בריאות כללית האחות שרית כרמלי 1252
האחות שרית כרמלי. צילום: דוברות בריאות כללית

חולת הקורונה נשארה בודדה ובלי מזון – בכללית דאגו לאספקה

שתפו

צוות חמ"ל הקורונה שפועל במרפאת כללית בכרמיאל דאג לספק מצרכים עבור מטופלת קורונה שהתלוננה על קשיים ובדידות

מערכת פורטל זהר.נט

חולת קורונה מכרמיאל, בשנות ה-70 לחייה, נשברה ובכתה במהלך במהלך שיחת ניטור רפואי שניהלה שרית כרמלי, מנהלת הסיעוד במרפאת כללית חבצלת ומרכזת חמ"ל קורונה של כללית באיזור.

שרית, שתפקידה העיקרי הוא לנטר מדדים בריאותיים, עורכת שיחות קבועות כמו גם אחיות נוספות בצוות עם המטופלים בביתם או במלונית. כרמלי שאלה את האישה מה קרה והאם אינה חשה בטוב. האישה סיפרה כי היא חיה לבדה, ילדיה מרוחקים ואף הם בבידוד והיא מצאה את עצמה רעבה וללא מצרכי מזון, לא כי אין בידה אמצעים לרכוש אוכל, אלא משום שאינה יודעת לתפעל הזמנה מרחוק והיא מיואשת וחשה בדידות. צוות כללית נערך מיד ויצר קשר עם מרכז מזון ותוך שעות מספר הגיעו המצרכים לבית המטופלת שהיתה נרגשת ביותר. בהמשך, לאורך כל התקופה דאג הצוות, בנוסף על הניטור הרפואי, להיות עמה בקשר ולוודא שיש לה די מזון.

"אנחנו מקפידות לנהל שיחה של ממש עם המטופלים מרחוק, גם כי במהלך שיחה כזו ניתן לחוש אם יש סימנים רפואיים מדאיגים, כמו קשיי נשימה להם לא מודע לעיתים המטופל וגם כדי להיות עם אצבע על הדופק אחר מצבם הנפשי של המטופלים, לסייע ולפתור בעיות שאינן בהכרח רפואיות״ מספרת שרית. ״במקרים רבים אנו מערבים את צוות העובדות הסוציאליות שלנו כדי שיעניקו תמיכה רגשית. חשוב לנו להיות שם עבור המטופלים שלנו בכל מובן גופני ורגשי. הצוות מלווה את המטופלים מידי יום גם בסופי שבוע וחגים״.

השבוע, לאחר שהחלימה לחלוטין, הגיעה המטופלת למרפאה כדי לפגוש בצוות שדאג לה "יותר ממשפחה", כהגדרתה ולהודות לו בחום. "הן היו שם ברגע שהייתי אובדת עצות, בעיקר כי הסיטואציה ההזויה של הקורונה גרמה לי לאבד עשתונות במצב שכרגיל הייתי מתפקדת בו היטב. שרית והצוות שלה בכללית היו שם באותו רגע בשבילי. אין לי די מלים להודות להן על כך״.

כתבה מעניינת:

קבר רבי ישמעאל כהן גדול בסג׳ור. צילום אריאל פלמון (ויקיפדיה)

הילולת רבי ישמעאל כהן גדול: המשטרה תחסום הכניסה לאתר הקבר

שתפוההילולה הגדולה שבה משתתפים מדי שנה כרמיאלים רבים, לא תתקיים הפעם באתר הקבר – בהנחיית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.