שואת יהודי מקדוניה. צילום ארכיון

זוכרים את השואה בסלון הביתי

שתפו

ערבי "זיכרון בסלון" נותנים מסגרת אחרת לשורדים ולבני הדור השני לספר, ולצעירים להקשיב זוהי אלטרנטיבה לטקסים הממלכתיות ומהשידורים בטלוויזיה, ומיועדת למבקשים לזכור בדרך שונה.

כרמיאל הצטרפה בשנים האחרונות לדרך שבה יותר ויותר אנשים בוחרים להדיר את רגליהם מהאירועים ההמוניים, להתכנס בבתיהם עם החברים הקרובים – ולדבר. לדבר באמת. על התקופה הקשה ביותר של העם היהודי, על הזיכרונות, על המשמעויות לעתיד ועל הזוויות הנוספות שלא מקבלות את אור הזרקורים בטקסים הממלכתיים. בטקסים הקטנים האלה לא תשמעו על הקשר של השואה לאיום האיראני או הבטחות של פוליטיקאים "לזכור ולעולם לא לשכוח". אלו אבוקות זיכרון פרטיות שמאפשרות למי שלא מוצא את מקומו בספר הזיכרונות הקולקטיבי, לחזור ולעסוק בנושא הכאוב ממקום פרטי ואינטימי. הערב מתחיל משיחה עם אשת או איש עדות ולעיתים לאחר מכן יש טקס קטן להדלקת נרות לזכר בני משפחתו של העד, שרים שיר ולעיתים מתפתח דיון – הערב זורם ומורכב מהאנשים שמגיעים אליו ללא מסגרת זמנים, זה הופך את החוויה לאישית ומדויקת.

תמי זוזל שהקימה את הפרוייקט לפני שלוש שנים בכרמיאל, מסבירה שמגיעים אנשים בכל הגילאים ומכל מגוון האוכלוסייה מכרמיאל והסביבה, כל אחד מגיע לאן שהוא נרשם באתר, השנה אנחנו מצפים לארח בסלונים בכרמיאל כאלף איש, חלקם בסלונים שפתוחים לקהל הרחב בערב יום השואה – יום א' 23.4.17 וחלקם ביום השואה עצמו – יום ב' 24.4.17, ערב מיוחד המיועד לבני הנוער יתקיים ביום ג' 25.4.17 במתנ"ס מגדים, ובאותו היום יתקיים ערב מיוחד מונגש לאנשים בעלי לקות שמיעה – הערב יתומלל ויתורגם לשפת הסימנים. בנוסף, יתקיימו ערבים סגורים שאותם הזמינו ארגונים, חלקם מונגשים לאוכלוסיות מיוחדות.

לערבים הפתוחים לקהל ניתן להירשם באתר www.zikaronbasalon.com

יהודית, תארח בסלון ביתה בערב יום השואה את לאה טייכר. כרמית, תארח בסלון ביתה ביום השואה את משה הרן. אקרופוליס תארח בסלון ביתה בערב יום השואה את יפה אלוני. חגית תארח בסלון ביתה בערב יום השואה את תמר פולק. אסנת תארח בסלון ביתה בערב יום השואה את דיאנה לביא. בן, יארח במרכז צעירים בערב יום השואה את יגאל רץ. גלית, תארח בנעמ"ת בבוקר, את תמר פולק. אסתי תארח במתנ"ס גבעת רם ערב בשפה הרוסית. תמי תארח במתנ"ס מגדים ביום שלישי 25.4 בשעה 18:00 – ערב מיוחד לבני הנוער, בערב יתן עדות פיליפ שטיינברג. קהילת הכרם, תארח בקהילה בערב יום השואה את יהודה אבן חיים שיספר על שואת יהודי מקדוניה ובולגריה.

כתבה מעניינת:

גן משחקים שכונת בית הכרם לפני ואחרי צילומים פרטי ודוברות עיריית כרמיאל

מפגע בגן משחקים: תושבים התלוננו, אנחנו פנינו, העירייה תיקנה

שתפומערכת פורטל זהר.נט לטענת תושבים בשכונת הגליל הם התריעו במשך מספר חודשים על מפגע מסוכן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.