיי כלבתו האהובה

שתפו

ג’ונה כלבה בת שנה וחצי חולה בהיפ דיספלציה ונזקקת לניתוח החלפת מפרק הירך, אך עלויות הניתוח יקרות מדי עבור בעליה, סיגל ואייל מהיישוב יובלים המבקשים את עזרת הציבור

 

סיגל (22) ואייל (24) זוג סטודנטים מיובלים זקוקים לסכום של כ-13,000 ש”ח על מנת להציל את כלבתם האהובה ג’ונה, החולה במחלה קשה.

השניים מצאו את ג’ונה, כלבה מעורבת, לפני כשנה, כשהייתה גורה בת כ-6 חודשים, בעת טיול ביער צלמון. סיגל מספרת כי “היא הייתה בלי פרווה, כולה מוכה ומלאה בדם, ראינו שעברה סימני התעללות. כנראה שהזניחו אותה שם. רחמינו נכמרו עליה, אספנו אותה והגענו אל אייל מחנות ג’אקו בכרמיאל. הוא טיפל בה, ניקה אותה והמליץ להביא אותה לבדיקת וטרינר. לקחנו אותה לד”ר עופר בודנקין מכרמיאל. ביצענו בדיקת דם והתברר שהיא חולה בקדחת קרציות בצורה קשה ושהמערכת החיסונית שלה חלשה מאוד, הייתה במצב קשה. החלטנו להציל אותה והשקענו מכיסנו אלפי שקלים במשך חודשיים בריפוי וטיפול, זריקות, אנטיביוטיקה ועוד תרופות. הטיפול הוכתר בהצלחה”.

אלא שהשמחה לא נמשכה זמן רב. לפני כחצי שנה החלה ג’ונה האהובה לגלות סימני צליעה מדאיגים וכל הטיפולים שנוסו עליה כשלו. בסופו של דבר הגיעה הכלבה למצב שבו היא רובצת במקום, אינה מסוגלת לשבת או לקום בגלל כאבים עזים, אינה משחקת ואינה יוצאת לטיולים. רק לאחר בדיקה וצילומים במרכז חוות דעת בבית ברל, שם פגשו באורתופד מומחה, התברר כי ג’ונה חולה במחלה בשם היפ דיספלציה שהיא מחלה שמכרסמת את העצמות בירכיים ומשאיר את הכלב נכה לכל חייו. לדברי סיגל, “הטיפול היחיד שמתאים להציל את ג’ונה, הוא החלפה של מפרק הירך. זהו ניתוח ממש כמו אצל בני אדם, מבצעים אותו במכון חוות דעת או בבית החולים הווטרינרי בבית דגן. החלקים מיובאים מחו”ל במיוחד והניתוח קשה ומורכב אם כי בעל אחוזי הצלחה גבוהים. טיפול מוקדם ככל האפשר יציל את ג’ונה וימנע ניתוח גם ברגל השניה בעתיד הקרוב”.

העלות הכוללת של הניתוח כולל האשפוז, הבדיקות, ייבוא החלקים והטיפול עצמו היא 13,000 שקלים. נכון לעכשיו מספרת סיגל, “גייסנו פחות מ-2000 שקלים ואנחנו זקוקים לכסף נוסף. אנחנו חבר’ה צעירים, סטודנטים, השקענו כל מה שהיה לנו בג’ונה ואין לנו אפשרות לממן את הניתוח. אנחנו פונים אל לבם של האנשים ובמיוחד אוהבי בעלי החיים – אנא פיתחו את הלב ותירמו למען ג’ונה שלנו”.

תרומות מתקבלות בחנות ג’אקו במרכז מגדלי האקדמיה בשכונת רבין בכרמיאל. כמו כן ניתן להיכנס לאתר מימונה ולרשום את השם ג’ונה. כל תורם מקבל שי הוקרה בהתאם לסכום התרומה. כתובת האתר:  www.mimoona.co.il.

כתבה מעניינת:

רכבים טעינה חשמלית

גיל הרכבים הממוצע בכרמיאל – כ-7 וחצי שנים

שתפוכרמיאל מדורגת במקום טוב באמצע, הרחק מקלאנסווה ובית עילית אבל גם לא קרובה אל רמת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *