בית / חדשות / חדשות כרמיאל / חברי קבוצת תיאטרון שנדרשים לפנות מקלט בו פעלו: ״העירייה משליכה אותנו החוצה״
מקלט התאחדות עולי רומניה 2019-02

חברי קבוצת תיאטרון שנדרשים לפנות מקלט בו פעלו: ״העירייה משליכה אותנו החוצה״

חברי קבוצת גאלרי קלאב, שקיבלו הנחיה לעזוב את המקלט עד יום ראשון הקרוב טוענים: המתחם יועבר לידי פנימיה חרדית. העירייה: ההנחיה – בגלל שיפוץ והכנת המקלט לתרחישי חירום

מאת גיל דובריש

קבוצת התיאטרון גאלרי קלאב המורכבת מיוצאי מדינות חבר העמים הפועלת במקלט ציבורי במרכז העירה, קיבלה השבוע הודעה מעיריית כרמיאל לפנות באופן מוחלט את המקום עד ליום ראשון הקרוב. נציגי הקבוצה טוענים כי בעירייה לא סיפקו להם מקום חלופי לביצוע החזרות וההצגות ולאחסון הציוד הרב והאביזרים. ״העירייה פשוט משליכה אותנו החוצה״ אומרים שם באכזבה.

המקלט בו מדובר נמצא מתחת למבנה אשר שימש בעבר את בנק הפועלים ומלון כלנית וכיום הפך לפנימיה חרדית. המקלט שימש במשך עשרות שנים כביתה של התאחדות עולי רומניה, אולם בשנים האחרונות, עקב צמצום באוכלוסיה הקשישה של יוצאי רומניה, החלה להשתמש במקום גם קבוצת תרבות גאלרי קלאב שבה עשרות יוצאי מדינות חבר העמים. חברי הקבוצה שהוקמה לפני כ-12 שנים ותחת חסותו פועל גם חוג תיאטרון לילדים, נהגו לערוך במקלט חזרות והצגות. תא התיאטרון הרבה להופיע באירועים עירוניים שונים בכרמיאל וכן העלה מופעים בכל רחבי הארץ, הן ברוסית והן בעברית.

כנסו לקרוא עוד בפורטל זהר הצפון:

מנהלת הקבוצה, אנסטסיה בילדר, מספרת כי ההודעה על פינוי המקלט נפלה עליה ועל חבריה כרעם ביום בהיר: ״בשבוע שעבר ביקרו אותנו ראש העיר משה קונינסקי וממלאת מקומו טניה מזרסקי, הם הודיעו לנו שבקרוב יתקיים שיפוץ במקום אבל לא הרחיבו מעבר לכך. ביום שני השבוע התקשרו במפתיע מהעירייה והודיעו לנו שעלינו לפנות את המקלט, כולל התכולה, עד ליום ראשון בגלל השיפוץ המתוכנן – ונאמר לנו שלאחר מכן לא נוכל לחזור לשם, כי המקלט יועבר לשימוש הפנימיה החרדית. בשנים האחרונות השקענו כסף רב מכיסנו הפרטי ברכישת מערכת הגברה, בציוד, בתחפושות ובאביזרים ששימשו אותנו בהצגות. כל זה יירד בבת אחת לרדת לטמיון. כרגע אין לנו פתרון לאחסון של הציוד הרב. כמו כן, בקרוב מתוכננת לנו הצגה ואין לנו היכן להתכונן לערוך חזרות. התקשרנו לעירייה כדי לבקש לטפל בדחיפות בעניין, אבל הפגישה שקבעו לנו עם ממלאת מקום ראש העיר טניה מזרסקי תהיה רק בעוד חודש כמעט. בינתיים אנחנו בחוץ״.

בילדר אומרת כי היא וחבריה אובדי עצות: ״אנחנו לא יודעים מה לעשות. הכנו מכתבים לכל חברי מועצת העיר, אנחנו מבקשים עזרה דחופה מהציבור, כדי שנוכל למצוא פתרון מהיר. התחושה שלנו היא שמדובר בהתנכלות על רקע פוליטי, כי סימנו אותנו כתומכי רינה גרינברג. בקבוצה שלנו יש אנשים שהצביעו עבור משה קונינסקי, גיורא צ׳שקין ורינה גרינברג, אין לנו זיקה פוליטית כלשהי, אנחנו אנשי תרבות ואומנות״.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה לדברים: ״במסגרת תוכנית שיפוץ של מקלטים ציבוריים בעיר, התבקשו הקבוצות הפועלות במקלט המדובר לפנות בגלל שיפוץ מתוכנן במקלט והכנתו לכל תרחיש חירום אפשרי. לא ידוע לנו על העברת הפעילות במקלט לקהילה חרדית״.

קבוצת תיאטרון יוצאי חבר העמים 2018
קבוצת התיאטרון באחת ההצגות
שתפו

כתבה מעניינת:

קליע תועה. צילום ארכיון

תושבים מודאגים: הירי מהכפרים מגיע לכרמיאל

תושב גבעת רם התלונן כי קליע תועה פגע בגדר המקיפה את גינת הבית. לדבריו זהו …


תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    היה צפוי וידוע מראש…זו המגמה החדשה של העיר…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable