בית / Uncategorized / חברה בהרס עצמי
חדשות כרמיאל
Created by Jannoon028 - Freepik.com

חברה בהרס עצמי

היי כולם.

כידוע כל התקופה האחרונה אני סוערת את העובר אותנו כחברה. גדלתי בקריה מאוד נחמדה, קרית שמריהו כורדני א', היינו ערב תרבויות, חיינו בשמחה דלתות בתינו היו פתוחות, הייתה עזרה הדדית ואהבנו איש את רעהו, היינו משפחה אחת גדולה. תחושת הילדות מלווה אותי לאורך השנים תמיד אבל תמיד השתדלתי לפעול ברוח חוויות ילדותי בית פתוח ולב המכיל את כולם, כל המכיר אותי יודע זאת.

לצערי, היום ישנה תחושה שהאטמוספרה החברתית משתנה, תחושת היחד מאבדת את מקומה לטובת השבטיות והכיתתיות המתעצמות מיום ליום, השינוי המתהווה הוא עמוק ומשמעותי.

תמיד היו לנו דעות פוליטיות שונות, כל אחד ודעתו וזה לא הפריע, נשמרה תחושת היחד. אני בגיל 18 בבחירות שבחרתי לראשונה, בחרתי בפנתרים השחורים. אני ממוצא אשכנזי, חייתי בשכונה המכילה את כל העדות, גם אני חשתי יחד איתם את תחושת הקיפוח והעוני ורציתי שינוי ובאותה עת הפנתרים השחורים הרימו את דגל הקיפוח ובם בחרתי. רבים מחברי באותה עת בחרו במיינסטרים, אף אחד לא השתלח בי ולא קטל אותי, היום להפתעתי אני נמדדת מול דעותיי, מה שלא היה קודם. לצערי הקיטוב וההקצנה גורמים לקרעים גם בתוך משפחות. וגם בין חברים..

עצוב לי לאן הגענו, מתעורר לו מנוע של הרס עצמי הגורם לפחות סובלנות כל צד מתחפר בדעותיו, תחושה עמוקה של פירוק המאחד והעצמת המפריד, הפכנו, לחילוניים, חרדים, ימין, שמאל, ספרדים, אשכנזים, מיעוטים.

השלטון בצעדים גסים וחסרי אחריות פועל להצר את צעדיה של התקשורת ולהגביל את כוחה של הרשות השופטת, עד איפה יפגעו בשומרי הסף של הדמוקרטיה שלנו?

לא אשקר, אני חרדה לבאות, המדינה פורחת כלכלית ודועכת חברתית, כלכלה וחברה חד הם החשש גדול שבסופו של תהליך גם חוסנינו הכלכלי יפגע . ושלא נדבר על החברתי..

שיתפתי מהגיגי ליבי. ומכאבי האישי..

להת'  צאלה.

 

שתפו

כתבה מעניינת:

חגיגת קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי צלויות, קלמטה ומוצרלה צילום אפיק גבאי (1)

קונצילה ריגטה – איטלקית 100%

מתחשק לכם איטלקית 100% על הצלחת? קבלו מתכון של פסטה קונצילה ריגטה עם עגבניות שרי …


תגובה אחת

  1. ירון סלע

    לצערי את יותר מצודקת,ראש ממשלה שלנו קורא נגד מי שלא בדעתו,שמאלן ,מכאן כבר קונוטציה שלילית ,כלומר כולם נגדו,אבל לו מותר לשסות את החברה אחד בשני ,אין כאן ואהבת לרעך כמוך,יש רק מה אוכל להכניס לכיס יותר מה יכול לדאוג לשרידותותו הפוליטית,היום יותר מתמיד צריך לחמול על הנכים,על הקשישים,לשפר את הביחד,ולתת תקווה לחיים,לצערי ממשלה זו לא דואגת לנו האזרחים,ולא רחוק היום שיצא מרד ענק,ראו הוזהרתם,שלכם סלע קיומנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.