חולץ אדם שנלכד תחת קורת בטון באתר בנייה

שתפו

כוחות רבים של כיבוי מד”א בתגבור היחידה לחילוצים מיוחדים הצליחו לחלץ אדם שנלכד בקומה השניה של בית הנבנה בכפר ראמה

ביום שבת חולץ אדם שנלכד תחת קורת בטון כבדה בכפר ראמה, סמוך לכרמיאל.
בשעות הצהריים התקבלה הודעה ביומן המבצעים של תחנת כיבוי אש גליל מערבי על אדם הלכוד באתר בנייה בכפר ראמה.
למקום הוזנקו 4 צוותי כיבוי מתחנה אזורית גליל מערבי. עם הגעת הצוותים לאתר הבנייה, הם ביצעו הערכת מצב מהירה, והבחינו כי מדובר במבנה בן שלוש קומות ללא גרם מדרגות שנמצא בתהליכי הקמה, כאשר הלכוד נמצא בקומה השנייה תחת קורת בטון שקרסה עליו.
לאור המורכבות של המקרה, הוחלט על חילוץ מגובה, שהצריך את התערבותה של היחידה לחילוצים מיוחדים (יל”מ) מהתחנה האזורית גליל מערבי.
במקביל לפעולות החילוץ הוענק לפצוע טיפול רפואי מצוותי מד”א שהיו במקום, כשהוא סובל משבר ברגלו וכאבים עזים.
כדי להוריד את הפצוע מגג הבניין, החל צוות היל”מ בפיקודו של מפקד היחידה, להב/מ עופר חזן בסיוע לוחמי האש להקים מערכת הורדה, הכוללת חבלים, חצובה, רתמות חילוץ וציוד חילוץ נוסף. הפצוע קובע לאלונקה והורד בבטחה לקומה הראשונה ומשם הועבר להמשך טיפול מד”א כשמצבו מוגדר קל, פונה לבי”ח נהריה.
לוחם היל”מ רס”ר יגאל בן אבו , שהיה אחד המחלצים מתאר: “עם קבלת ההודעה הבנו את מורכבות החילוץ, רתמנו את הציוד של היחידה ויצאנו למקום בצוותים מתוגברים, לאחר הערכת המצב וההחלטה על אופן החילוץ, החל מעבר ציוד רב ע”י לוחמי האש מעגלת היל”מ למקום האירוע.לאור המקום הרעוע ביצענו מס’ פעולות לשמירה על יציבות ובטיחות המבנה, זאת על מנת להבטיח את הורדת הפצוע בצורה הבטוחה ביותר, התחלנו בפעולות חילוץ של הפצוע בצורה זהירה ובטוחה, נעשתה עבודה מקצועית של אנשי היל”מ בסיוע לוחמי האש, מה שהביא לחילוץ הפצוע תוך זמן קצר והעברתו להמשך טיפול”.

כתבה מעניינת:

עבודות להנחת קו ביוב. צילום ארכיון עין כרמים

עין כרמים יחליף את קו הביוב הישן במצפה נוף

שתפומערכת פורטל זהר.נט תאגיד המים והביוב של כרמיאל עין כרמים, יחל לבצע בימים הקרובים עבודות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.