זכיתם בווינר? לא בטוח שתקבלו את הפרס המלא

שתפו

תושב כרמיאל הגיש תביעה יצוגית נגד המועצה להסדר ההימורים בספורט בטענה כי אחד המשחקים בטופס הווינר הוקדם, ההימור עליו בוטל והפרס הוקטן ללא הודעה מוקדמת

מערכת זהר הצפון

תושב כרמיאל שהימר בווינר והאמין שזכה בפרס של 14,430 שקלים, גילה לאכזבתו כי בגלל שאחד המשחקים בטופס הוקדם, בוטלו כל ההימורים עליו ללא הודעה מוקדמת והפרס הסופי היה קטן בהרבה.

בעקבות המקרה, הגיש האזרח באמצעות עו”ד מירב אשל, תביעה יצוגית נגד המועצה להסדר ההימורים בספורט, בטענה כי המועצה אינה טורחת ליידע מהמרים שהימורם המתקבל באיחור, על-כך שההימור שלהם התבטל. לדבריו, המועצה לפעמים אינה מודיעה על כך שמועד המשחק הוקדם והמסוף ממשיך לקבל הימורים ואף מנפיק קבלה כאילו ההימור התקבל כדין. זאת, למרות שבפועל היא מבטלת באופן חד צדדי את ההימור על אותו משחק – ומתייחסת רק ליתר המשחקים שהמשתתף הימר עליהם.

התובע מבסס את התביעה על מקרה שאירע לו, שבו הוא שלח טופס משולב שבו הימר על ארבעה משחקים, שבו ניתן לזכות רק אם כל ההימורים בטופס נכונים. אחד המשחקים עליהם הימר, היה משחקה של מכבי קריית גת נגד בני הרצליה, שאמור היה להתחיל בשעה 19:39. המשחק הוקדם לשעה 19:30, אך המועצה לא שלחה הודעה על כך – וההימורים נמשכו תוך הנפקת קבלות. במשחק ניצחה הקבוצה שעליה הימר התובע, והוא היה בטוח שזכה בפרס נדיב במיוחד בסך 14,430 שקל. אלא שכאשר הגיע לקבל את הכסף, קיבל את ההודעה כי “התחרות בוטלה או הוקדמה לפני מועד המכירה! סכום הזכייה השתנה”. לאור זאת, התובע קיבל פרס בסך 8025 שקל בלבד, קצת יותר ממחצית הפרס שקיווה לקבל.

לטענת התובע, אילו המועצה להסדר ההימורים בספורט הייתה מעדכנת אותו בזמן על השינוי, הוא היה בוחר להמר על משחק אחר כדי להגדיל את סיכויי הימורו. מאחר שהפרס מוענק רק למי שניחש נכונה את כל המשחקים, אם משתתף סבור שטעה בהימור על משחק מסוים מבלי שהוא יודע שההימור על משחק זה בוטל – הוא עשוי לחשוב בטעות שהטופס כולו חסר ערך. במקרה כזה, הוא מן הסתם לא הולך לפדות את כספי הזכייה, והכסף נשאר בידי המועצה.
התביעה הייצוגית הוגשה לפיכך בשם משתתפים שהימרו לאחר מועד תחילת המשחק וניחשו נכונה תוצאות של משחקים שבוטלו או הוקדמו מבלי שידעו על כך וכן משתתפים ששגו בניחוש תוצאות המשחקים שבוטלו או הוקדמו ואשר ניחשו נכונה את יתר המשחקים בטופס.
התובע אינו יודע להעריך כמה משתתפים נפגעו כתוצאה מהתנהלות זו. הוא מעריך כי מדובר באלפים ומבקש מבית המשפט להורות למועצה לספק לו את המידע הזה.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.