מפעל מרכבים. צילום: עופר סגל

זרקור על חברות יצור האוטובוסים בישראל

שתפו

עופר סגל

דירקטור מכירות בחברת טרפילוג ומנהל בפועל את סגל גרופ

אבא לשני בנים, עוסק נלהב בתחום הרכב והטכנולוגיות, ג'אדגטים ואביזרים כבר 25 שנה. נייד: 054-7317703

הוזמנתי לביקור אצל 2 החברות שמרכיבות אוטובוסים בישראל.

במפעל מרכבים הוזמנתי ע"י מר ניר פוזנר מנכ"ל החברה.

ובמפעל הארגז הוזמנתי ע"י מר ירון גולני סמנכ"ל המכירות.

מספר רב של מכרזים של מדינת ישראל מטעם משרד התחבורה שהוקפאו בשל הקורונה וסיבות נוספות, הופשרו לאחרונה ויש צבר רב של הזמנות לבניית אוטובוסים.

2 החברות הן חברות כחול לבן אשר במפעלים שלהם מותקנים מדי שנה מאות עד אלפי אוטובוסים אשר מורכבים בישראל על פי בקשת חברות התח"צ (תחבורה ציבורית) המזמינות מהיצרן בחו"ל שילדה עליה יתבסס המרכב של האוטובוס אותן בונות החברות הישראליות.

מפעל מרכבים בקיסריה באזור התעשייה

מרכבים היא יצרנית אוטובוסים המובילה בישראל, העוסקת בפיתוח, עיצוב וייצור דגמים מתקדמים למגוון רחב של ייעודים, עבור לקוחות פרטיים ומוסדיים. האוטובוסים מיוצרים מפלדת אל חלד בתמהיל רחב כגון אוטובוסים תיירותיים, עירוניים ובינעירוניים, מיניבוסים , וכן אוטובוסים ייעודיים המקנים פתרונות מיוחדים כמו אוטובוסים ממוגני ירי, אוטובוסים להסעת אסירים, אוטובוסי VIP ועוד.

חברת מרכבים הוקמה בשנת 1946, וכיום היא נמצאת בבעלות משותפת של מאיר חברה למכוניות – מחברות הרכב הגדולות בישראל, וחברת וולוו העולמית. מרכבים מעסיקה כ-700 עובדים עם פוטנציאל ייצור של כ- 1000 אוטובוסים בשנה, ומרכז הפעילות שלה ממוקם באתר מודרני ומטופח המשתרע על שטח של 100,000 מ"ר בפארק התעשייה בקיסריה.

קבוצת הארגז מושב תימורים

מפעל הארגז הינו חדשני, איכותי ומתקדם העוסק בפיתוח, תכנון וייצור אוטובוסים ומיניבוסים לשוק התחבורה בישראל, במחירים תחרותיים, תוך שימוש בכלי ניהול מתקדמים, האוטובוסים נבנים על גבי שלדות איכותיות של החברות המובילות באירופה, כגון: MAN ,DAF ,Scania ,Volvo .Mercedes

התכנון הינו חדשני, מהמובילים בעולם ומותאם במיוחד לדרישות המחמירות בישראל.

חברת ״הארגז תדיטל אוטומטיב״ עוסקת בפיתוח, עיצוב וייצור דגמי אוטובוסים ומיניבוסים למגוון רחב של ייעודים כגון אוטובוסים עירוניים, בינעירוניים, תיירותיים ומיניבוסים. חברת הארגז הוקמה בשנת 1932, והינה חברה פרטית בבעלות אלוף במיל` חגי שלום. הארגז תחבורה מעסיקה כ-350 עובדים עם פוטנציאל ייצור של כ- 700 אוטובוסים בשנה וממוקמת באזור התעשייה תימורים בקריית מלאכי בשטח של 65,000 מ"ר, במתקן חדיש שהוקם לאחרונה. בחברה רואים את ערך השרות כחלק בלתי נפרד מהמוצר עצמו ומקפידים על הענקת שרות ללקוח ברמה ובאיכות הנדרשת.

היכנסו לכתבות נוספות של עופר סגל:

המפעלים מספקים תעסוקה למאות עובדים אשר מתפרנסים יום יום ממפעלי ההרכבה. החברות בונות על פי מפרט מסודר ויש מספר מחלקות ותחנות בהן האוטובוסים עוברים תחנות, החל מהגעת השילדה ועד הרכבת קירות האוטובוסים, צביעת המרכב בצבעי החברה המזמינה,והתקנת הציוד כולל כיסאות ריפוד פנימי והתקנת כל המערכות המסופקות עם האוטובוסים כגון: מערכות כיבוי אש, מערכות מובילאיי,מערכות כרטוס ושילוט, ולאחרונה גם כלוב הגנה לנהגים בשל מצב הקורונה ומקרי אלימות שלצערי מספר נהגים חוו באחרונה.

בשנים האחרונות נכנסו הרבה מאוד יבואנים של אוטובוסים מסין ואוטובוסים מאירופה שמתחרים עם בוני הארגזים בישראל וישנה תחרות עזה. מצד שני מצאו מספר חברות שמייבאות אוטובוסים מסין את האפשרות לבצע שיתופי פעולה עם אותן חברות ולהתקין את האוטובוסים בישראל

כולנו נשמח בסופו של דבר לייצור סדרתי של אוטובוסים כחול לבן.

מפעל מרכבים. צילום: עופר סגל
מפעל הארגז. צילום: עופר סגל

 

כתבה מעניינת:

ביטוח לרכב צילום אילוסטרציה

מה זה ביטוח מקיף לרכב?

שתפומערכת פורטל זהר.נט יציאה לנסיעה, בידיעה שאתם מכוסים מבחינת הביטוח, היא תחושה נהדרת. אבל תחילה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.