גיא מרציאנו צילום פרטי
גיא מרציאנו. צילום פרטי

חבר המועצה גיא מרציאנו תוקף: העירייה אישרה תקציב אנטי חברתי

שתפו

לטענת חבר האופוזיציה ״ראש העיר וחברי ההנהלה יודעים להצטלם באריזת חבילות מזון, אבל ברגע האמת מפנים גב לעמותות החברתיות״. בעירייה תוקפים בחזרה: הוא לא ילמד אותנו מה זו פעילות חברתית

מערכת פורטל זהר.נט

חבר סיעת טב לכרמיאל באופוזיציה, גיא מרציאנו, מותח ביקורת על ראש העיר ומועצת העיר וטוען: ״העירייה אישרה תקציב אנטי חברתי דווקא בימים כאלה של משבר הקורונה״.

לדברי מרציאנו, הוא וראש הסיעה, רותם ינאי, ביקשו להגדיל בתקציב 2021 את התמיכה העירונית בארגוני הסיוע והעזרה בעיר. מדובר בין השאר בארגונים כמו אתגרים, עמדא, פעמונים, אנוש, האגודה לסוכרת נעורים בישראל, מרכז מילמן, פתחון לב, יד שרה, איחוד הצלה בישראל ומתחברים לנשמה.

״בזמן משבר הקורונה, העמותות החברתיות נמצאות בחזית הסיוע לציבור הנזקקים ועוזרות לקשישים, למשפחות מעוטות יכולת ולאנשים שנקלעו למעגל העוני בחלוקת מזון ומצרכים, במתן ציוד ועוד״ אומר מרציאנו. ״לקראת אישור התקציב לשנת 2021, ביקשנו להעלות את התמיכה בעמותות החברתיות מ-150,000 ל-400,000 ש״ח. לצערי, לא הקשיבו לבקשותינו וסעיף התמיכה העירונית לא הוגדל לשנה קודם. התנגדנו לתקציב הזה״.

גיא מרציאנו מציין כי ״תפקידם של ארגוני הסיוע בתקופה כזו חשוב יותר מתמיד. תושבים שפונים לעירייה ולרווחה לקבלת מזון ועזרה, מופנים פעמים רבות לעמותות החברתיות. מדובר באלפי אנשים בכרמיאל שמקבלים סיוע כלשהו מאותם גופים התנדבותיים. העמותות האלה חשובות לעיר ולתושבים, הן מתקיימות על בסיס תרומות בלבד ואנחנו מבקשים לבוא ולחזק אותן, כדי לתת להן את הכלים להמשיך ולעזור – במיוחד בתקופות קשות כאלה״.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

לטענת מרציאנו ניתן למצוא דרך להגדלת סעיף התמיכות: ״מתוך 361 מיליון שקל תקציב שוטף של העירייה כולל תקציב פיתוח, הוקצו 1.2 מיליון ש״ח לעמותות הספורט, אני תומך בספורט המקומי וזה חשוב בעיני, אבל אי אפשר לעשות איפה ואיפה בין העמותות – מה גם שכרגע ענפי הספורט לא פעילים בצורה שוטפת. זה יוצר עיוות כי עמותות החסד כן פועלות בתקופה הזו. כמו כן תקציב הפיתוח ל-2021 מגלם בתוכו מיליון שקלים למערך הדוברות של עיריית כרמיאל. זה מקומם מאוד ומראה את האטימות של ראש העיר לגבי המצב החברתי. ראש העיר וחברי ההנהלה יודעים להצטלם לפני החגים באריזת חבילות מזון אך ברגע האמת כאשר הארגונים האלה צריכים אותם, הם מפנים להם גב ומאשרים תקציב אנטי חברתי״.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה: ״שוב הצמד חמד גיא מרציאנו ורותם ינאי פותחים את פסטיבל מספרי הסיפורים… 5 שנים ישב רותם ינאי כחבר קואליציה בתפקיד סגן ראש העיר ולא עשה כלום לטובת עמותות הסיוע. לא דאג להן לתקציב ולא הצליח להוסיף שקל אחד בתקציב התמיכות בספורט. כדאי להזכיר למר ינאי שכאשר היה הממונה על התרבות היהודית בעירייה הדבר הראשון שעשה היה להפיק עיתון להאדיר את עשייתו, שלא יטיף לנו בנושא תקציב הדוברות שהוא מהנמוכים בארץ. כאשר 46 אחוז מתקציב העירייה מושקע בחינוך וכ-25 אחוז מושקעים ברווחה לא רותם ינאי ולא גיא מרציאנו ילמדו אותנו מה זו פעילות חברתית. תקציב מנהלים באחריות את הפופוליזם נשאיר לכותבים בפייסבוק!״

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי וטניה מזרסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל

מסגנית ראש העיר לחברת כנסת: קונינסקי בירך את מזרסקי

שתפומערכת פורטל זהר.נט ממלאת מקום ראש העיר כרמיאל וסגניתו טניה מזרסקי תושבע ביום רביעי הקרוב …


תגובה אחת

  1. שיורידו תקציבים לא רלוונטים כמו משלחות אומנים שכר לא שפוי ושיעשו למען מי שצריך בתקופה קשה זאת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.