רוני קריבוי צילום מהרשתות החברתיות
רוני קריבוי. צילום מהרשתות החברתיות

חוזר הביתה: רוני קריבוי שוחרר מהשבי

שתפו

(עדכון אחרון: 26.11.2023, שעה: 18:55)

אחרי 51 ימים בשבי החמאס בעזה, שוחרר רוני קריבוי מכרמיאל שנחטף על-ידי מחבלים ממסיבת הטבע בקיבוץ רעים. בני משפחתו: "אנחנו מנסים לעכל את הבשורה"

מאת גיל דובריש

לא ייאמן, מצמרר, מרגש ודמעות האושר חונקות בגרון: הערב (יום א') נודע כי הישראלי בעל האזרחות הרוסית ששוחרר מהשבי בעזה הוא רוני קריבוי בן ה-25 מכרמיאל.  מדובר בבשורה מדהימה: רוני משתחרר אחרי 51 ימים בשבי החמאס שבמהלכם לא ידעה

ב-7 באוקטובר עבד רוני בחברת הגברה במסיבת הטבע בקיבוץ רעים. הוא הגיע למתחם המסיבה כבר ביום שישי בצוהריים כדי לעבוד ביחד עם צוות ההפקה. אחרי שסיים את עבודתו, התפנה לבלות ביחד עם חברים, בהם גם כרמיאלים. למוחרת בשעות הבוקר המוקדמות הותקפו המבלים על-ידי מאות מחבלי חמאס שטבחו בהם באכזריות. רוני חמק וברח מזירת הטבח ביחד עם חבר נוסף, אך בשלב מסוים הם התפצלו ונפרדו – החבר נמלט והצליח להגיע לחוף מבטחים, ואילו רוני הסתתר בבור, לא הרחק ממתחם המסיבה. בסביבות השעה 10 בבוקר הוא שלח הודעה למשפחתו ומסר שהוא בסדר, וכעבור שעה הספיק לשלוח מיקום לחבריו. בסביבות השעה 12 ניסו  ליצור איתו קשר, מישהו ענה בערבית והשיחה נותקה.

במשך למעלה מ-50 ימים לא היה כל סימן חיים מרוני, עד הערב – כאמור, עם שחרורו. רוני שוחרר לטענת החמאס כמחווה לאור בקשה יוצאת דופן מנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.

בזמן שרוני שהה בשבי, וכחלק מהמאמץ הכביר לחילוצו, נפגשו בני משפחתו עם שר החוץ אלי כהן ועם אלון אזולאי, הפעיל החברתי והפוליטי, והיו בקשר עם גורמים בכירים מטעם הממשל הרוסי.

בני משפחתו של רוני היו המומים מאושר והתקשו לדבר איתנו, הם ביקשו שלא לשוחח עם התקשורת בשלב זה ומסרו בקצרה: "עדיין מנסים לעכל. זה מטורף!"

ברוך החוזר הביתה, רוני! הלוואי שכל חטופינו ישובו לשלום, בריאים ושלמים – בהקדם.

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי שליווה את משפחתו של רוני מאז החטיפה ביחד עם סגניתו עו"ד אליסה דריקר-מן וצוותי המינהל לשירותים חברתיים אמר הערב: "העיר כרמיאל מברכת על שחרורו של רוני ושמחים יחד עם הוריו אולג ומרינה ואחים יוליה ואיגור . עם ישראל הוא עם של ערבות הדדית, של התגייסות של אהבת איש את רעהו, עם של רעות. אנחנו מייחלים לשחרורם במהרה של כל החטופים והחטופות בידי המחבלים הנאצים בעזה. אנחנו מאוחדים ומחזקים שוב את חיילי צה"ל וכוחות הביטחון שלנו – אנחנו יודעים שתנצחו. אנחנו נהיה חזקים עבורכם פה בעורף. עם ישראל חי!".

אלון אזולאי מסר לנו: "בשעות אלה אנחנו שמחים ומתרגשים ביחד עם משפחת קריבוי הנהדרת! אחרי מאמצים כבירים בחמישים הימים האחרונים, ביחד עם משרד החוץ שלנו, ובשיתוף פעולה של כלל הגורמים הישראלים אל מול הממשל הרוסי, הצלחנו לחבר את המשפחה אל הגורמים הבכירים ביותר ברוסיה, על מנת להביא לתוצאה המשמחת – שחרורו של רוני והשבתו הביתה אל כרמיאל. אני רוצה להודות בראש ובראשונה למשפחה, לשר החוץ אלי כהן על עשייה חסרת תקדים עבור כלל החטופים וכן לגורמי החוץ ונציגי הממשל הרוסי שהיו מעורבים בתהליך".

לכתבות המלאות בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …


2 תגובות

  1. בשורה משמחת ביותר!

    (הודעה למערכת: צוהריים צריך להיות צהריים. למוחרת צריך להיות למחרת.)

    • היי לאה תודה רבה על פנייתך. אכן בשורה משמחת. בעקבות שינויים שביצעה האקדמיה ללשון העברית, המילים צוהריים ולמוחרת הן המילים התקניות ולא כפי שהיה נהוג לכתוב בעבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *