חברת אירלנד פלס אייפל מכרמיאל שואפת להיות החברה המובילה בארץ

שתפו

החברה רכשה את דור כימיקלים, במהלך המציב אותה כשלישית בגודלה בענף ייצור הצבע בארץ

 מאת גיל דובריש

חברת אירלנד פלס אייפל מכרמיאל, רכשה את חברת דור כימיקלים בבעלות גיל דנקנר, מהלך שהפך אותה לחברה השלישית בגודלה בארץ בענף ייצור הצבע. חברת דור כימיקלים, בבעלותו של גיל דנקנר, ייצרה צבע תחת המותג Colory שבעבר היה בשליטת איש העסקים יצחק תשובה. זו הפעם הראשונה שחברת אירלנד פלס אייפל מבצעת מהלך מסוג זה, דבר המעיד על השאיפות של החברה. במסגרת ההסכם, נרכשה פעילות חברת דור כימיקלים, חומרי הגלם והמותג. לחברה מפעל בעתלית שבו מועסקים כ-40 עובדים, מה שהגדיל את מצבת כוח האדם של חברת אירלנד פלס אייפל ל-60 עובדים כיום.

מנכ״ל אירלנד פלס אייפל, שרון אירלנד, אומר כי ״השאיפה שלנו היא שבתוך כשלוש שנים נהפוך לחברה הגדולה בארץ בענף ייצור הצבע. כבר היום אנחנו משווקים את המוצרים לכ-1000 משווקים ברחבי הארץ וכן מייצאים את מוצרינו לחו״ל״.

שרון אירלנד, נחשב לאחד המנכ״לים הצעירים והמבטיחים בארץ. הוא בן 34, דור שלישי בחברה. שרון נכנס לתחום אחרי שחרורו משירות צבאי, סיים תואר ראשון במינהל עסקים עם התמחות בכלכלה ותואר שני עם התמחות בשיווק. לפני כחמש שנים התמנה למנכ״ל החברה. בחברה שותף גם דורון פלס, שיחד עם נתן אירלנד, סבו של שרון, הקימו את המפעל הראשון בשנת 1958. דורון, אגב, הוא אביה של הזמרת קרן פלס. עד שנת 2000 מפעל החברה היה ממוקם בעכו ואז רכשה החברה שטח באזור התעשייה בכרמיאל והעתיקה את פעילותה לכאן. כיום המפעל משתרע על 12 דונם וכולל מכשור אוטומטי, כאשר חלק מהייצור מתבצע באמצעות רובוטים.

יצויין כי חברת אירלנד פלס אייפל היא היחידה בארץ המייצרת הן צבעים, הן שליכט צבעוני, חומרי איטום, דבקי אריחים, רובה אקרילית ורובה אפוקסית וכן מחלקת שפכטל אמריקאי, אבקות טיח ושפכטל. החברה מחזיקה בתקן ISO 9001 ותווי תקן למוצרים המובילים, כגון שליכט צבעוני וחומרי איטום.

שרון אירלנד מדגיש כי ״החברה מאמינה בחדשנות והתפתחות. אנחנו עוסקים בפיתוח של מוצר חדש, צבע עם כושר כיסוי גבוה במיוחד על בסיס מים, שמיועד לביצוע צביעה בשכבה אחת במקום שתיים-שלוש שכבות כנהוג כיום. מדובר בפיתוח ראשון מסוגו בעולם על בסיס מים״.

באשר לתוכניות לעתיד, מציין אירלנד, כי הוא מאמין במשפט ״השמיים הם הגבול״. לדבריו, לצד השאיפה להפוך לחברה המובילה בישראל, ישנה כוונה לתפוס פלח שוק גדול יותר בשווקי אירופה, שם כבר יש לחברת אירלנד פלס טביעת רגל.

במקביל להצלחתה, רואה עצמה אירלנד פלס אייפל כחלק בלתי נפרד מהקהילה המקומית. לרגל חג השבועות יוצאת החברה במבצע מיוחד לתושבי כרמיאל – 50% הנחה על כל הצבעים בחנות המפעל.

כתובת החברה: רחוב צור 9 אזור התעשייה כרמיאל.

כתבה מעניינת:

כרטיס אשראי ומחשב. צילום להמחשה

סליקת כרטיסי אשראי בנייד

שתפומערכת פורטל זהר.נט יותר ויותר אנשים היום רוכשים באמצעות כרטיסי אשראי. אם פעם היינו חייבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.